Bayan Yayıncıya Sözlü Cinsel Taciz Pahalıya Patladı


Twitch yayıncısı ve OfflineTV üyesi Yvonnie'ye League of Legends oynayan erkek yayıncı sözlü cinsel tacizde bulununca platformdan uzaklaştırıldı.

Herkesin malumu olduğu üzere canlı yayın esnasında istenmeyen birçok olay yaşanabiliyor. Özellikle bayan yayıncılar kimi zaman canlı yayınlarda da türlü şekillerde tacizlerin hedefi olabiliyor. Twitch platformunda son taciz kurbanı OfflineTV üyesi ve League of Legends yayıncısı Yvonnie oldu.

Yvonnie tarafından Twitter'a yüklenen videoda, kullanıcı adı ‘doaenel' olan erkek yayıncı gülerek genç kadınla cinsel ilişki teklifini paylaştı. Aleni şekilde, hiç tereddüt etmeden sözlü cinsel tacizini bir arkadaşına aktarmakta beis görmedi. “Aslında çok ezikçe gerçekten. Dedim ki ‘Selam Vonnie' o da ‘Selam' dedi. Benimle cinsel ilişki yaşamak ister misin? Diye sordum, bana cevap vermedi. Bir cevap almayı umdum.”

Doaenel'in bu sözlerini duyan canlı yayınındaki bir diğer arkadaşı; “Yvonnie'yi cinsel olarak taciz mi edeceksin? demesi üzerine işi pişkinliğe vuran Doaenel kahkahayı patlatarak; “Bu cinsel taciz değil, insanların dürüstlüğünün testi bu.” diyerek arkadaşına cevap verdi. Yvonnie, ilk başta bu konuyu dikkate almayıp savuşturmayı düşündüğünü lakin sonrasında bu gibi durumların başkasının da başına gelebileceği endişesi ile faş etmeye karar verdiğini açıkladı.

“Bunu dikkate almamayı denedim, böyle insanlar var olmaya devam edecekler fakat gelecekte bu gibi birkaç insanı durdurabilirse, bu yaptıklarının yanlarına kalmayacağını görmeleri benim tek isteğimdi. Ayrıca, bu yapılan insanların dürüstüğünün testi değil, cinsel tacizdir.”

Doaenel'in kanalı, Yvonnie'ye sarf etmiş olduğu sözler sonrasında Twitch tarafından 7 gün süresince askıya alındı. Bu durumdan haberdar olan Doaenel, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Yvonnie'ye karşı kullandığı ifadeler için “masum yorum” tanımlamasında bulundu.


Yazarın Diğer Yazıları

Ninja'nın FIFA İddiası Kurt'u Çileden Çıkardı Önceki

Ninja'nın FIFA İddiası Kurt'u Çileden Çıkardı

Netflix'te izlediğiniz ilk şeyi nasıl görebilirsiniz? Sonraki

Netflix'te izlediğiniz ilk şeyi nasıl görebilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.