Finaliyle sizi çok etkileyecek 19 dokunaklı film

Finaliyle sizi çok etkileyecek 19 dokunaklı film

Sizin için bir duygu fırtınası hissettirecek sonları olan 19 film bulduk. İstediğiniz filmden başlayabilirsiniz...

İnsanlar bir sonsözün, önsözden çok daha ilginç olduğunu söylüyor. Bazen bir filmin sonu, filmin tamamına dair anlayışımızı ve görüşümüzü değiştirebilir, yönetmenin fikrine hayran kalmamıza ve filmi en baştan tekrar izlememize neden olabilir.

Finaliyle sizi çok etkileyecek 19 dokunaklı film


1
The Third Man
"The Third Man" bir klasiktir ve hatta Amerikan Film Enstitüsü tarafından tarihteki "en iyi Amerikan dedektif filmlerinden biri" olarak kabul edilmektedir. Ana karakter özel bir dedektif rolünü oynar ve bir soruşturma sırasında sadece geleneksel bilgeliğin ve ahlaki pusulaların izini takip etmekle kalmaz, aynı zamanda kendini aşk ve görev arasında seçim yapmak zorunda olduğu bir durumda bulur.

2
Underground
Bu, Emir Kusturica'nın 'kapalı toplum' üzerine yazdığı bir komedi-dram filmi. 2. Dünya Savaşı'nın Belgrad'daki günlerinde, yeraltı anti-faşistleri silah üreten bir fabrika kurdular. Savaş çoktan bitmiştir ama üretime devam etmektedirler. Ve tüm bu yıllar, buradaki yaşamın yanı sıra yer altı yaşamı da devam eder. Ama ikisi çok farklı şeyler.

3
Lola Montès
1950'lerde bir taşra sirkinde geçen, zengin manzaralar arasında daha eski ama yine de keyifli Lola Montes muhteşem seyir zevki sunuyor. Seyirci, sirk oyuncularının canlandırdığı bu gizemli kadının hayatını takip ederken, her soruyu, en garip olanı bile 25 sente kendisi cevaplıyor.

4
Aguirre, the Wrath of God
İspanyollar İnka İmparatorluğu'nu fethedip yağmaladıktan sonra fevkalade zengin bir El Dorado efsanesi ortaya çıkar. Efsaneye göre, bu şehir Amazon havzasının uçsuz bucaksız ormanları arasında kaybolmuştu. Büyük bir grup İspanyol fatih ve Perulu Kızılderili grubu efsanevi 'Altın Şehri'ne ulaşmak için Peru'dan ayrılırlar.

5
Incendies
Noter Lebel, Marwan ikizlerine annelerinin vasiyetini okuduğunda, Jeanne ve Simon'ın şaşkınlığının bir sınırı yoktu: Onlardan, ikizlerin öldüğünü düşündükleri babalarını ve varlığını hiç bilmedikleri kardeşlerini bulmalarını istiyordu. Noterin yardımıyla çocuklar, anneleri Nawal'ın trajik kaderi hakkında pek çok gerçeğin kendilerinden dikkatlice sakladığını öğrenirler.

6
Bicycle Thieves
Savaş sonrası Roma'da uzun süredir işsiz kalan Antonio Ricci, sonunda bir iş bulduğu için çok sevinir. Ancak ilk gününde biri, onsuz çalışamayacağı bisikletini çalar. Büyük bir şehirde, küçük oğlu Bruno ile birlikte çalınan bisikletini bulmaya çalışır. Ailesinin hayatı başarısına bağlıdır.

7
The Leopard
Mayıs 1860'da İtalya'da, Cumhuriyetçiler, Garibaldi'nin destekçileri ve iktidardaki Bourbons hanedanının yandaşları arasında bir iç savaş patlak verir. Sicilyalı bir feodal bey ve eğitimli ve bilge bir entelektüel asil olan Prens Fabrizio Di Salina, bu değişiklikleri anlayış ve karamsarlıkla ele alır. Bu yüzden genç yeğeni Tancredi Garibaldi isyancılarına katıldığında Don Fabrizio onu yargılamaz. "Giden sınıfa aitim, yanılsamalardan kurtuldum ve kendimi kandırmaktan acizim" diyor. Biz leoparız, aslanız. Bizim yerimize geçenler çakallar ve sırtlanlar olacak.

8
The Wages of Fear
Latin Amerika'nın kalbindeki küçük bir kasabada parasız kalan dört cesur adam, nitrogliserin yüklü 2 kamyonu bazı petrol kuyularına teslim etmeyi kabul ediyor. Nitrogliserin yangınları söndürmek için kullanılıyor, ancak nakliye sırasında ölümcül çünkü güçlü bir patlayıcıdır. En ufak bir hata, tek bir yanlış hareket bile, her şeyin alevler içinde kül olmasına neden olur. Hedeflerine ulaşmak için neredeyse hiç şansları yok ama çaresizce paraya ihtiyaçları var.

