Bir Rol Uğruna Görünümlerini Önemli Ölçüde Değiştiren 14 Oyuncu

Bir Rol Uğruna Görünümlerini Önemli Ölçüde Değiştiren 14 Oyuncu

Siz değerli okurlarımıza, işlerine adanmışlıkları uzay seviyesinde olan 14 etkileyici değişim örneği sunuyoruz.

Sinema tarihindeki birçok unutulmaz performans arasında, oyuncuların görünüşlerini değiştirmek için haftalarca açlıktan ölmek veya artık o kadar kolay hareket edemeyecek kadar kilo almak gibi büyük bir çaba sarf ettikleri için özellikle unutulmaz olanlar da var.

Bir Rol Uğruna Görünümlerini Önemli Ölçüde Değiştiren 14 Oyuncu


1
Jared Leto - Dallas Buyers Club (2012)
Jared Leto bu filmdeki rolünden dolayı 13,5 kilo verdi ve Oscar kazandı. Leto, çekimler boyunca karakteriden hiç çıkmadı, hatta karakter içindeyken market alışverişine gitti ve sadece birkaç dik bakıştan daha fazlasını kendine çekti.

Bir röportajda şöyle söylemişti: "Vücudunuz tuhaf aşamalardan geçiyor. Bazen suya tutunmak zordur. Ama benim için, kaybedebileceğim en fazla kilo değil, karakteri temsil etmek daha önemli."

2
Jared Leto - Chapter 27 (2007)
Mark David Chapman (John Lennon'ın katili) rolünde Jared Leto, kendisine yüksek kolesterol, gut, sırt ağrısı ve düzensiz kalp atışı getiren 30 kilo aldı. Hatta ağırlığından dolayı birkaç kez tekerlekli sandalyeye mahkum edilmesi gerekiyordu. Oyuncu ayrıca, bu kiloları aldıktan sonra toplam fiziksel şeklini asla geri kazanmadığını söyledi.

3
Charlize Theron - Monster (2003)
Charlize Theron, bu rol için sadece 13,5 kilo almakla kalmadı, Aileen Wuornos'u oynamak için radikal bir fiziksel dönüşüm yapmak zorunda kaldı. Buna saçlarını boyamak, kaşlarını traş etmek, protez dişler takmak ve cildinin lekeli ve yaşlanmış görünmesini sağlayan makyaj yapmak da eklenince insanlıktan çıktı da denebilir.

Aileen olarak "hareket edip kendini ifade edebilmek" için "şişman gösteren elbisler" giymek yerine kilo almayı seçti.

4
Christian Bale - American Hustle (2013)
Christian Bale, karakterinin fiziksel özelliklerini elde etmek için 18 kg'nin üzerinde kilo aldı, saçlarından oldu, vücudu sarktı ve bu süreçte iki diskinde fıtık çıktı.

Diyeti sorulduğunda, "Çok turta yedim" diye cevap verdi. Ayrıca, kilo vermenin ilk başta düşündüğü gibi 2 değil 6 aydan fazla sürdüğünü de itiraf etti.

5
Christian Bale - The Machinist (2004)
Trevor Reznik rolüyle şekil değiştirme şampiyonu Christian Bale 28,5 kg verdi. Film yapımcıları ayrıca Bale'in aslında 45,5 kiloya düşmek istediğini, ancak sağlığının yerinde olamayacağı korkusuyla 54,5 kilonun altına düşmesine izin vermeyeceklerini iddia ettiler.

Yönetmen Brad Anderson, ondan çok fazla kilo vermesini istemediği için, çekimin ilk gününde Bale’in görünüşünü görünce şok olmuştu. İşin garibi, oyuncu sürecin tadını çıkardığını itiraf etti ve bir yıl sonra Batman Başlıyor'daki Batman rolü için verdiği kiloları geri aldı.

6
Gwyneth Paltrow - Shallow Hal (2001)
Paltrow'un obez bir kadın rolü için 4 saat makyaj yapması gerekiyordu. Hatta halkın içinde böyle yürüdü, kimsenin onu tanımayacağını veya onunla göz teması kurmayacağını belirtti.

7
Matthew McConaughey - Dallas Buyers Club (2012)
Oscar ödüllü McConaughey, AIDS hastası rolü için 47 kilo verdi. Günde 1.800 kalori yakarak sadece ilk 2 haftada 8 kilo verdi. Diyeti: 140 gr. balık ve sebze.

72 kiloya inmenin gerçekten zor olduğunu, ancak bu kiloya eriştikten sonra 68 kiloya düşmenin çok daha kolay olduğunu söyledi. Dediği gibi, muhtemelen "enerjisinin% 35'ini kaybetti."

