Gamescom oyun etkinliği dijital platformda yapılacak

Gamescom oyun etkinliği dijital platformda yapılacak

Oyun dünyası için önemli bir yere sahip olan Gamescom etkinliği, Almanya'nın Köln şehrinde yapılması planlanıyorken, organizatörler tarafından yapılan açıklamaya göre etkinliğin bu yıl dijital platformda yapılacağı söylendi.

Oyun dünyasının en büyük etkinliği olarak bilinen GamesCom 2020 etkinliği dijital olarak gerçekleştirileceği söylendi. Organizatörler Twitter aracılıyla bir açıklamada bu durumu duyurdu. 

Gamescom bu yıl Almanyanın ev sahipliğinde Köln şehrinde gerçekleşeceğini, açıklanmıştı.

Almanya hükümeti, daha sonra aldığı bir kararla, Ağustos ayına kadar ülke çapında etkinlik yasakladı, bu yüzden Gamescom etkinliğinin yapılamaması sürpriz olmadı ve organizatörlerin etkinliği iptal olmamasını istiyor ve etkinliği dünyada ses getirecek sekilde düzenlemek için çalışmalarını sürdürüyor.

Gamescom oyuncular ve katılımcılar coronavirüs pandemisi nedeniyle etkinliğin katılmak istiyor ve takimları hazır olduğunu söylüyorlar. Organizatörler, konferansın bir dijital versiyonunu planlıyor.

Gamescom <a href='/oyun/'>oyun</a> etkinliği

Gamescom oyun etkinliği dijital platformda yapılacak

Gamescom daha önce 24 Ağustos'ta yapılması planlanan Açılış Gecesi Canlı akışı gibi mevcut dijital formatların “önemli ölçüde genişletileceğini” söyledi. Gamescom ve Game Awards'un kreatörü olan Geoff Keighely söz verildiği gibi etkinliğin açılışı 24 Ağustos 2020 tarihinde dijital alanda gerçekleştireceklerini açıkladı.

Bazıları için bu çok fazla değişiklik olmayacak. Geçen yıl milyonlarca hayran dijital Gamescom'u takip etmişti.

Bir tweet'e göre, tüm ücretli biletler iade edilecek ve dijital etkinlikle ilgili daha fazla ayrıntı önümüzdeki haftalarda açıklanacak. Güncellemeler için #StayHomePlayTogether hashtag'ini takip edebilirsiniz.

Gamescom resmi açıklama

Bu tarz etkinliklerin iptal olmasında Gamescom yalnız değil, SXSW, Facebook'un F8'i, Google'ın I / O, E3 2020 ve GDC 2020 gibi pek çok etkinliğin tümü iptal edildi.

Ayrıca Facebook bu konuda örnek olacak bir adım attı. Çalışanlarının ve katılımcıların sağlığını düşündüğü için, Haziran 2021 yılına kadar tüm büyük etkinlikleri iptal ettiğini açıkladı. Facebook, personelinin evinden çıkmasını istemiyor. Bu yüzden virüs salgını bitene kadar evden çalışmaya devam edeceklerinide açıkladı.

Coronavirüs pandemisi teknoloji konferanslarının sonunu hızlandırabilir. Bu yıl çevrimiçi Gamescom'a giren hayranlar, gelecekte de genişletilmiş dijital teklifler beklemektedir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Google dolandırıcılığa karşı Play Store'de denetimi arttırıyor Önceki

Google dolandırıcılığa karşı Play Store'de denetimi arttırıyor

Sıfırdan bir Blog nasıl başlatılır - 1.Bölüm Sonraki

Sıfırdan bir Blog nasıl başlatılır - 1.Bölüm

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.