Çevrimdışı izleme için Amazon Prime'den film veya dizi nasıl indirilir?

Çevrimdışı izleme için Amazon Prime'den film veya dizi nasıl indirilir?

Bu adım adım kılavuzda, size Amazon'dan çevrimdışı indirmeyi, dosyalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve medya görüntüleme için birkaç ipucu ve püf noktası öğreteceğiz.

Amazon Prime üyeleri, ödüllü belgeseller de dahil olmak üzere harika filmler, TV dizileri ve birçok Amazon seçkisine erişebilir. Sürekli bir rotasyon içeriğiyle, neredeyse her gün yeni içerikler ve sezonlar geliyor ve bitiyor. Amazon'un programlamasına ayak uydurmakta zorlanıyor musunuz? Neyse ki, Amazon Video uygulaması en sevdiğiniz filmleri çevrimdışı izlemek için indirmenize izin veriyor. Bu adım adım kılavuzda, size Amazon'dan çevrimdışı indirmeyi, dosyalarınızı nasıl yöneteceğinizi ve medya görüntüleme için birkaç ipucu ve püf noktası öğreteceğiz.

Süreç

1. Adım: Prime Video uygulamasını kurun ve oturum açın

Öncelikle, Amazon Prime aboneliğine sahip bir Amazon hesabına ihtiyacınız olacak. Ayrıca Amazon Prime Video uygulamasına da ihtiyacınız olacak, yani uyumlu bir Fire, Android veya iOS cihazına ihtiyacınız olacak. Yüklendikten sonra uygulamayı başlatın ve Amazon Prime hesabınızda oturum açın.

1. Adım: Prime Video uygulamasını kurun ve oturum açın

2. Adım: Bir video seçin

Ardından, indirmek istediğiniz bir film veya dizi seçin ve video ayrıntılarını açın. Tüm Amazon Prime filmlerinin veya TV dizilerinin indirilemeyeceğini ve yalnızca belirli bölgelerdeyseniz (örneğin ABD) içerik indirebileceğinizi unutmayın. Bir film veya dizi seçtikten sonra İndir düğmesine dokunun - diziler için, bölümleri ayrı ayrı da indirebilirsiniz.

2. Adım: Bir video seçin

3. Adım: Dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçin

Telefonunuzda bir SD kartınız varsa, videoyu ona indirmek mi yoksa telefonunuzun dahili depolamasını mı kullanmak istediğinize karar vermeniz istenecektir. Video dosyalarının oldukça büyük olabileceğini unutmayın, bu nedenle mümkünse harici depolamayı seçmenizi öneririz.

3. Adım: Dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçin

4. Adım: Video kalitesini seçin

Ardından, istediğiniz video kalitesini seçin. İndirme kalitesi ne kadar yüksek olursa, dosya boyutu o kadar büyük olur. İndirmeyi Başlat'a dokunun.

4. Adım: Video kalitesini seçin

5. Adım: İndirmelerinize göz atın

Daha önce indirdiğiniz filmlere ve dizilere göz atmak için alttaki Öğelerim düğmesini seçin.

5. Adım: İndirmelerinize göz atın

İndirdiğiniz içerikler burada görünecektir. İstediğiniz birine ve ardından Şimdi İzle'ye dokunun.

5. Adım: İndirmelerinize göz atın

Prime Video uygulaması mobil cihazlar, tabletler ve uyumlu Windows 10 bilgisayarlar için mevcuttur. İndirdiğiniz filmleri ve TV bölümlerini daha büyük bir ekrana taşımak istiyorsanız, bunu içeriği TV'nize "yayınlayarak" yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

5. Adım: İndirmelerinize göz atın

İçeriğinizi yayınlama

1. Adım: "İzlemeye Devam Et" i tıklayın

Bunu yapmak isterseniz, izlemek istediğiniz videoyu seçin ve ardından Daha Fazla düğmesine dokunun.

1. Adım:

Ardından İzle'yi seçin.

1. Adım:

2. Adım: Bir konum seçin

1. Adım:

Uygulama daha sonra videoyu yayınlayabileceğiniz Fire TV çubuğu gibi cihazları kontrol edecektir.

Ne kadar alana ihtiyacım var?

Bir dosya için gereken depolama miktarı, kalitesine bağlıdır. Annihilation filmini En İyi kalite ayarında indirdik ve 1GB depolama alanı kaplarken, İyi kalitede (ikinci-en düşük) sadece 308MB yer kapladı. Toplam 13 bölüm olan The Wire'ın 1. Sezonu, İyi kalitede indirildiğinde 3.5 GB aldı.

