Apple iPhone 9 (iPhone SE 2) 31 Mart'ta tanıtılacak!

Apple iPhone 9 (iPhone SE 2) 31 Mart'ta tanıtılacak!

Apple şirketi, 31 Mart'ta özel bir etkinlik düzenleyeceği ve iPhone 9'u (iPhone SE 2), 3 Nisan'da piyasaya süreceği konuşuluyor.

Dünya devi Apple şirketi, Mart ayının sonlarında özel bir etkinlik düzenleyeceği ve iPhone 9'u(iPhone SE 2), 3 Nisan'da piyasaya süreceği konuşuluyor. Almanya merkezli iPhone-Ticker sitesi söylediğini göre, Apple Mart ayı sonu için özel bir etkinlik planladığını yazdı.Verdiği raporda, Apple lansman etkinliği için en olası tarih ise 31 Mart salı günü olarak gösteriliyor. Apple'ın iPhone 9 ( iPhone SE 2) modelini ise Cuma günü, 3 Nisan'da tanıtacağı konuşulan bilgiler arasında yer alıyor.

Raporun gerçek olup olmadığı bilmiyoruz, ancak Apple'ın yakın geçmişine bakarak  bu tarihte yeni modeli tanıtacak gibi görünmediği söyleniyor. Apple eğer 31 Mart'ta bir etkinlik düzenleyecek ve iPhone 9 çıkış tarihi 3 Nisan olacağı konusuluyor. Sistemini 3GB RAM ile destekleyecek olan telefon minimum 64GB'lık dahili depolama alanına sahip olacak. 4.7 inç büyüklüğünde LCD ekran yer alacak. Arka kameranın ise 12 Megapiksel çözünürlüğünde olacağı söyleniyor. Telefonun fiyatının 380 ile 400 dolar civarında olacağı söyleniyor.Yeni çıkartacağı akıllı telefonunda, iPhone 11 benzeri üçlü kamera modülünü benimseyebileceği söyleniyor.

Apple iPhone 9 (iPhone SE 2) 31 Mart'ta tanıtılacak!

Apple'ın, Mart ayı sonunda yapacağı etkinlikteki farklı ürünlerinde tanıtımı gerçekleşeceği söyleniyor. Apple analistlerinden Ming Chi Kuo, şirketin yeni bir kablosuz şarj ünitesi, kulak üstü Bluetooth kulaklık ve yeni MacBook'lar için tanıtımlar yapabileceğini,  Mart ayındaki etkinliğin firma açısından önem arz ettiğini söyledi.

Apple, coronavirüs etkisini doğruladı 

Apple'ın 2020 ürün serisinde, coronavirüs nedeniyle fabrika kapanmaları sebebiyle potansiyel üretim gecikmeleri olduğunu biliniyor. Japon haber sitesi Nikkei'den verdiği son rapora özellikle iPhone 9'a atıfta bulunuyor. Haber sitesi, Apple'ın seri üretim programını kaçırdığını ve planlanan çıkış tarihi içersinde tanıtılacak cihazların gelmeyeceğini söyledi.

Apple firmasıda hakkında bunca söylentiye rağmen, ürünlerinin gecikmeli olup olmayacağını doğrulamadı, ancak coronavirüs kesinlikle önemli bir etkiye sahip. Bu hafta Apple, yatırımcılara şirketin patlak vermesi nedeniyle Mart çeyreğinde beklediği gelir kılavuzuna ulaşmayacağını bildiren bir basın açıklaması yaptı.

Şirketin Foxconn gibi en büyük tedarikçileri sağlık krizinin ortasında operasyonları kapatmaya zorlandı. Apple firması şimdi üretime yavaş yavaş başlamış durumda ama beklediğinden daha yavaş ilerlemesi firmayı zora şokacak gibi duruyor. Apple'ın Çin'deki mağazalarının birçoğu da geçici olarak kapatıldı ve açık olan birkaç mağaza kısıtlanmış saatlerde çalışıyor. 

Virüs ayrıca, LG ve Huawei gibi şirketlerin yeni cihazlarını piyasaya sürmek üzere kurulduğu yılın en büyük telefon şovu olan Barselona'daki Mobil Dünya Kongresi'nin iptaline neden oldu. 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Android 11'in ön izleme sürümü yayınlandı! Önceki

Android 11'in ön izleme sürümü yayınlandı!

Yeni telefon almaya gerek var mı? Sonraki

Yeni telefon almaya gerek var mı?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.