Gözlerinizi Alamayacağınız 15 Zarif Retro Tarzı Film

Gözlerinizi Alamayacağınız 15 Zarif Retro Tarzı Film

Sizler için geçmiş hakkında bulduğumuz en sıra dışı ve harika filmlerden bazılarını paylaşmaya karar verdik. Bunlar sadece sergilenen muhteşem oyunculukları ile değil, aynı zamanda enfes estetik güzellikleri ile de bize büyük zevk verdi.

Zaman zaman hepimiz geçmişe dalmak isteriz. Belki de bunu yapmanın en iyi yolu harika bir retro tarzı film izlemektir.

Sizler için geçmiş hakkında bulduğumuz en sıra dışı ve harika filmlerden bazılarını paylaşmaya karar verdik. Bunlar sadece sergilenen muhteşem oyunculukları ile değil, aynı zamanda enfes estetik güzellikleri ile de bize büyük zevk verdi.

Gözlerinizi Alamayacağınız 15 Zarif Retro Tarzı Film


1
Nine - 2009
Guido Contini ünlü bir yönetmendir. Tüm hayatı boyunca etrafında güzel kadınlarla çevriliydi. Talep görüyor ve hedeflerine diğer insanların cesetleri üzerinden ulaşıyor. Peki neden son filminin çekimlerini tamamlayamıyor? Cevapları kendisine çok tanıdık gelen bir yerde - kadınlarla yatakta - arar ama ruhu gün geçtikçe boşalır.

2
Inglourious Basterds - 2009
"Kahverengi veba" 1939'da Avrupa'yı kasıp kavurmaya başladığında, dünyada kayıtsız kalan çok az insan vardı. Yahudilerin en ateşli muhaliflerinden biri, çabaları nedeniyle "Yahudi Avcısı" lakabını kazanan Hans Landa'ydı. "Soysuzlar Çetesi" olarak bilinen bir grup Amerikan Yahudisi ona karşı çıktı ve sonuç olarak faşizm yıkıma mahkum edildi.

3
Revolutionary Road - 2008
Bu filmin konusu, 1950'lerin ortasında geçmektedir. Ana kahramanlar taşralı bir ailenin üyeleridir. Frank ve April Willer, kendilerini diğer birçok aileden ayırarak orta sınıf olarak görüyorlar ve Paris'e taşınmak için büyük bir istekleri var. Ancak kader onlar için bir takım tatsız sürprizler hazırlamıştır...

4
The Edge of Love - 2008
1940'larda İngiltere'de yaşayan dört farklı insan arasındaki karmaşık ilişkiler adeta bir trajediye yol açar. Bu, kendi eylemlerine karışan iki erkek ve iki kadının hikayesidir. Aşk, kıskançlık ve ihanet onları içinden çıkılmaz bir uçuruma sürükler.

5
An Education - 2009
Jennie 16 yaşında. Yetenekli bir çellist ve düzgün bir genç kadın. Oxford onun monotonluktan kurtulma şansı. Ancak burada, David adında, kendisinden iki kat daha yaşlı, spor araba kullanan, modaya uygun giysiler giyen, özel kulüplere giden ve genellikle oldukça ahlaksız bir hayat süren yakışıklı bir genç adamla tanışır. Onunla tanıştıktan sonra Oxford, Jenny'ye artık o kadar da harika bir yer gibi gelmeyecektir.

6
The Stepford Wives - 2004
Bir sinir krizi geçiren Joanna Eberhart, büyük şehrin stresinden uzaklaşmak için kocasıyla birlikte küçük Stepford kasabasına taşınır. Dünyanın cennet köşesi gibi gelen bu yer, ilk bakışta ideal gibi görünüyor. Ancak kısa süre sonra Joanna ve yeni arkadaşı Bobby, yerel ev kadınlarının biraz şüpheli davrandığını fark eder. Joanna, herkesten gizlenen gizemi bulmaya karar verir.

7
8 Femmes - 2001
Fransa'nın derinliklerinde karla kaplı bir kasaba. Bir aile, Noel'i birlikte geçirmek için bir malikaneye gider. Ancak kutlama asla gerçekleşmez: hane reisi öldürülür. Kendisine yakın olan sekiz kadın soruşturmaya başlar. Her birinin bir nedeni olduğu için her biri zan altındadır. Soruşturma günü, şimdiye kadar kilit altında tutulan birçok aile sırrını ortaya çıkarır.

