Kötü Adamları Oynayacak Kadar Büyüleyici ve Kendisine Hayran Bırakan Oyuncular

Kötü Adamları Oynayacak Kadar Büyüleyici ve Kendisine Hayran Bırakan Oyuncular

Biz Tekmoloji olarak bu karizmatik oyunculardan ÇOK etkilendik ve artık heyecanımızı gizleyemiyoruz. Bu yüzden bugün size onlar hakkında daha fazla bilgi vermek istiyoruz. Ve bonus özelliğinde, o kadar kötü bir karakter göreceksiniz ki, kendisiyle ilgili başlı başına bir dizi yapıldı.

Kötü adam rolünü oynamak, en yetenekli oyuncular için bile her zaman büyük bir zorluktur. Ancak bazıları o kadar şaşırtıcı bir şekilde dönüşmeyi başarıyor ki karakterlerini unutmak kesinlikle imkansız hale geliyor. Ve bu kadar kötü karakterlere dönüşmelerine rağmen, bu oyuncular hala inanılmaz derecede çekici kalmayı başarıyorlar.

Kötü Adamları Oynayacak Kadar Büyüleyici ve Kendisine Hayran Bırakan Oyuncular


1
Ralph Fiennes
İngiliz oyuncu, Schindler'in Listesi'ndeki bir toplama kampı komutanından, en cesur insanları bile ürpertebilecek soğuk ve zalim bakışlarıyla kötü insanları birçok kez canlandırdı; Red Dragon'da Francis Dolarhyde olarak bilinen bir manyaktan; Titanların Gazabında Hades'e kadar efsane bir repertuara sahip Ve elbette, Harry Potter filmlerinde ana kötü adamı, Karanlık Lord'u oynadı.

2
Christoph Waltz
Bu Alman ve Avusturyalı oyuncu, 11 yıl önce Tarantino'nun Soysuzlar Çetesi'nde standartenführer Hans Landa rolünü oynadıktan sonra dünya çapında popüler oldu. Ve kısa bir süre içinde Christoph Waltz, Spectre'daki düşman örgütünün başkanı, Big Eyes'taki zalim koca ve sahtekar ve Water for Elephants'daki acımasız sirk yönetmeni gibi diğer büyüleyici kötüleri oynamayı başardı. Onu The Green Hornet'teki suçlu olarak da hatırlayabilirsiniz.

3
Mads Mikkelsen
Oyuncunun soğuk, İskandinav görünümü, çok karanlık bir rol oynamasına rağmen, Hannibal'da rol aldığında birçok kadını büyüledi. Oyuncu ayrıca Casino Royale, Doctor Strange ve The Three Musketeers'da kötü adam olarak göründü.

4
Gary Oldman
Bu gülümseyen yakışıklı adama baktığınızda, Francis Ford Coppola'nın filmindeki Dracula, ünlü suç draması Léon'un ana kötü adamı ve The Fifth Element'te bir uzay suçlusu olduğuna inanmak zor.

5
Javier Bardem
Bu İspanyol aktör kariyerinde pek çok olumlu karakter oynadı ama ilk Oscar'ını No Country for Old Men'de bir psikopat rolünü oynadıktan sonra kazandı. Ayrıca Bardem, Skyfall'da James Bond'un düşmanını ve Karayip Korsanları: Ölü Adamlar Masal Anlatmaz'da Jack Sparrow'un ürkütücü düşmanını canlandırdı.

6
Willem Dafoe
Alışılmadık görünümü ve hipnotize edici gülümsemesi, bu aktörün neredeyse oynadığı her kötü rolü ikonik yapıyor. Wild at Heart'taki eksantrik suçlu, Speed ​​2: Cruise Control'deki terörist, Shadow of the Vampire'deki gizemli aktör ve Spider-Man'deki baş kötü adamdı.

7
Heath Ledger
Heath Ledger'ın canlandırdığı çılgın, ürkütücü, hipnotize edici Joker'in, karakterin tarihteki en iyi versiyonu olduğuna inanılıyor. O filmin kalbiydi ve serideki diğer tüm karakterlerden çok daha ilginçti. Dudaklarını her yaladığında, irkildik.

8
Cillian Murphy
Berrak mavi gözleri ve masum gülümsemesi, büyüleyici kötü adamların rolleriyle harika çalışıyor. Peaky Blinders'da gerçekten zalim bir kötü adamı oynamanın yanı sıra, aktör Kara Şövalye üçlemesindeki kötü adamlardan biriydi ve Red Eye'da bir suç örgütünün üyesiydi.

9
Malcolm McDowell
Oyuncu, en aşağılık kötüleri oynamada o kadar harika ki, yönetmenler ona benzer roller teklif etmeye devam ediyor. Aynı adı taşıyan bir filmde Caligula'yı oynadı, Evilenko'da Andrei Romanovich Evilenko'ydu, ancak Otomatik Portakal'daki suçlu rolü onun ilk imzası oldu.

10
Robert De Niro
Robert De Niro, büyük ihtimalle sinema tarihinin en büyük kötü adamını oynamasıyla biliniyor. 19 kötü adam rolü oynadı ve kötü adamları herkesten daha sık oynayan aktörler listesinde ilk sırada. Kötü adamı ilk kez The Godfather Part II'de oynadı (şu elmacık kemiklerine ve şu çeneye bakın!) ve oynadığı en sonuncusu 2019'da yayınlanan The Irishman'deydi.

11
Tom Hiddleston
Tom Hiddleston'ın oynadığı kurnaz tanrı, Marvel evrenindeki nazik ve güçlü kardeşinden çok daha fazla hayran tarafından seviliyor. Ve ikonik şakalarıyla sahnelerini tekrar tekrar izleyebilirdik.

12
Christopher Walken
Milyonlarca film hayranı için bu muhteşem aktörün adı, bir filmin izlenmeye değer olduğunun garantisidir. Kötü adam rolleri her zaman harikadır ve A View to a Kill'de James Bond'un antagonisti, Sleepy Hollow'da Headless Horseman, Batman Returns'de bir süper kötü adam ve King of New York'ta bir suç patronu yer almıştır - Christopher Walken tarafından canlandırılan tüm kötü adamları izlemek büyüleyici.

13
Peter Stormare
Bu İsveçli aktör için çıkış noktası, Coen kardeşler tarafından çekilen ikonik film Fargo'da vurulup tutuklanan bir psikopat rolüydü. Ondan sonra durdurulamaz oldu! 8MM'de bir suçluyu, The Brothers Grimm'de bir işkenceciyi, Constantine'de Lucifer'in kendisini ve diğer karakterlerin bir listesini oynadı. Oyuncu, kariyeri boyunca 17 gerçekten kötü rol oynadı.

14
Bonus: En aşağılık kadın kötü adam
Oscar ödüllü film One Flew Over the Cuckoo's Nest'den Nurse Ratched, muhtemelen en soğuk kalbe ve en kötü görünüme sahip. Korkunç aşağılama yöntemleri çalıştığı hastanedeki hastaların ruhlarını incitiyor. 18 Eylül'de yayınlanan Ratched adlı bir dizi çekilmesi hiç şaşırtıcı değil.

Yazarın Diğer Yazıları

Assassin's Creed Valhalla Kısa Süreliğine Ücretsiz Oluyor Önceki

Assassin's Creed Valhalla Kısa Süreliğine Ücretsiz Oluyor

Asla pes etmemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan on muhteşem film Sonraki

Asla pes etmemenin ne kadar önemli olduğunu kanıtlayan on muhteşem film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.