Bir Filmde Birden Fazla Rolle Bizi Şaşırtan 9 Oyuncu

Bir Filmde Birden Fazla Rolle Bizi Şaşırtan 9 Oyuncu

Aynı filmde birden fazla rol oynayabilecek kadar yetenekli ve çok yönlü oyuncular var. Ve sadece oynamak değil, bizi her seferinde farklı bir insan gördüğümüze kesin olarak inandırabiliyorlar. İşte bu oyunculardan bazıları...

Bir Filmde Birden Fazla Rolle Bizi Şaşırtan 9 Oyuncu


1
 Manifesto'da Cate Blanchett
Manifesto'da Cate Blanchett 13 kişiyi canlandırdı. Yukarıdakilere ek olarak, o bir öğretmen, ev hanımı, dul ve altı başka kişiydi. Sevgili Elf kraliçemiz I'm Not There için Bob Dylan'a dönüştüğü zaman bile bunu hayal edemezdik.

2
Cloud Atlas'ta Tom Hanks
David Mitchell'in roman karakterleri tek bir ruhun reenkarnasyonudur ve filmde bu bağlantı hikayeden hikayeye geçiş yapan bir oyuncu kadrosuyla kurulur. Bu dört farklı role ek olarak, Tom Hanks iki karakteri daha zekice canlandırdı: otel müdürü ve Timothy Cavendish'e benzeyen bir aktör.

3
Cloud Atlas'ta Hugo Weaving
Hugo Weaving ise daha da renkli karakterleri canlandırdı, bunların hepsi en hafif tabiriyle can sıkıcı.

4
Austin Powers in Goldmember'da Mike Myers
Mike Myers gerçekten iyi bir komedyen. Eleştirmenler bu Bond filmi parodisini oldukça soğuk karşılamalarına rağmen, çoğu hala zevkle izliyor. Mike'ın o zamandan beri düzgün bir filme davet edilmemiş olması üzücü.

5
From Dusk Till Dawn'da Cheech Marin
Meksikalı komedyen Cheech Marin, kült klasiğinde üç rolü o kadar iyi oynadı ki çoğu kişi üçünün de kendisi olduğunu fark etmedi bile. En unutulmaz olanı elbette ünlü çağrılarıyla Chet Pussy idi.

6
Norbit'te Eddie Murphy
Eddie Murphy, tüm önemli rolleri oynamayı seven ve bu süreçte kendisini tamamen adapte edebilen başka bir aktör. Ayrıca bunu Coming to America ve The Nutty Professor'da da yaptı.

7
Seven Sisters'de Noomi Rapace
Bu filmde Noomi Rapace, insanların birden fazla çocuğa sahip olmasına izin verilmeyen totaliter bir toplumda yaşayan yediz çocuklarının hepsini birden canlandırıyor. Her kız kardeş, sadece adını aldığı günde haftada bir kez evden çıkıyor. Oyuncunun görevi bu bir film değil, dizi olduğu için daha da zor.

8
Sunshine'de Ralph Fiennes
Ralph, Sonnenschein ailesinin pek çok deneme ve trajediden geçen üç neslinin temsilcilerini göz kamaştırıcı bir şekilde canlandırıyor: İkinci Dünya Savaşı, toplama kampları ve 1956'daki Macar Ayaklanması.

9
Split'te James McAvoy
Kevin Crumb'ın vücudunda 23 kişilik var ve 24'üncü kişi gözlerimizin önünde uyanıyor. İzleyiciler sadece 7 tanesini görüyor: Dennis, Patricia, Hedwig, Barry, Orwell, Jade ve Beast - hepsi benzersiz ve tamamen birbirinden farklı. McAvoy'un oyunculuğu hem izleyicilerden hem de eleştirmenlerden en yüksek övgüyü hak etti.

Yazarın Diğer Yazıları

Ailenin her şey olduğunu kanıtlayan 12 güzel film Önceki

Ailenin her şey olduğunu kanıtlayan 12 güzel film

Telefonunuzu kullanarak fotoğraflarınızı canlandıracak tavsiyeler Sonraki

Telefonunuzu kullanarak fotoğraflarınızı canlandıracak tavsiyeler

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.