8
W.E. - 2011
Kral Edward VIII'in Amerikalı kadın Wallace Simpson ile olan romantizmi toplumu öfkelendirdi. Tanıştıkları sırada Wallace Simpson evliydi ve Kral onunla evlenmek istiyorsa tahttan vazgeçmek zorunda kaldı. Ama bu aşklarına engel değildi.

9
Water for Elephants - 2011
Büyük Buhran dönemidir. Bir öğrenci veteriner olan Jacob, ailesi öldürüldükten sonra çalışmalarını bırakır. Dünyadaki en görkemli sirk gösterisi olan "Benzini Kardeşler"e katılır. Orada veteriner olarak çalışıyor ve aynı zamanda karizmatik ama acımasız bir hayvan terbiyecisi olan August ile evli olan Marlena adında güzel bir biniciye aşık oluyor.

10
The Help - 2011
Hikaye 1960'larda geçiyor. Bir kadın, üniversiteden mezun olduktan sonra yazar olmak ve küçük kasabasından kaçmak için eve döner. The Help başlıklı bir kitap yazmaya karar verir. Roman, hizmetçilerin ve onların zor hayatlarının hikayelerine dayanmaktadır.

11
Head in the Clouds - 2003
İrlandalı Guy, Gilda Bessé'yi ilk kez üniversitede okurken görür. Kader onları defalarca bir araya getirip, sonra ayırmıştır. Zengin ve şımarık Gilda, Guy'un sosyal çevresinde birçok insanla tanışabilmesi sayesinde oldukça kaygısız bir yaşam sürdü. Sonra bir gün, yanında duran Mia adında bir İspanyol kızı görür.

12
Dreamgirls - 2006
Chicago'dan bir vokal üçlüsü, New York'ta bir yetenek yarışmasında performans sergiledikten sonra profesyonel bir yapımcının dikkatini çeker. Onları kanatları altına alarak, yeteneklerini yetenekli genç kadınlar etrafında medya hype oluşturmak için kullanır ve kısa sürede uluslararası tanınırlık kazanırlar. Ancak ne para ne de şöhret onlara mutluluk getirmez.

13
Hitchcock - 2012
Ünlü bir yönetmen cesur bir deney yapmaya karar verir: kendisini ünlü yapan türden başka bir gerilim filmi yapma fırsatından vazgeçer ve bunun yerine Sapık adlı mütevazı siyah beyaz bir film çekmeye karar verir. Filmin çekim sürecinde yönetmen, insanın kafasında bir piyano çalmak kadar kolay bir korku senfonisi yaratmasını sağlayacak psikolojik özellikleri keşfetme umuduyla insan ruhunun karanlık derinliklerine bakıyor.

14
Soraya - 2003
İran Şahı Muhammed Pehlevi'ye Soraya Bakhtiari'nin bir fotoğrafı gösterildiğinde, anında aşık olur. Kısa süre sonra kraliyet ailesi, genç kadını, Muhammed'in kendisine evlenme teklif ettiği saraylarına davet eder. Karar vermesi uzun sürmeden kabul eder. Ama sonra devrim Şah ve karısını ülkeyi terk etmeye zorlar.

15
The Great Gatsby - 2013
Gizemli Jay Gatsby. Onu kimse görmedi, ama herkes hakkında bir şeyler duydu. Aslında, o idealize edilmiş biridir ve restoranlarda insanlar onunla tanıştıklarıyla ilgili hikayeler anlatır. Ardından, Nick Carraway adında bilgisiz ve saf bir adam, Gatsby ile buluşmak için bir davetiye alır. Daha sonra bu karşılaşmanın sonucunda aşk, açgözlülük, güç ve yozlaşmanın derin bir hikayesini yazacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları

CD Projekt Red'den Cyberpunk 2077 Hakkında Beklenmedik Açıklama Önceki

CD Projekt Red'den Cyberpunk 2077 Hakkında Beklenmedik Açıklama

Beklediğinizden Çok Daha Az CGI Kullanan 10 Film Sonraki

Beklediğinizden Çok Daha Az CGI Kullanan 10 Film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.