En Sevdiğiniz Filmleri Yeniden İzlemenizi Sağlayabilecek 17 Cool Film Gerçeği

En Sevdiğiniz Filmleri Yeniden İzlemenizi Sağlayabilecek 17 Cool Film Gerçeği

Film dünyasından en sevdiğiniz birkaç tanesini tekrar izlemek istemenize neden olacak 17 ilginç bilgi bulduk.

En sevdiğimiz filmleri tekrar izlediğimizde her zaman yeni bir şeyler buluruz. Gerçekten dkkat ettiğinizde küçük ayrıntıları yakalayabilirsiniz, ki bu bazen tüm olay örgüsünün anahtarıdır. Bu makalede, film dünyasından sizi tamamen şaşırtabilecek gerçekleri öğreneceksiniz.

En Sevdiğiniz Filmleri Yeniden İzlemenizi Sağlayabilecek 17 Cool Film Gerçeği


1
Terminator
Her iki oyuncu da Sarah Connor rolünü oynadı:

2
Lena Headey,Terminator: The Sarah Connor Chronicles TV dizisinde oynarken, Emilia Clarke Terminator Genisys'de oynamıştır.

3
Indiana Jones
Sean Connery, Indiana Jones filmlerinde Harrison Ford’un babası olarak rol aldı. Gerçekte, oyuncuların yaşları arasındaki fark sadece 12 yıldır.

4
The Godfather
The Godfather'daki Sonny Corleone'nin ünlü "badabing" sözleri aslında James Caan’ın yaptığı bir doğaçlamaydı.

5
Blade II ve Hellboy II: The Golden Army
Guillermo del Toro'nun yönettiği her iki filmde - Blade II ve Hellboy II: The Golden Army - ana kötüler Luke Goss tarafından canlandırıldı. Her iki karakter de aynı evrenden gelmiş gibi görünüyor.

6
Aliens
Aliens filminin uzun versiyonunda, Ellen Ripley'in kızı, Sigourney Weaver’ın annesi Elizabeth Inglis tarafından canlandırıldı.

7
Aliens
Aliens'de Newt'i oynayan Carrie Henn 42 yaşındaydı.

8
American Beauty
American Beauty'nin posterindeki mide ve el, oyuncu Mena Suvari'ye değil, Amerikalı model Chloe Hunter'a ait.

9
The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises'deki çukurun prototipi, Chand Baori'deki eski bir mekandır.

10
Back to the Future
Disney, Marty ile annesi arasındaki ilişkinin seyirciyi rahatsız edeceğini düşündükleri için Geleceğe Dönüş'ü yapmayı reddetti.

11
The Dark Knight Rises
The Dark Knight Rises'ın prodüksiyonu sırasında Christopher Nolan, yüzü bir maske ile kapatılan Tom Hardy'den çok etkilenmişti. Bundan sonra yönetmen, oyuncunun karakteri ortaya koymak için sadece gözlerinin görülmesi gerektiğine karar verdi. Bu yüzden, Dunkirk'te çoğunlukla sadece Tom'un gözlerini görebiliyoruz.

12
Game of Death - The Crow
Son Bruce Lee filmi Game of Death'de, kötü adamlardan birinin Bruce Lee'den kurtulmak için boş mermileri gerçek kurşunlarla değiştirdiği bir sahne var. 1993'te Bruce Lee’nin oğlu Brandon, The Crow’un yapımı sırasında Michael Massee tarafından 44 kalibrelik bir tabancayla vuruldu. Namludaki gerçek mermi, çekim ekibi tarafından fark edilmedi ve Lee'nin midesinden vurulup ölmesine neden oldu.

13
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl
Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl'de Barbossa'nın maymunu'nun göründüğü bir film sonrası sahnesi var.

14
Predator
Başlangıçta, Predator'ın filmde aynı isimli rolü Jean-Claude Van Damme'ye verildi, ancak (söylediğine göre) “yürüyen özel bir efekt olmak istemediği” için projeden ayrıldı.

15
Aliens
Aliens filmindeki uzaylıların yuvasının dekorasyonu, Tim Burton’ın Batman'ında, Jack Nicholson’ın karakterinin asitle dolu bir küvete düşüp Joker'e dönüştüğü Axis Chemicals fabrikası olarak kullanıldı.

16
Resident Evil
Resident Evil'in son sahnesi, bazı parçaları kopyalayıp yapıştırarak yapıldı. Sokağın yukarısındaki itfaiye araçlarına yakından bakarsanız, ön planda aynı kamyonların sadece ters olarak konulduğunu görürsünüz.

17
Choke
Choke'un son sahnesinde Victor, Choke romanının yazarı Chuck Palahniuk'un yanında oturuyor.

18
Scary Movie - Scream
Scary Movie, Scream'in yapım aşamasındaki adıydı.

Yazarın Diğer Yazıları

Facetime IPhone 11 Serisinde Animasyonlu Memoji Nasıl Kullanılır Önceki

Facetime IPhone 11 Serisinde Animasyonlu Memoji Nasıl Kullanılır

İş İçin TikTok Nasıl Kullanılır? Sonraki

İş İçin TikTok Nasıl Kullanılır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.