Hollywood'un 13 ünlü oyuncusunun kariyerinin başlarındaki, zirvesindeki ve son filmindeki hali

Hollywood'un 13 ünlü oyuncusunun kariyerinin başlarındaki, zirvesindeki ve son filmindeki hali

En sevdiğimiz aktörlerin ve aktrislerin kariyerlerini keşfetmeye ve ilk filmlerinde, kariyerlerinin zirvesinde ve en son filmlerinde ve dizilerinde sahip oldukları görünümleri karşılaştırmaya karar verdik.

Önemli rolleri sayesinde birçok ünlü Hollywood aktörü ve aktrisini tanıdık. Örneğin Julia Roberts, Pretty Woman'dan sonra dünyaca ünlü oldu, Leonardo DiCaprio'nun başarısı Titanic'in çıkmasından sonra geldi ve Tom Hanks, Forrest Gump sayesinde uluslararası üne kavuştu.

Hollywood'un 13 ünlü oyuncusunun kariyerinin başlarındaki, zirvesindeki ve son filmindeki hali


1
Brad Pitt
Brad Pitt'in ilk başrolü 1988 yapımı The Dark Side of the Sun filmindeydi. Güneşe karşı şiddetli alerjisi olan alışılmadık derecede güçlü bir adamı canlandıracağını öğrendiğinde mutluluktan havaya zıplıyordu.
2004'te Pitt, Homer'in İlyada'sına gevşek bir şekilde dayanan Truva'da Achilles olarak rol aldı. Film başarılı oldu ve dünya çapında 497 milyon dolar kazandı.
Brad Pitt oyunculuk yapmaya devam ediyor ve son filmi Ad Astra'ydı. Bu filmdeki oyunculuğu eleştirmenler tarafından övgüyle karşılandı.

2
Julia Roberts
Julia Roberts'ın ilk filmi Firehouse'du. Orada küçük, itibarsız bir rol oynadı.
1990'da romantik komedi filmi Pretty Woman'da başrol oynadıktan sonra Hollywood'da başrol oyuncusu olarak kendini kanıtladı.
2018 yılında Homecoming TV dizisi dünya prömiyerini gerçekleştirdi. Eleştirmenler filmden "Julia Roberts için etkileyici bir küçük ekran başlangıcı" olarak bahsetti.

3
Leonardo DiCaprio
DiCaprio, ilk rolünü düşük bütçeli korku filmi Critters 3'te aldı.
1997'de DiCaprio, ikonik Titanik filminin yayınlanmasından sonra bir süperstar oldu.
21 Mayıs 2019'da, Quentin Tarantino'nun DiCaprio'nun oynadığı Once Upon a Time in Hollywood, Cannes Film Festivali'nde prömiyer yaptı. Gösterinin ardından film 6 dakika ayakta alkışlandı.

4
Nicole Kidman
1983'te Nicole Kidman, ilk filmini Avustralya tatil sezonunun favorisi Bush Christmas'ın yeniden çevrimi ile yaptı. Oyuncu o sırada 16 yaşındaydı.
Kidman'ın onu uluslararası üne kavuşturan ilk Hollywood projesi gerilim filmi Dead Calm (1989) oldu.
2020'de Kidman'ın başrolde olduğu The Undoing mini dizisi HBO'da en çok izlenen dizi oldu ve sezon boyunca her hafta izleyicileri arttı.

5
Matthew McConaughey
Matthew McConaughey oyunculuk kariyerine televizyon reklamlarında ve müzik videolarında yer alarak başladı. 1992'de Unsolved Mysteries dizisinin bir bölümünde ilk rol aldı.
McConaughey, 2000'lerin başında, How to Lose a Guy in 10 Days gibi başarılı romantik komedilerde rol aldığında popülerlik kazandı. Dallas Buyers Club'da McConaughey'nin En İyi Erkek Oyuncu - Drama Altın Küre Ödülü ve En İyi Erkek Oyuncu Akademi Ödülü'nü aldığı başrol, kariyerinde bir dönüm noktası oldu ve onu aranan bir dramatik oyuncu yaptı.
2019'un sonunda Guy Ritchie'nin The Gentlemen'ı çıktı. Film eleştirmenlerden genel olarak olumlu eleştiriler aldı ve aynı zamanda 22 milyon dolarlık bütçesine karşı dünya çapında 115 milyon dolar hasılat elde ederek ticari bir başarı elde etti.