Neler mevcut?

Amazon'a göre, yalnızca belirli içerikler indirilebilir. Prime Video seçimlerine göz attığımızda, Prime abonelerine sunulan her içerik indirilebilirmiş gibi görünüyordu. Büyük olasılıkla, tüm Amazon orijinallerinin indirilebileceğine güvenebilirsiniz. 

İçerikleri nasıl silerim?

Tek bir içeriği silme

Adım 1: Tek bir filmi silmek için Öğelerim bölümüne gidin, silmek istediğiniz filmi bulun ve Üç Nokta'ya dokunun.

Tek bir içeriği silme

Adım 2: Ardından, İndirmeyi Sil'e dokunun.

Tek bir içeriği silme

Bir diziyi silme

1. Adım: Bir diziyi silmek için, "Öğelerim" etiketli bölüme gidin, kaldırılmasını istediğiniz diziye gidin, ardından Üç Nokta'yı tıklayın.

Bir diziyi silme

Adım 2: Ardından, İndirmeyi Sil'e basın.

Bir diziyi silme

Bölümleri ayrı ayrı silmek içi

Adım 1: İndirilenler bölümüne gidin, silmek istediğiniz diziyi bulun ve ardından Düzenle'ye basın.

2. Adım: Dizinin silmeniz gereken bölümünü seçin, Üç Nokta'ya basın, ardından Sil'e basın.

Bölümleri ayrı ayrı silmek içi

Amazon Prime'da içerik ve medya indirmek inanılmaz derecede kullanışlıdır, ancak bu akış hizmetini kullanmak bazı dezavantajları da beraberinde getirir. Öncelikle Amazon, medyayı Windows 10 olmayan bilgisayarların çoğuna indirmenize izin vermez ve bazı içerikler yalnızca belirli bir süre izlenebilir. Ayrıca, Amazon Prime aboneliğiniz iptal edilirse kitaplarınıza erişiminizi kaybedersiniz. Yine de, TV dizilerini art arda izlemek için hala kullanıcı dostu bir yayın hizmetidir.

Hangi akış hizmetleri çevrimdışı indirmeye izin verir?

Amazon Video'ya ek olarak, kullanıcılara çevrimdışı indirme seçeneği sunan birkaç başka içerik akışı hizmeti vardır.

Netflix - Çevrimdışı indirmelerle hareket halindeyken bir sürü Netflix filminin ve dizisinin keyfini çıkarabilirsiniz. İndirme gerçekleştirmek için Netflix uygulamasının uyumlu bir iOS, Android, Amazon cihazı, Windows 10 bilgisayar veya Chromebook'ta yüklü olması gerekir. İçeriğin yanında İndir simgesi olan (aşağı ok) film ve dizileri arayın veya indirilebilir başlıklara göre video aramanızı filtreleyin.

Hulu - Hulu (Reklamsız) aboneleri, çevrimdışı görüntüleme için belirli filmleri ve TV dizilerini indirme seçeneğine sahiptir. Bunu yapmak için, Hulu uygulamasının yüklü olduğu uyumlu bir Android veya iOS cihazınızın olması gerekir. Uygulamayı başlatın, ardından videonun yanında İndir simgeli (aşağı ok) içerik arayın. Premium Eklentiler ve Canlı TV aboneliklerinden gelen dizi ve filmlerin indirilemeyeceğini unutmayın.

YouTube - Çevrimdışı YouTube izleme için bir YouTube Premium aboneliğinizin olması gerekir. YouTube Premium, ayda 12 ABD doları karşılığında (ilk ay ücretsiz) size reklamsız YouTube izleme, reklamsız YouTube Müzik ve çevrimdışı indirmeler sunar. Bu avantajlardan yararlanmak için YouTube uygulamasını telefonunuza veya tabletinize indirmeniz ve başlatmanız gerekir (şu anda bilgisayar veya dizüstü bilgisayar desteği yoktur). Uygulamada bir video izlemeye başlayın, ardından video oynatıcının altındaki İndir'e dokunun.


Yazarın Diğer Yazıları

Orta Segment Galaxy M11, Android 11 Yükseltmesi Almaya Başladı Önceki

Orta Segment Galaxy M11, Android 11 Yükseltmesi Almaya Başladı

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz? Sonraki

Facebook Hesabınızı Nasıl Silersiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.