9
Melancholia
Bu filmin hikayesinin merkezinde iki kız kardeş var: Justine ve Claire. İlk bölüm Justine'in düğünü ile ilgilidir. Törene olan ilgisini hızla kaybeder ve bu da akraba ve misafirler arasında bir yanlış anlaşılmaya neden olur. İkinci bölüm, Justine'in kız kardeşi Claire hakkındadır. Başlangıçta, Claire klinik olarak depresyonda olan Justine ile ilgilenir ve aynı zamanda Melancholia adlı gizemli bir gezegenin yaklaşmakta olduğu haberinden korkar. Yavaş yavaş, gezegen yaklaşırken Justine ve Claire rol değiştirir.

10
The Searchers
Eski bir Konfederasyon Devletleri Ordusu askeri Ethan Edwards, yeğenini aramaktadır. Tüm ailesini öldüren Komançi tarafından kaçırılmıştır. Açlık, susuzluk ve yalnızlık onu korkutamaz. Beş yıllık çaresiz arama sırasında Ethan, bulmayı beklemediği bir şey bulur: kendi insanlığı.

11
Cinema Paradiso
Bu, İtalyan sinemasının 'İtalyan sinemasının krizinin' henüz farkına varmadığı mutlu günlerin hikayesidir. Film, on yaşındaki Salvatore Di Vita'nın ve sinemanın rüya gibi ve büyüleyici dünyasına olan sevgisinin hikayesidir. Finali gerçekten muazzamdır.

12
L'eclisse
Vittoria yaşamın içinde farklı koşullar arasında ilerler: bir adam, bir arkadaş, başka bir adam, bir komşu; gidişler, gelişler, toplantılar, hikayeler. Bütün bunlar gökyüzünde süzülen bulutları andırıyor - bir an buradalar ve bir dakika sonra kaybolabilirler. Hiçbir şey özel değildir, hiçbir şey vurgulanmaz. Hayat Devam Eder. Sonra teatral bir dans: Küvette su, kuru zeminde kayma, tutulma.

13
Heaven
Herkes sana karşı olduğunda ne yaparsın? Ya da Polis kocanızın katilini aramadığında? Her şeyi kendi elinize alırsınız. Hapse girmek önemli değil; Gardiyanınızın sizin için dünyanın en sevilen insanı olması bile önemli değil. Önemli olan, kimsenin sizden beklemediğini yapmaktır.

14
Landscape in the Mist
Bu film, muhtemelen Almanya'da yaşayan babalarını arayan iki çocuğun yolculuğunu konu alıyor. Yolda birçok insanla tanışırlar ve farklı olaylara karışırlar. Babalarının kişiliğine olan takıntı, onları çocukluk ve ergenlik arasındaki sınırda tutacaktır.

15
2001: A Space Odyssey
Biz Kimiz? Evrendeki yerimiz nedir? Film karakterleri bu sorularla yüzleşir. Discovery One uzay aracının mürettebatı - Kaptanlar David Bowman, Frank Poole ve geminin bilgisayarı HAL 9000 - Güneş Sisteminin uzak bir bölümünü keşfetmek ve uzaylıların neden Dünya'yı izlediğini anlamak zorundadır. Yol boyunca pek çok beklenmedik keşifle karşılaşacaklar.

16
3:10 to Yuma
Tanınmış bir kanun kaçağı Ben Wade tutuklandıktan sonra, çetesi yerel halkı terörize etmeye devam eder. Bir İç Savaş gazisi ve küçük bir çiftliğin sahibi olan Dan Evans, Wade'i trenle Yuma'ya götürülebileceği en yakın kasabaya gizlice götürmeyi kabul eder. Otele varır varmaz, sırrın açığa çıktığı ve ikisinin de takip edildiği anlaşılır.

17
The 400 Blows
On iki yaşındaki Antoine Doinel, sorunlu bir gençtir. Annesi özel hayatıyla çok meşgul ve oğlunun sorunlarını anlamak için ne zamanı ne de arzusu vardır. Üvey babasının karısı veya oğlu üzerinde hiçbir etkisi yoktur. Öğretmenler sadece çocuğu cezalandırır. Antoine ve arkadaşı nadiren okula giderler ve sonra evden kaçarlar.

18
Caché
Edebiyat eleştirmeni George'ye, postayla bir kutu gelir. Açar ve kendisinin ve ailesinin hayatının parçalarının kaydedildiği bazı video kasetleri bulur. Onları izlerken, bu videoları gönderen kişinin kendisini oldukça iyi tanıdığını anlıyor. Endişelenmeye başlar. Kutunun gizemli göndereni kim ve hangi hedefin peşinde?

19
There Will Be Blood
Bu, Amerikan petrol endüstrisinin doğuşu hakkında destansı bir film. XIX yüzyılın sonunda, madenci Daniel Plainview Kaliforniya'da tek başına altın ve gümüş arar. Bir gün Paul Sunday adında bir adam ona gelir ve ona kelimenin tam anlamıyla yerden petrolün fışkırdığı bir yer göstermeye söz verir. Elbette bir ödül için.

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung CES 2021 Etkinliğinde, Birçok Yeni Teknoloji Tanıtacak! Önceki

Samsung CES 2021 Etkinliğinde, Birçok Yeni Teknoloji Tanıtacak!

Google, 2020 Yılında Yapılan Arama Trendlerini Yayınladı Sonraki

Google, 2020 Yılında Yapılan Arama Trendlerini Yayınladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.