Apple sağlık çalışanları için 1 milyon yüz siperi üretecek!


Apple CEO'su Tim Cook şirketinin, coronavirüs ile mücadele eden sağlık çalışanları için haftada 1 milyondan fazla yüz siperi üretimi yapmayı planladığını söyledi.

Apple CEO'su Tim Cook, sosyal medya hesabında yaptığı açıklamaya göre, sağlık çalışanlarına gerektiği gibi destek vermek için kendi bünyelerinde projeler yürüttüklerini ve son çalışmalarının coronavirüs ile mücadele etmekte olan tüm sağlık çalışanlarına yüz siperi ve maskesi üretmeye başladıklarının açıklamasını yaptı.

Apple, coronavirüs salgınıyla mücadele eden sağlık çalışanlarına yüz maskesi tasarlamak, üretmek ve göndermek için şirket olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz dedi. 

Apple CEO'su Tim Cook, Pazar günü Twitter'da yayınlanan bir videoda, ilk gönderinin bu hafta başlayacaklarını ve devamının da önümüzdeki günlerde geleceklerini söyledi.

Apple CEO'su Tim Cook

Apple CEO'su Tim Cook, Tamamen ayarlanabilir yüz koruyucu maske siperlerinin, düz bir şekilde paketlendiğini ve iki dakika içinde monte edilebileceğinin açıklamasını yaptı. “Apple'daki ekipler koruyucu yüz maskelerini yapmak için kahramanca ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar." Dedi. 

Tim Cook açıklamasının devamında, "Bu haftanın sonuna kadar 1 milyondan fazla maske siperi üreteceğini ve ondan sonraki haftada 1 milyondan fazla sevkiyat yapmayı planladığını bildirdi. 

Apple Pazartesi günü ayrıca, yüz siperlerini nasıl monte edileceği ve ayarlanacağı konusunda web sitesine talimatlar yayınladı. Talimatlar, yüz siperleri sterilize etme ve yeniden kullanma yöntemlerini içerir.

Yüz Siperi

Apple sağlık çalışanları için 1 milyon yüz siperi üretecek!

Cook, şirketinin ihtiyaç duydukları yere, yüz siperlerini ulaştırmak için, dünya sağlık ve hükümet yetkilileriyle koordinasyon içinde olduğunu ve dağıtımın biran önce başlayacaklarını açıkladı. Cook ayrıca, piyasadan tedarik ettikleri yüz maskelerinin sayısının 20 milyonu aştığını söyledi.

Cook,“Bu gerçekten küresel bir çabadır ve bunların dünyada en çok ihtiyaç duyulan yerlere bağışlanmasını sağlamak için her düzeyde hükümetle sürekli ve yakın bir şekilde çalışıyoruz.” Dedi. 

Coronavirüs solunum hastalığına neden olan COVID-19 Mart ayında, Dünya Sağlık Örgütü virüs salgını ilan etti. Şuana kadar, dünya çapında 1.4 milyondan fazla insan enfekte oldu ve  80.000'den fazla insan hayatını kaybetti. Salgın, şehirlerin ve dünyanın dört bir yanındaki ülkelerin kilitlenmesine ve birçok organizasyonun iptal olmasına neden oldu. 

Apple'ın yüz siperi üretme ve dağıtma çabası, şirketin coronavirüs pandemisi başladığı andan itibaren devam etmektedir. Şirket, coronavirüs ile mücadeleye yardımcı olmak için milyonlarca dolar bağışda bulunmuştu.

Şirket aynı zamanda aktör Leonardo DiCaprio ve Laurene Powell Jobs ile, yeni coronavirüsün etkilediği "dünyadaki en savunmasız nüfusunu beslemek için" para toplamak amacıyla yeni bir organizasyona başlayacakları açıklamıştı.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

İPhone, iPad ve Mac'inizde Apple Notes nasıl kilitlenir Önceki

İPhone, iPad ve Mac'inizde Apple Notes nasıl kilitlenir

İPhone veya iPad'inizde Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur? Sonraki

İPhone veya iPad'inizde Apple Kimliği Nasıl Oluşturulur?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.