Google Stadia Pro iki ay boyunca ücretsiz oldu

Google Stadia Pro iki ay boyunca ücretsiz oldu

Google'un online oyun platformu Stadia Pro, coronavirüs nedeniyle evlerinde sosyal izalasyonda olan insanlar için iki ay boyunca ücretsiz olarak herkese açık olacağı söylendi.

Google'un online oyun platformu Stadia Pro, dünya çapında birçok kullanıcısı olan bir oyun servis sağlayacısıdır. Stadia Pro, abonelik sistemi ile servis sağlamaktadır.

Dünyayı evlerine hapseden coronavirüs pandemisi nedeniyle, birçok oyun geliştiricisi, oyunlarını ücretsiz olarak müşterilerini sunmaktadır. Google Stadia Pro'da ücretsiz servis sağlayanlar kervanına katıldığını açıkladı.

Çarşamba gününden başlayarak, dünya çapında 14 ülkedeki insanlar için Google Stadia Pro iki aylık ücretsiz kaydolma imkanı sağladıklarını açıkladılar.

Tam liste şu şekildedir; ABD, İngiltere, Kanada, İrlanda, Fransa, Almanya, İtalya, İspanya, Hollanda, Belçika, İsveç, Danimarka, Norveç ve Finlandiya.

Kayıt teklifiyle, platforma erişmek için artık Google'ın donanım paketlerinden birini satın almanıza gerek kalmayacağı söyleniyor. 

Google Stadia Pro

Google Stadia Pro iki ay boyunca ücretsiz oldu

Bunun yerine, tek yapmanız gereken Stadia web sitesini ziyaret etmek, Android veya iOS uygulamasından programı indirmek ve USB uyumlu bir klavye ve mause sahip olmanız durumuda Stadia'yı kullanmaya başlayabileceksiniz.

Stadia Pro hizmeti ilk olarak, Destiny 2: The CollectionGrid ve daha fazlasını içeren dokuz oyuna ulaşabileceksiniz ve  iki ay hiçbir ücret ödemeyeceksiniz. Zaten bir Stadia Pro abonesiyseniz, Google önümüzdeki iki ay boyunca sizden ödeme almayacaktır.

Google Stadia normal satış fiyatı 129 dolar olarak kullanıcılarına satılırken, İki aylık deneme süresi sona erdiğinde, Stadia Pro katılmak için aylık olarak 10 dolar ödemeniz gerekecek. 4K oyunlar oynamanıza ve DLC'de indirimler almanıza olanak tanır.

Google Stadia satış fiyatı 129 dolar

Diğer taraftan, ücretsiz seviye oyunlar görüntü kalitesi 1080p'ye kadar maksimum seviyeye çıkıyor ve oynamak istediğiniz oyunları satın almanız gerekiyor.

Google'dan Phil Harrison, devam eden coronavirüs krizine yanıt olarak iki aylık Stadia Pro'yu ücretsiz olarak verme kararının geldiğini söyledi. “Son zamanların en zorlu dönemi ile  karşı karşıyayız diye açıklama yaptı.

Google'dan Phil Harrison

Google'dan Phil Harrison, Sosyal mesafeyi korumak çok önemlidir, ancak uzun süre evde kalmak zor olabilir. Evde sıkışıp kaldığınızda video oyunları arkadaşlarınız ve ailenizle sosyalleşmenin değerli bir yolu olabilir.” Dedi.

Google, platformun internet ağları üzerindeki etkisini sınırlamak için oyunların varsayılan akış çözünürlüğünü geçici olarak 4K'dan 1080p'ye ayarladığını söyledi. Stadia uygulaması üzerinden 4K akışına geri dönebilmeniz için ayrı bir ücret ödemeniz gerektiği söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Outlook'ta yanlış e-posta nasıl geri çağrılır? Önceki

Outlook'ta yanlış e-posta nasıl geri çağrılır?

Spotify Çocuk Hesabı Nasıl Kurulur Sonraki

Spotify Çocuk Hesabı Nasıl Kurulur

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.