Gerçek Hayatta Hiç Olmayan ama Filmlerde Sürekli Gördüğümüz 20+ Şey

Gerçek Hayatta Hiç Olmayan ama Filmlerde Sürekli Gördüğümüz 20+ Şey

Tekmoloji olarak film hayranlarının forumlarını inceledik ve filmlerde gerçek hayatta asla gerçekleşmeyen çok farklı durumlar olduğunu fark ettik. Ve bonus bölümü de size film karakterlerinin hiç yaşamadığı, ama her zaman yaşadığımız bir durumu gözler önüne serecek.

Sinema tarihi sadece 130 yaşında. IMDb'ye göre bu süre içinde 6,5 milyon film çekildi. Bir kez işe yarayan hilelerin ve hareketlerin gerçekçi olmasalar da tekrar tekrar kullanılması şaşırtıcı değildir.

Gerçek Hayatta Hiç Olmayan ama Filmlerde Sürekli Gördüğümüz 20+ Şey


1
Issız ada filmlerinde kadınların saçları uzamaz ama erkeklerin sakalları gerçekten hemen uzar.
İzleyiciler bu paradoksu fark çoktan etti. Bir kız ıssız bir adada veya ormanda kaç gün geçirirse geçirsin, bacakları her zaman traşlıdır, koltuk altı kılları yoktur ve tüm normal güzellik prosedürleri olmadan bile çekici görünür.

Ama erkekler tıraş olmayı bıraktıktan sadece birkaç gün sonra çok fazla sakal ve bıyıkları, tropik güneş yanıkları olur ve gerçekten çok kirlenirler. Ayrıca ormanda doğmuş gibi görünmeye başlarlar.

2
Gençlerin evlerinde büyük partiler olur.
Ve ev sahibini tanımıyor olsa bile herkes bu partilere gelebilir. Her yerde misafirler var ve çok sayıda içki, pizza kutusu, yüksek sesli müzik ve dans var. Her yerde uyurlar ve ebeveynlerinin yatak odasında her zaman bir çift vardır.

3
Kolejlerdeki öğretim görevlilerinin asla yeterli zamanı yoktur ve öğrenciler sınıftan çıkarlarken bile konuşmaya devam ederler.
Filmlerdeki öğretmenlerin derslerini bitirmek için asla yeterli zamanları olmadığını fark ettiniz mi? Bir ders sahnesi gördüğünüzde, profesör ayrılırken öğrencinin arkasından konumasını görmeniz içten bile değildir.

4
Birkaç kişi caddede bir sıra halinde yürüyebilir.
Asla böyle yürümeyiz. Bu, diğer insanlar için gerçekten rahatsız edici. Genellikle süper kötüleri yenen süper kahramanlar böyle yürür.

5
Ebeveynler çocuklarla çömelerek konuşur.
Psikologlar, bir çocukla aynı seviyedeyken yetişkinlerin daha güvenilir bir bağlantı kurduğunu söylüyor. Ancak gerçek hayatta, tüm ebeveynler bu kurala uymaz. Filmlerde yetişkinlerin çocuklarla bundan başka bir şekilde konuşmadığı görülüyor.

6
İnsanlar süpermarketlerden bir Fransız bagetinin ucunun göründüğü kese kağıtlarıyla çıkarlar.
Kese kağıtları ve Fransız bagetleri alıştığımız şeylerdir, ancak yine de mantıklı olmayan bir şey var: Neden baget asla paketlenmiyor ve her zaman kirli sebze ve meyvelere dokunuyor? Bunu gerçekten yapan var mı?

7
Bir cenazede yağmur yağarsa, herkes hazırdır ve herkesin aynı siyah şemsiyeleri vardır.
Pek çok örnek var: John Wick, It, The Amazing Spider-Man, Batman Begins ve diğer birçok film. Gerçek hayatta, bir cenaze töreninde aynı siyah şemsiyeleri bırakın, herkesin doğru zamanda bir şemsiyesi bile yoktur.

8
Lise çocukları 25 yaşındaki spor şampiyonlarına benziyor.
Kızlar ayrıca olması gerekenden daha büyük görünürler ve çoğunlukla manken gibidirler. Çok basit: Onları canlandıran aktörler genellikle 20'den, hatta 30'dan büyüktür.

Ayrıca, okulla ilgili filmlerde çok fazla tombul erkek veya kız olmadığını (ve varsa, genellikle alay edildiğini) fark ettiniz mi? Gerçek hayatta, okulda farklı çocuklar vardır ve çoğunun mükemmel vücutları yoktur.

9
Araba anahtarları güneşliğin altında
Tabii kontakta olmadıkları sürece. Filmlerdeki insanlar çok güvenilirdir. Reddit kullanıcıları bu fikre katılmıyor.

10
İnsanlar kabus gördüklerinde yataklarında otururlar.
Muhtemelen zaten bildiğiniz gibi, uyuduğumuzda tüm kaslarımız felç olur, aksi takdirde rüyalar gördüğümüzde kalkıp dolaşabilir. Ama yine de korku filmi karakterleri kötü rüyalar gördüklerinde yataklarında oturup kalırlar.

Gerçek hayatta insanların oturmak için uyanmaları gerekir, ancak uyandıklarında, kötü bir rüya gördüklerini çabucak anlarlar ve uykuya geri dönerler.

