Hem Başarılı Hem de Korkunç Oyunculuğuyla Ünlü 10 Film Yıldızı

Hem Başarılı Hem de Korkunç Oyunculuğuyla Ünlü 10 Film Yıldızı

Kariyerlerinde hem Oscar hem de Altın Ahududu ödülü almayı başaran 10 Amerikalı oyuncu hakkında bazı bilgiler edindik.

Oyuncular da, tıpkı diğer mesleklerden insanlar gibi, iniş çıkışlar yaşarlar. Öyleyse, en büyük "yükselişleri" Oscar ödülü ise, o zaman kariyerlerindeki en kötü olay muhtemelen Altın Ahudududur. 4.97 dolara mal olan altın sprey boya ile boyanmış bu plastik dut, Oscar töreninden bir gün önce oyunculara verilir. Ve muhtemelen dünyada onu almak isteyecek tek bir oyuncu bile yoktur. Ancak hiç kimse, Oscar adayları ve kazananları bile bu en kötü oyunculuk ödülünü almaktan kurtulamaz.

Hem Başarılı Hem de Korkunç Oyunculuğuyla Ünlü 10 Film Yıldızı


1
Halle Berry
Halle Berry, sinema tarihinde En İyi Kadın Oyuncu Oscar'ını kazanan tek siyah aktris. 2002'de Monster's Ball filmiyle ödülünü kazandı.

Catwoman'da ki rolüyle 2005 yılında Oscar karşıtı ödülünü kazandı. Berry törene kendisi katıldı ve Oscar'ını bizzat elinde tutarken ödülü kabul etti.

2
Melissa McCarthy
Amerikalı aktris Melissa McCarthy'in sayısız filmi var. Bu filmlerden birindeki rol (Can You Ever Forgive Me?), ona Oscar adaylığı kazandırdı (kariyerinde ikinci kez).

Diğer filmlerden 2'si (Life of the Party ve The Happytime Murders) medyada eleştirildi ve sonuç olarak En Kötü Kadın Oyuncu dalında Altın Ahududu aldı. Evet yanlış okumadınız, 2 film için 1 ödül aldı. Bu arada, Melissa McCarthy ayrıca The Razzie Redeemer Ödülünü de aldı. Kariyer değil, adeta hız treni.

3
John Travolta
John Travolta kariyerinde 2 Oscar adaylığı aldı (Pulp Fiction ve Saturday Night Fever). Ama çok daha fazla Altın Ahududu adaylığı var.

On yılın en kötü oyuncusu olarak Altın Ahududu'ya iki kez aday gösterildi. Ve En Kötü Erkek Oyuncu için toplam 8 kez aday gösterildi. Travolta'nın kendi yapımcılığını üstlendiği Battlefield Earth: A Saga of the Year 3000 filmi 2001'de 7 ödül kazandı.

4
Jennifer Lawrence
Olağanüstü kariyerine ara veren genç oyuncu Jennifer Lawrence, 4 Oscar adaylığı ve 1 galibiyete sahip. Akademi 2011'de Winter’s Bone'daki çalışmasını beğendi, 2014'te American Hustle'dı ve 2016'da Joy'daki rolüyle En İyi Kadın Oyuncu dalında aday gösterildi. Ancak 2013, Silver Linings Playbook ile Oscar kazandığı yıl oldu.

Ama aynı zamanda Altın Ahududu için adaylığı da var: 2018'de aktris, Darren Aronofsky’nin Mother! filmindeki rolüyle anti-Oscar ödülünü kazanmaya bir adım kalmıştı!

5
Will Smith
Will Smith, Oscar'a iki kez aday gösterildi. The Pursuit of Happyness ve Ali filmleri, Smith'in hem komedi hem de drama rollerinde harika olduğunu kanıtladı.

Ancak Will Smith'in kariyeri% 100 başarılı olmadı. Oyuncu, After Earth ve Wild Wild West filmleri için hayatının en büyük anti-Oscar'ını iki kez kazandı. İlkinde, özellikle oğlu Jaden'in oyunculuk becerileri çok kötü eleştirildi. Aktör, 2016'da Concussion'daki rolüyle Razzie Redeemer Ödülü'nü de aldı.

6
Sharon Stone
Hollywood güzeli Sharon Stone, 1988'den beri Altın Ahududu ile tuhaf bir ilişki yaşıyor. Oyuncu 8 kez farklı dallarda aday gösterilmiş ve 2 kez kazandı. En son 2007'de gerçekleşti. Eleştirmenler, Basic Instinct 2'deki çalışmalarından da nefret etti.

Ancak aktris kariyerinde daha iyi zamanlar geçirdi, örneğin Martin Scorsese filmi Casino'daki çalışması için 1996 Oscar adaylığı kazandı.

7
Eddie Redmayne
30 yaşındaki İngiliz oyuncu ilk denemesinde En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını aldı. The Theory of Everything filmi 2015'te popüler oldu ve Redmayne’ın oyunculuğu akıllara durgunluk verdi.

Bir yıl sonra, The Danish Girl için tekrar Oscar'a aday gösterildi ancak ödülü Leonardo DiCaprio'ya verildiği için kazanamadı. Ve ondan önceki gün Redmayne hayal kırıklığına uğradı: Jupiter Ascending filminde En Kötü Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Altın Ahududu aldı.

8
Gwyneth Paltrow
Shakespeare in Love filmi 46 yaşındaki Gwyneth Paltrow'un kariyerinde büyük bir olaydı. Oyuncu, 1999'da Oscar da dahil olmak üzere Viola de Lesseps rolü için birçok ödül aldı.

Paltrow o zamandan beri çok farklı roller üstlendi. Örneğin 2016 yılında Altın Ahududu ödülüne aday gösterildiği Mortdecai filmi. Bu arada Carice van Houten bu filmdeki rol için ilk adaydı ama sonunda Paltrow aldı.

9
Ben Affleck
Ben Affleck, En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ına sahip değil ve bu kategoride hiç aday gösterilmedi. Ancak Good Will Hunting (En İyi Özgün Senaryo) ve Argo (En İyi Film) dallarında 2 Oscar ödülü var.

Ancak kötü oyunculuk için pek çok adaylığı var: İlki 2002 Pearl Harbor ve sonuncusu 2017 Batman vs Superman: Dawn of Justice. Ayrıca 2004'te Daredevil'deki rolüyle bu ödülü kazanmayı başardı.

10
Sandra Bullock
2010 yılında, Sandra Bullock bu iki ödülü de aynı hafta sonunda kazanmayı başardı. Cumartesi günü romantik komedi All About Steve ile Altın Ahududu kazandı ve Pazar günü Dolby Tiyatrosu'nda The Blind Side Oscar'ını almak için sahneye çıktı.

Aktris, 2 Oscar adaylığı ve 3 Altın Ahududu adaylığına sahip. Bullock, Altın Ahududu törenine bizzat katılmaktan utanmayan az sayıdaki oyuncudan biridir. Tören sırasında filminin DVD kopyalarını dağıtıyor ve herkesten filmi biraz daha dikkatle izlemesini istiyordu.

Yazarın Diğer Yazıları

Ünlülerin Hayatları Hakkında Dürüstlükle Açıkladıkları 11 Gerçek Önceki

Ünlülerin Hayatları Hakkında Dürüstlükle Açıkladıkları 11 Gerçek

PS5 DualSense Kolunu PC'nize Nasıl Bağlayabilirsiniz? Sonraki

PS5 DualSense Kolunu PC'nize Nasıl Bağlayabilirsiniz?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.