İş İçin TikTok Nasıl Kullanılır?

İş İçin TikTok Nasıl Kullanılır?

Makalemiz, işletmelerin hedeflerine ulaşmak için TikTok'taki etkinizi (birçok takipçiniz) kullanabileceğiniz üç yol hakkında sizi bilgilendirecek.

2016'da piyasaya sürüldüğünden beri, TikTok inanılmaz bir şekilde patladı. Diğer kullanıcıyla ilgili uygulamalar gibi, birincil işlevi vardı - bir video paylaşım platformu olarak çalışıyordu, ancak mevcut haliyle, işletmeler onu bir niş olarak gördüler. TikTok, Twitter ve Facebook gibi diğer sosyal medya uygulamaları gibi büyük girişimci adımlar attı.

İş temelde üç şeydir - satış, satın alma ve karlılık. TikTok'ta herhangi bir iş yapmayı düşünmeden önce, potansiyel müşterinizi anlamanız gerekir. Bu, uygulamanın kitlesine aşina olmanız gerektiği anlamına gelir. TikTok büyük ölçüde genç odaklıdır, bu nedenle işletmenizin genç insanların acil ihtiyaçlarını karşılamak için orada olması gerektiği anlamına gelir. İzleyicinin 15-26 yaş aralığına düştüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.

Makalemiz, işletmelerin hedeflerine ulaşmak için TikTok'taki etkinizi (birçok takipçiniz) kullanabileceğiniz üç yol hakkında sizi bilgilendirecek. Bu yollar:

  • Bağlı pazarlama
  • TikTok Reklamları
  • Hashtag Meydan Okumaları

Bağlı pazarlama

Bağlı kuruluş pazarlaması, bir TikTok kullanıcısının (bu durumda pazarlamacı) aşağıdakileri kullanmasına ve yapılan satışlardan veya kazanılan kârdan bir komisyon karşılığında bir işletmenin ürünü için bir pazar sağlamasına olanak tanır.

Örneğin, yakın zamanda açılmış yeni bir giysi serisi olabilir. Harika bir takipçi kitleniz varsa, işletmenin sahiplerine yaklaşabilir ve onları potansiyel alıcılar olduklarını göstererek onları izleyicilerinize bağlamayı isteyebilirsiniz.

İşletmeyle bir anlaşmaya vardığınızda, komik, ilham verici veya heyecan verici kısa videolarınızı oluşturmak için onların kıyafetlerini kullanın. İşletmeyi tanıttığınız 9 - 15 saniyelik videonun başlığında bundan bahsedin. Bu şekilde izleyicilerinizi giyim serisi için müşteri olmaya davet edersiniz. Bu, diğer sosyal medya platformlarında çalıştı ve kesinlikle TikTok üzerinde de çalışacak.

TikTok Reklamları

Bu muhtemelen TikTok'un işletmelerin ürünlerini tanıtmaları için kollarını açmasının en açık yoludur. 50 - 500 ABD Doları karşılığında, reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. TikTok Reklam düzenlemesi şu şekildedir: "Reklamlar" dan "Reklam Gruplarına" ve ardından "Kampanyalar" a. Dünyanın her yerinden çeşitli izleyicilere ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki maddelerTikTok Reklam düzenlemesini özetlemektedir:

Kampanyalar için hedeflerini, bütçesini belirlersiniz ve ardından bir Reklam Grubu eklersiniz.

Reklam Grupları için, diğer ayrıntıların yanı sıra, reklamın nasıl yerleştirileceğine ve hedef kitlelerine ilişkin ayrıntıları belirlersiniz.

Önceki iki düzenlemeyi doğru bir şekilde ayarladıktan sonra, tekli veya çoklu reklamlar oluşturmaya başlayabilirsiniz. Reklamlar, ürünü / ürünleri satan ve dolayısıyla işi teşvik eden şeydir.

Hashtag Meydan Okumaları

Hashtag Meydan Okumaları

TikTok'ta her an, genellikle bir meydan okuma eğilimi vardır. Bu meydan okumalar, dünya çapında milyonlarca TikTok kullanıcısını birbirine bağlamaktadır. İşletmeler için bir "meydan okuma" ne anlama geliyor? İşletmeler, bundan yararlanabilir ve ürünlerini bunun aracılığıyla satabilir. Ayrıca kendi meydan okumalarını da yaratabilirler. Son zamanlarda, TikTok kullanıcılarının karışımın patlayıcı olup olmadığını görmek için kola (soda) ve Mentos'u karıştırdığı bir meydan okuma var. Sizce hem Coca-Cola hem de Mentos ne kadar kazandı? Bu örnek yalnızca işletmelerin #challenge'lerle büyüyebileceğini göstermektedir.

İşte her zaman hatırlamanız gereken bir şey: TikTok videosunda her fırsat bulduğunuzda yaratıcı ve eğlenceli olun. İnsanlar en son ayakkabı, saat veya kravatları aramak için TikTok uygulamalarını açmıyor. Bunu alışveriş uygulamalarında yapabilirler. TikTok kullanıcıları oraya çoğunlukla gülmek ya da aşk ve heyecan gibi farklı bir duygu yaşamak için gidiyor. İçeriğinizi bunun etrafında oluşturun. İnsanların o ürünü satın alırken veya o reklamı izlerken eğlenmelerini sağlayın.


Yazarın Diğer Yazıları

En Sevdiğiniz Filmleri Yeniden İzlemenizi Sağlayabilecek 17 Cool Film Gerçeği Önceki

En Sevdiğiniz Filmleri Yeniden İzlemenizi Sağlayabilecek 17 Cool Film Gerçeği

2016'da Çıkmış ama Iskalamış Olabileceğiniz 16 Muhteşem Film Sonraki

2016'da Çıkmış ama Iskalamış Olabileceğiniz 16 Muhteşem Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.