11
Yüksek sesli müziğin olduğu bir kulüpte insanlar birbirlerini oldukça iyi duyabilirler.
Film karakterleri genellikle gece kulüplerinde önemli işleri tartışır - görünüşe göre yüksek sesli müzik onlar için bir sorun bile değil. Ve daha önce bir gece kulübüne gittiyseniz, orada konuşmanın neredeyse imkansız olduğunu bilirsiniz ve biriyle konuşmanız gerekirse, kulağına çığlık atmanız gerekir.

12
İnsanlar telefonda konuşurken "merhaba" veya "hoşçakal" demez.
Bu arada, birbirleriyle yüz yüze görüştüklerinde bile, her zaman "merhaba" demezler, bunun yerine doğrudan konuya gelirler. Görünüşe göre yönetmenler ekran süresini izleyicilere hiçbir bilgi vermeyen diyaloglara harcamak istemiyorlar.

13
Uyandıktan hemen sonra yatakta öpüşen karakterler.
Sıradan insanlar dişlerini fırçalamayı, tuvalete gitmeyi, hatta öpüşmeden önce duş almayı tercih ederler. Film karakterleri belli ki sabahları çiçek gibi kokuyor.

14
Çocuklar tuvaletlerde hep dedikodu yapar.
Çocuklar genellikle tuvaletlerde dedikodu yapar ve hakkında konuştukalrı insanlar lavabonun yanındadır. Ya da tam tersi.


15
Gençlerin her zaman bir daire kiralayacak paraları vardır.
Filmlerde, üniversiteyi yeni bitirmiş ve düşük maaşlı bir işte çalışan gençler, bir şekilde New York'un güzel bir semtinde sevimli bir daire kiralamak için yeterli paraya sahipler. Maalesef bu gerçek hayatta pek sık gerçekleşmez.

16
Irkçılıkla ilgili filmlerde karşıt görüşler en iyi arkadaş olurlar.
Genellikle ırkçılıkla ilgili filmlerde birbirinden hoşlanmayan tamamen zıt 2 karakter vardır. Ortak hiçbir şeyleri yok ama birlikte çok fazla zaman geçirmek zorunda kalırlar: Green Book, Driving Miss Daisy, Men of Honor, Untouchables, The Help.

Filmlerde genellikle en iyi arkadaş olurlar, ama kabul edelim ki gerçekte muhtemelen arkadaş olmayacaklardır.

17
Zorbalığa maruz kalan çocuklar asla ebeveynlerine bir şey söylemez.
Filmlerdeki iyi çocuklar kendilerinden daha güçlü biri tarafından istismar edildiklerinde veya zorbalığa uğradığında, ailelerine bundan asla bahsetmezler. Bunun yerine sorunlarını kendi başlarına çözmeye çalışırlar. Bunu özellikle gerçekten küçük çocuklar yaptığında çok garip.

Gerçek hayatta, zorbalığa maruz kalan çocuklar bu konu hakkında ebeveynleriyle konuşurlar ki bu tamamen normaldir.

18
İnsanlar bilgisayarda fare kullanmaz.
Filmlerdeki bilgisayar korsanları inanılmaz derecede hızlı yazar, bilgisayar faresine ihtiyaç duymaz ve her zaman "İçerdeyim" gibi bir şey söyler.

19
Yeni bir yere taşındıktan sonra ana karakter bir arkadaş bulur.
Bir karakter yeni bir şehre taşınırsa (okumak veya çalışmak için) hemen birçok yeni arkadaş bulur. Herkes onlarla tanışmak ister. Maalesef gerçek hayatta işler böyle gitmez.

20
Birisi hastanede komadan uyandığında, ilk yaptığı şey serumu kolundan çıkarmaktır.
İnsan başka ne yapar ki? Tabii ki tüm tüplerden ve kateterlerden kurtulur çünkü sağlıkları için önemli değiller!

21
Bir polis, davayı çözmeye yaklaştığında, uzaklaştırılır ama görmezden gelir.
Yani, polis patrona silahını ve rozetini verir ama yine de kötü adamları bulacaktır.

22
Önce bir kişi alkışlamaya başlar ve sonra diğerleri katılır.
Bu, spor filmleri için ve ayrıca birinin cesurca bir şey söylediği filmler için de geçerlidir ve çevredeki insanlar, biri alkışlamaya başlayana kadar nasıl tepki vereceğini bilmez.

23
Maskeli birini tanımak imkansızdır.
Birisi maske taktığında, kimse onu tanıyamaz çünkü kişiyi tanımlamak için göz çevresindeki tam noktayı görmeniz gerekir. Yani ses, vücut, kişinin yürüyüş şekli ... - hiçbir şeyin önemi yok.

24
Birinin acelesi olduğunda arabası asla çalışmaz.
Ya da kapası açılmaz ya da anahtarlar yere düşer. Yani karakter araba kullanamaz.

25
Bir arabanın arka koltuğunda kolayca saklanabilirsiniz.
Ve tabii ki sürücü hiçbir şey görmez, arabaya biner, sürmeye başlar ve ardından arka koltuktan karakter belirir.

26
Bonus
Casuslar birinin bilgisayarını hacklediğinde, Windows hiçbir zaman bir güncelleme yapmanızı istemez!

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung Galaxy Z Flip 2, Gelecek Yılın Ortalarında Piyasaya Sürülecek! Önceki

Samsung Galaxy Z Flip 2, Gelecek Yılın Ortalarında Piyasaya Sürülecek!

TikTok Hesabı Nasıl Doğrulanır? Sonraki

TikTok Hesabı Nasıl Doğrulanır?

Yorumlar


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.