8
Jake Gyllenhaal - Southpaw (2015)
Genç oyuncu, boksör Billy Hope rolünü gerçekleştirmek için hızlı bir şekilde toparlanmak zorunda kaldı. Bunu, Nightcrawler'daki rolü için 13,5 kilo kaybettikten sonra 5 ay boyunca günde iki kez, haftada 7 gün egzersiz yaparak başardı. Günde 2.000 mekik, 8 mil koşu ve ağırlık antrenmanı da yoğun programının bir parçasıydı.

9
Cate Blanchett - I’m Not There (2007)
Güzel aktris, rolü için 60'lı yılların ortalarında Bob Dylan'ı canlandırmak zorunda kaldı, bu yüzden peruk, güneş gözlüğü ve erkek kıyafeti giymesi gerekiyordu. Ayrıca pantolonunun altına çorap giydi ve "erkek gibi yürümeme yardımcı oluyor" dedi.

10
Edward Norton - American History X (1998)
Oscar adayı Ed Norton, dazlak karakteri Derek Vinyard'ı canlandırmak için kafasını tamamen kazıdı ve 30 kilo aldı. Oyuncu günde 7 kez yemek yedi ve çoğunlukla tavuk, hindi ve balık yedi.

11
Marlon Brando - The Godfather (1972)
Bu unutulmaz performans için, Marlon Brando, kendine özgü sesini taklit ettiği gerçek hayattaki gangster Frank Costello'dan ilham aldı. Kilo vermenin yanı sıra yanaklarını pamukla doldurdu, diş hekimi tarafından yapılmış bir ağızlık taktı ve daha yaşlı görünmesine yardımcı olmak için bolca makyaj yaptı. Tüm bu çabalar ona ikinci Oscar'ını kazandırdı.

12
Elle Fanning - Three Generations (2015)
Elle, Koyu ve kısa saçlarıyla erkek kıyafetleri giydiği bu filmde trans bir kişiyi canlandırıyor. Filmin bazı eleştirilerle karşılanmasına rağmen, Elle'nin performansı genel olarak beğeni topladı ve onun büyük Hollywood yıldızları arasındaki yerini almasını sağladı.

13
Robert De Niro - Raging Bull (1980)
De Niro, profesyonel boksör Jake LaMotta rolü için 27 kilo aldı. Robert De Niro, rolüne hazırlanırken kapsamlı bir fiziksel eğitimden geçti, ardından 3 gerçek Brooklyn boks maçına girdi ve 2'sini kazandı.

İlginç bilgi: Robert De Niro, bir dövüş sahnesinde yanlışlıkla Joe Pesci'nin kaburgasını kırmıştır. Bu çekim filmde görülüyor: De Niro, Pesci'ye yandan vuruyor, Pesci homurdanıyor ve hızla başka bir açıya geçiş oluyor.

14
Rooney Mara - The Girl with the Dragon Tattoo(2011)
Rooney Mara, yönetmen David Fincher hiçbir zaman istemese de, Lisbeth rolüyle önemli miktarda kilo verdi. Bunu karakterine kemikli bir görünüm vermek için yaptı.

Ayrıca, sahip olduğu her piercing gerçekti. Olası devam filmleri için sağ meme ucundakini bile sökmedi. "Yeniden delmek isteyeceğin bir şey değil" dedi.

15
Vincent D'Onofrio - Full Metal Jacket(1987)
Vincent D'Onoffrio, Er Pyle rolü için 32 kilo aldı. Bu kiloyu alması ona 7 aya ve kiloları vermesi ise 9 aya mal oldu. Bu, söylenene göre, 1980'de De Niro'nun Raging Bull için gösterdiği çabayı geride bırakarak, bir film rolü için bugüne kadar alınan en fazla kiloydu.

16
Tom Hanks - Philadelphia (1993)
AIDS hastası rolünü üstlenen Tom Hanks, mahkeme salonundaki sahneleri için uygun şekilde zayıf görünmek için yaklaşık 13,5 kilo vermek zorunda kaldı. Matthew McConaughey'in Dallas Buyers Club'ı çekmeden önce tavsiye için Hanks'ı aradığı rivayet edilir.

Yazarın Diğer Yazıları

Android 11 Tabanlı EMUI 11, Huawei Ve Honor Kullanıcılarına Geliyor Önceki

Android 11 Tabanlı EMUI 11, Huawei Ve Honor Kullanıcılarına Geliyor

Ünlülere tıpa tıp benzeyen 18 hayvan Sonraki

Ünlülere tıpa tıp benzeyen 18 hayvan

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.