Fortnite Oyuncusu Yenilginin Acısıyla Kontrolcüyü Parçaladı


Twitch yayıncısı HighSky, Fortnite'ı kontrolcüyle oynayan rakibine karşı kaybedince sinirini yine bir kontrolcüden çıkarttı.

Sentinel takımının profesyonel Fortnite oyuncusu olan Tyler ‘HighSky' Tereso, yayını esnasında kontrolcüyle oynayan rakibine karşı kaybedince sinirden deliye döndü. İzleyicilerinin karşısında eline geçirdiği Xbox 360 kontrolcüsünü öfkeyle parçalayarak Fortnite'ı kontrolcüyle oynayanlar hakkında ne düşündüğünü ayan beyan göstermiş oldu.

Kaybettiği maç sonrasında lobide beklerken sinirlerine hakim olamayan HighSky, Xbox 360 kontrolcüsünü eline alarak; “Herifin biri bununla tepemden aşağı s*çtı, bununla yaptı! İşte bu tepemden aşağı s*çan.” sözleri sonrasında izleyicilerine yönelerek; “Nasıl hissettirdiğini mi öğrenmek istiyordunuz?” dedi.

HighSky oturduğu koltuğundan kalkarak, kordonundan tuttuğu kontrolcüyü havada savurarak defalarca zemine vurdu. “Bu meret hakkında işte böyle hissediyorum. Bitti, işte kırdım.” dedikten sonra tamir edilemeyecek düzeyde kırıldığına emin olmak için iki sorti daha kontrolcüsünü yere vurdu.

HighSky'ı böyle çileden çıkaran “kontrolcü” meselesi Fortnite topluluğunda uzunca bir süredir tartışma konusu oldu. Konsollardan ziyade özellikle PC'de oyunu klavye/fare ile oynayanlar kontrolcüde bulunan ‘nişan yardımı' (aim assist) sebebiyle haksızlığa uğradıklarını, kontrolcüyle oynayanların ‘nişan yardımı' sayesinde adaletsiz bir şekilde avantajlı olduğunu iddia ediyor. Bu sorunu aralarında Turner ‘Tfue' Tenney ve Tom ‘72hrs' Mulligan gibi ünlü Fortnite oyuncuları da defalarca dile getirdi lakin onlardan biri henüz ekipman parçalamadı.


Yazarın Diğer Yazıları

2020'de yeni bir Android telefon satın almadan önce kontrol edilecek 7 şey Önceki

2020'de yeni bir Android telefon satın almadan önce kontrol edilecek 7 şey

En iyi teknolojik eşek şakaları Sonraki

En iyi teknolojik eşek şakaları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.