Bildiğiniz her şeyi yeniden düşünmenizi sağlayacak on büyüleyici film

Bildiğiniz her şeyi yeniden düşünmenizi sağlayacak on büyüleyici film

İzledikten beş dakika sonra unuttuğunuz bazı filmler vardır. Bir de zihninizi derinden etkileyenler var. Bazıları sizi neşe ve huzur duygusuyla dolduran türdendir, bazıları ise sizi sonsuza dek değiştirir. Dünyaya farklı bir perspektiften bakmanıza yardımcı olacak on film buldu.

Bildiğiniz her şeyi yeniden düşünmenizi sağlayacak on büyüleyici film


1
Samsara
'Samsara', izleyiciyi endüstriyel bitkilerin ve doğal mucizelerin kalbindeki kutsal topraklara ve doğal afet alanlarına götürüyor. Bu tür filmlerin çekilmesi yıllar sürer ve sizi gerçekten sarsar ve zamana meydan okur. Bunu şiddetle tavsiye ediyoruz.

2
Waking Life
Ebedi sorular ve beklenmedik cevaplarla dolu felsefi bir film. Her adım yeni gizemleri beraberinde getiriyor ve filmin anları karşı karşıya geliyor ve kıyıya ulaşan dalgalar gibi bir yerden bir yere akıyor. Karakterler herhangi bir doğa yasasına veya genel mantığa bağlı değildir. Bu dünya bir rüya ya da gerçek olabilir, ama ne olursa olsun harikadır.

3
Solaris
Bu film bir ayna; yansımanızı göreceksiniz. Akrabalarınıza böyle davrandığınız için üzülecek misiniz? Davranışlarından utanacak mısın? Herkesin kendi hayatı ve kendi bilinci vardır, bu yüzden herkes bu filmi kendi tarzında görür. Hikaye anlatımından değil, ortaya çıkardığı şeyden dolayı dünyanın en iyi filmlerinden biridir.

4
Under the Skin
Sokakta yürüyen yalnız bir çocuk olduğunuzu ve yanınızda ateşli bir esmer tarafından sürülen bir minibüs durduğunu hayal edin. Sana bir gezinti teklif ediyor ve sen kolayca kabul ediyorsun. Teklifini reddedemezsin, değil mi? Ama bundan sonra olacaklar sizi şok edecek.

5
The Elephant Man
Bu film bir klasik. 19. yüzyıldan kalma, nadir görülen ve korkunç vücut deformasyonlarına neden olan bir hastalıktan muzdarip gerçek bir kişi hakkındaki bir hikayeye dayanıyor. Dünya, açıkça hümanizme dokunan filmlerden yoksundur. Gözyaşlarınızı tytamayacaksınız!

6
Uncle Boonmee Who Can Recall His Past Lives
Taylandlı bir yönetmen tarafından bir sanat evi filmi olan bu film, hastalığının nedenlerini düşünen ve ailesiyle birlikte ormanları aşıp ruhlarla tanıştığı ve ilk hayatını hatırladığı bir dağın tepesindeki bir mağaraya ulaşan Boonmee amcayı konu alıyor. O kimdi?

7
The Zero Theorem
Hayat boyu sürecek bir tutkunuz olduğunu ve bunun elde edilemez ve gerçekçi olmadığını hayal edin. Ütopik. Kendinizi gri beton bir kutuda kaçmaya çalışırken hayal edin. Bu film herkes hakkındadır. Terry Gilliam'ın 'Brazil'i' ve 'The Imaginarium of Doctor Parnassus'u görmediyseniz, o zaman' The Zero Theorem 'sizi etkileyecektir.

8
The Sunset Limited
Film, kapalı bir odada tamamen zıt iki radikal bakış açısı hakkındadır. Ustaca yapılmış, girift ve zarif. Kendilerini düşünceli ve ciddi bir seyir için hazırlamazlarsa aksiyon, macera ve entrika sevenler bu filmden sıkılabilir.

9
The Fountain
Bu film, 'The Tree of Life' and 'Mr.Nobody' hayranları, yani olayları kendi başlarına yorumlamak isteyenler için. İnanç ve algılarınıza bağlı olarak bu filmdeki olaylarda kendi hikayenizi göreceksiniz.

10
Melancholia
Lars von Trier'in 'depresyon üçlemesinin' ikinci filmi, 'Antichrist' ve 'Nymphomaniac' ile birlikte çekildi. Konu, küresel bir felaketten önceki günlerde gelişir. Melancholia adlı dev bir gezegen Dünya'ya yaklaşıyor. Belki de kendi melankoli, hüzün veya depresyonun bir sembolü? Düşünmeye değer.

Yazarın Diğer Yazıları

16 Home Alone Oyuncusu Şimdilerde Ne Yapıyor ve Nasıl Değiştiler? Önceki

16 Home Alone Oyuncusu Şimdilerde Ne Yapıyor ve Nasıl Değiştiler?

WhatsApp Sohbetleri için Özel Duvar Kağıtları Nasıl Ayarlanır? Sonraki

WhatsApp Sohbetleri için Özel Duvar Kağıtları Nasıl Ayarlanır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.