Çinli Huya'dan Ünlü Yayıncıya Çılgın Teklif


Twitch yayıncısı JakeNBake, Çinli canlı yayın platformu Huya'nın kendisine müthiş bir anlaşma sunmasına rağmen teklifi reddettiğini açıkladı.

Twitch'in en popüler ‘gerçek hayat' (Twitch IRL) kategorisindeki yayıncılardan biri olan JakeNBake, Asya'daki seyahatleriyle izleyicilerine keyifli anlar yaşatıyor. Son zamanlarda özellikle Çin'de ve Japonya'da vaktini geçiren ünlü yayıncı canlı yayın platformu Huya'dan 1 milyon dolarlık çılgın bir teklif aldı.

Jake, Çin'de bir parkta alışılagelmiş yayınlarından birini yaparken konuyu Huya'ya getirdi. Huya şirketinin bir temsilcisinin Çin'de düzenlenen bir etkinlikte kendisine bir teklifle geldiğini söyledi. “Geçen yaz ChinaJoy'da yaptığımız yayını hatırlarsanız, Huya firmasından bana kanca atmaya çalışan bir adamla tanışmıştık. Bu adam Huya platformunda yayın yapmam karşılığında 1 milyon dolar önermişti. Huya büyümek isteyen bir şirket, ve bilinirliği artıyor. Bu teklifle ilgilenmemiştim.” sözlerini sarf eden JakeNBake'in, olayın üzerinden aylar geçmesine rağmen Twitch'te yayınlarını sürdürmeye devam etmesi sözlerinde samimi olduğunu gösteriyor.

Amerikalı yayıncı hikayesine devam ederek, kendisine ilave bir teklifle şirkette pozisyon önerildiğini ve neden bu teklifi de geri çevirdiğini açıkladı. “Bu adam benden Amerika'da Huya'nın ürün menajeri gibi bir şey olmamı istedi. Eğer yayıncı olmasaydım bu teklif gerçekten de harika bir fırsat olurdu, fakat teklif beklentilerimin altındaydı.”

Jake'in, Huya platformuna katılmak istememesinin sebebi çok açık olmasa da teklifin ünlü yayıncıyı Twitch'i gerisinde bırakıp Huya'ya katılmaya ikna edecek kadar iyi olmadığı anlaşılıyor. Jake'in hayranları ünlü yayıncının Twitch'te yayınlarına devam ederek 1 milyon dolardan çok daha fazla kazanabileceğini, ayrıca Twtich'te dilediği gibi yayın yapma özgürlüğüne de değer verdiğini dile getirdiler.


Yazarın Diğer Yazıları

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip'i piyasaya sürdü. Önceki

Samsung, katlanabilir telefonu Galaxy Z Flip'i piyasaya sürdü.

Apex Legends Dr Disrespect'e Sinir Krizi Geçirtti Sonraki

Apex Legends Dr Disrespect'e Sinir Krizi Geçirtti

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.