Facebook için Avatar nasıl yapılır?


Süreç çok açık değil, ama ne arayacağınızı öğrendikten sonra avatarınızı ayarlamak kolaydır. Facebook avatarını nasıl oluşturacağınız ve nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Muhtemelen Facebook haber akışınızda Bitmoji veya Memoji avatarlarına benzeyen avatarlar yayınlayan insanlar görmüşsünüzdür. Kendi Avatar'ınızı nasılyapacağınızı bilmiyorsanız endişelenmeyin. Yanınızdayız. 

Avatar oluşturma seçeneği nasıl bulunur?

<a href='/avatar/'>Avatar</a> oluşturma seçeneği nasıl bulunur?

Kuruluma ulaşmak için Facebook uygulamasını açın ve menüye dokunun. Ardından Daha Fazla ve Avatarlara dokunun. Artık avatar oluşturma ekranında olduğunuza göre buradan avatarınız için cilt tonu, yüz şekli, saç modeli, yüz özellikleri, vücut şekli ve kıyafetleri seçebilirsiniz.

Avatarınızı ayarlarken belirli yüz özelliklerinizin nasıl göründüğünü hatırlayamıyorsanız, sağ üst köşedeki ayna simgesine dokunmanız yeterlidir. Kameranız açılacak ve yüz özelliklerini seçerken kendinize küçük bir dikdörtgenden bakabileceksiniz.

İşiniz bittiğinde, avatarınızı kaydetmek için onay işareti simgesini tıklayın. Artık kullanıma hazır.

Facebook Avatarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

<a href='/facebook/'>Facebook</a> Avatarınızı nasıl kullanabilirsiniz?

Artık avatarınız olduğuna göre, Facebook, avatarınızdan yorumlarda kullanılabilecek çıkartmalar yapacak. Kişiselleştirilmiş çıkartmalarınıza erişmek için, uygulamayı kullanırken yorum kutusundaki Gülen yüz simgesine ve ardından Avatar simgenize dokunun.

Çıkartmalara, uygulamanın avatar bölümünden de erişilebilir. Avatarınızı oluşturmayı tamamladığınızda, ekranın sağ üst kısmında üç simge göreceksiniz. Çıkartma simgesine dokunun, tüm özel avatar çıkartmalarınızı göreceksiniz. Birini kullanmak için çıkartmaya dokunun ve Messenger'da Gönder'i veya Daha Fazla Seçenek'i seçin. Diğer Seçenekler'i seçerseniz, yeni bir ekran açılır ve e-postadan Facebook feed'inize kadar çok çeşitli paylaşım seçenekleri sunar. Messenger'da Gönder'i seçerseniz, çıkartmalarınızı kişi listenizden kimlere göndereceğinizi seçebilirsiniz.

Ayrıca avatarınızı Facebook profil resminiz yapabilirsiniz. Menüye giderek Facebook uygulamasının avatar bölümüne geri dönün ve ardından Daha Fazla ve Avatarlara dokunun. Avatarınızın, harekete geçmeyi beklediğini göreceksiniz. Sağ üst köşede üç simge olacak. Ok düğmesine dokunduğunuzda bir menü açılır. Menüden Profil Resmi Olarak Ayarla'yı seçin. Ardından, listeden bir poz ve profil fotoğrafınız için istediğiniz bir arka plan seçin. Ardından İleri'ye dokunun. Profil resminizin geçici olmasını istiyorsanız, 7 Gün seçeneğine dokunun. Kalıcı olmasını istiyorsanız Kaydet seçeneğini belirleyin.

Facebook Avatarınızı düzenleme

Avatarınızın kıyafetlerini veya görünüşünü değiştirmeye karar verirseniz, bunları değiştirmek kolaydır. Avatar bölümüne geri dönün ve ekranın sağ üst köşesindeki kalem simgesine dokunun. Tüm seçeneklerle tekrar oynayabileceğiniz oluşturma ekranına geri döneceksiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

90'lı Yılların En Yakışıklı Ünlüleri veee Sonrası

Sonraki

Honor Play 4 ve Honor Play 4 Pro Çok Yakında Piyasada!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.