Facebook Haziran 2021'e kadar etkinlikleri iptal etti

Facebook Haziran 2021'e kadar etkinlikleri iptal etti

Teknoloji firmaları coronavirüs nedeniyle birçok etkinliği iptal ederken, bazıları etkinlikleri online platforma taşıdı. Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg yaptığı açıklamada, büyük etkinlikler Haziran 2021'e kadar iptal oldu dedi.

Küresel bir salgına dönüşen, coronavirüs (COVID-19) nedeniyle birçok etkinlik iptal olurken, bazı firmalar etkinliği online alana taşımaya başlamıştı.

Facebook'un CEO'su Mark Zuckerberg, Haziran 2021'e kadar 50'den fazla kişiyle, herhangi büyük fiziksel etkinliği yapılmayacağını ve bu tarz etkinlikleri iptal edeceğini açıkladı. Coronavirüs pandemisi nedeniyle yeni kararlar aldıkları ve bu kararlara sonuna kadar uyacaklarını açıkladı.

Bazı faaliyetlerin, sanal etkinlikler olarak düzenleneceğini açıklanırken, bu faaliyetlerin hangi etkinlikler olacağını açıklamadı.

Zuckerberg ayrıca, şirketin iş seyahati yapma politikasını bu yılın en az Haziran ayına kadar ertelediklerini ve çalışanlarının “büyük çoğunluğunun” en azından Mayıs ayının sonuna kadar evden çalışmasını gerektireceğini söyledi.

Facebook , 05 ve 06 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan bu yılki F8 geliştiricileri konferansını zaten iptal etti. Bugünkü duyuru, F8'in gelecek yıl (en azından bizzat) gerçekleşmeyeceği anlamına geliyor. 

Öyle görünüyor ki Facebook'un, Eylül ayında gerçekleşecek Oculus Connect ile GDC 2020 gibi küresel etkinliklere, 2021 yılına kadar katılmaycaklarının anlamına geliyor.  

F8 geliştiricileri konferansı

Facebook Haziran 2021'e kadar etkinlikleri iptal etti

Zuckerberg, “Toplum sonunda yeniden açılmaya başladığında, işe dönen insanların bunu güvenli bir şekilde yapabilmelerini ve gelecekteki salgın olasılığını en aza indirgememizi sağlamak için kademeli dalgalarda yavaşça açılması gerekecek.”  “Sağlık uzmanlarından gelen rehberliğin, büyük grupların bir süre bir araya gelmesinin tavsiye edilmeyeceğidir.” Diye açıklama yaptı. 

Zuckerberg ayrıca, salgın nedeniyle hayat normale dönmeye başlasa bile, Facebook çalışanlarının yaz sonuna kadar bunun gerçekleşmeyeceğini ve çalışanlarına yaz sonuna kadar izin vereceklerini söyledi.

Haziran 2021 uzun bir süre, o zamana kadar salgın önüne geçecek tedaviler ortaya çıkabilir. Bu konuda Facebook firmasının, bu tarz önlemler alması aslında diğer teknoloji organizatörleri için emsal teşkil edebilceği söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

AL SANA EN UCUZ iPHONE: iPhone SE 2020 Çıktı! Tüm Özellikler Önceki

AL SANA EN UCUZ iPHONE: iPhone SE 2020 Çıktı! Tüm Özellikler

Apple Watch'unuzu Temizleme ve Dezenfekte Etme Sonraki

Apple Watch'unuzu Temizleme ve Dezenfekte Etme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.