Asla pes etmemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan on muhteşem film

Asla pes etmemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan on muhteşem film

Yetenekli olmak çoğu zaman ağır bir yüktür. Yaratılışın sancıları korkunç olabilir ve hatta sizi depresyona sokabilir. Kendinizi yalnız ve yanlış anlaşılmış hissediyorsanız, bu filmler her şeyin yoluna gireceğine dair size güvence vermeye yardımcı olacaktır.

Asla pes etmemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan on muhteşem film


1
Whiplash
Sadece birinci sınıf caz müziğiyle değil, aklınızı başınızdan alacak bir ritimle de dolu bir film. Ana karakter, büyüklüğe ulaşmak için bazen tüm kalbinizi vermeniz ve her düştüğünüzde ayağa kalkmanız gerektiğini kendi örneğiyle gösteriyor.

2
Silver Linings Playbook
Bradley Cooper ve Jennifer Lawrence'ın oynadığı bu filmdeki kahramanların öğrenecek çok şeyi var. Ama deliliğin eşiğine geldiklerinde bile umutlarını kaybetmediler.

3
Chaplin
Bu biyografik film, değersiz vodviller oyuncusu olarak başlayıp daha sonra sessiz film yıldızına dönüşen Charlie Chaplin'in sinema kariyeri hakkındadır. En çaresiz insan bile bir film yıldızının dikenli yolundan ilham aldığına inanır.

4
Angel
François Ozon'un filminin ana karakterinin gerçekten dikkat çekici bir hayat hikayesi var. Gösterdiği sarsılmaz özgüvenin, başarılı yazarlık kariyerinin anahtarı olduğunu keşfediyoruz.

5
Ray
Müzikte devrim yaratan cazcı, körlük, uyuşturucu ya da ırkçılık olsun, hayatı boyunca hep bir şeylerle mücadele etti. Bu yüzden onun hayatını anlatan bu film çok ilham verici.

6
The Artist
Aşkla ilgili bu Oscar ödüllü film, zihninizi günlük rutinden uzaklaştırmaya ve yaratıcı yolculuğumuzda bizi destekleyen insanları hatırlamanıza yardımcı olacak.

7
Billy Elliot
Yapmaktan gerçekten zevk aldığı şeyi yapmak için kendi ailesi de dahil olmak üzere tüm dünyaya karşı çıkan bir çocuğun bu yürek ısıtan hikayesini izlemek, ne olursa olsun omuzlarınızı dikleştirmek ve ilerlemek istemenize neden oluyor.

8
La Vie en rose
''La Vie en rose'', büyük Fransız şarkıcı Edith Piaf'ın yaşama, şarkı söyleme ve sevme hakkı için verdiği mücadeleyi merkezine alıyor. Paris'in kenar mahallelerinden çıkıp en iyi konser salonlarında sahneye çıkmayı başardıysa, o zaman gerçekten, bu hayatta her şey mümkün.

9
Amadeus
Doğuştan gelen özelliklerinizi geliştirmezseniz, yeteneğin hiçbir anlamı yoktur. İki besteci arasındaki rekabeti konu alan bu tarihi dramanın ana teması budur.

10
Atonement
Bazen hayal gücünüz çok aldatıcı olabilir. Özünde, "Kefaret", karşılaştığınız zorluklar ne olursa olsun kafanızı açık tutmanın ne kadar önemli olduğu ile ilgilidir.

Yazarın Diğer Yazıları

Kötü Adamları Oynayacak Kadar Büyüleyici ve Kendisine Hayran Bırakan Oyuncular Önceki

Kötü Adamları Oynayacak Kadar Büyüleyici ve Kendisine Hayran Bırakan Oyuncular

Ubisoft Store, Assassin's Creed Oyunlarına Dev İndirim Yaptı Sonraki

Ubisoft Store, Assassin's Creed Oyunlarına Dev İndirim Yaptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.