6
Kate Winslet
Kate Winslet oyunculuk kariyerine 1991 yılında 3 yıl boyunca farklı dizilerde küçük roller alarak başladı. Bu dizilerden biri de İngiliz televizyon bilimkurgu dizisi Dark Season oldu.
1997'de Winslet bir Hollywood yıldızı oldu. 11 Oscar kazanan Titanik'te başrol için seçildi.
Winslet'in son projesi, Nisan 2021'de HBO'da prömiyeri yapılan suç drama mini dizisi Mare of Easttown.

7
Matt Damon
Matt Damon ilk filmini 18 yaşında romantik komedi Mystic Pizza'da tek bir diyalog satırıyla yaptı.
1990'ların başında, Damon ve Affleck Good Will Hunting'i yazdılar. Bu film Damon'ı ünlü yaptı.
Matt Damon'ın son çalışması, Ford Motor Company için çalışan bir otomotiv tasarımcısı olan Carroll Shelby'yi canlandırdığı Ford v Ferrari.

8
Penelope Cruz
1991'de Cruz, komedi drama sanat evi filmi Jamón, jamón'da kadın başrol olarak ilk uzun metrajlı filmini yaptı. Film olumlu eleştiriler aldı. Ve sadece bir yıl sonra, Cruz hem Goya Ödülü'ne hem de İspanyol Aktörler Birliği Ödülü'ne En İyi Kadın Oyuncu olarak aday gösterildi.
2001 yılında Penélope Cruz, dünya çapında 200 milyon dolar kazanan Vanilla Sky adlı uzun metrajlı filmde rol aldı. Bu büyük bir başarıydı.
2019'da Netflix, Wasp Network adlı drama filmini yayınladı. Penélope Cruz'un katılımına rağmen, film ortalama eleştiriler aldı.

9
Robert De Niro
Robert De Niro ilk rolünü 1963'te Brian De Palma'nın komedisi The Wedding Party'de aldı. Ancak yönetmen ve yatırımcı arasındaki anlaşmazlık nedeniyle film 1969'a kadar gösterime girmedi.
The Godfather Part II'deki genç Vito Corleone rolüyle De Niro, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandı. Film, 47. Akademi Ödülleri'nde 11 dalda aday gösterildi ve bunlardan 6'sını kazandı.
Kasım 2020'de, De Niro'nun bir film yapımcısı ve bir dolandırıcıyı oynadığı suç komedisi The Comeback Trail yayınlandı.

10
Scarlett Johansson
9 yaşındaki Scarlett Johansson, ilk rolünü Elijah Wood ve Bruce Willis ile birlikte oynadığı komedi-drama macera filmi North'da aldı.
Woody Allen'ın draması Match Point, Scarlett'e başarı ve Altın Küre için dördüncü adaylığını getirdi.
2019'un sonunda Johansson'ın başrolde olduğu komedi-drama filmi Jojo Rabbit vizyona girdi. Film, Akademi Ödülü, BAFTA ve En İyi Uyarlama Senaryo dalında WGA dahil olmak üzere birçok ödül kazandı.

11
Tom Hanks
Tom Hanks'in ilk filmi 1980'de vizyona giren He Knows You’re Alone'dir.
En büyük başarısı, 1994 yılında Forrest Gump'ın piyasaya sürülmesiyle gerçekleşti. Hanks ulusal bir kahraman olurken, film 6 Oscar kazandı.
Temmuz 2020'de Hanks'in başrolde olduğu savaş filmi Greyhound gösterime girdi. Film genel olarak olumlu eleştiriler aldı.

12
Sharon Stone
Sharon Stone, ilk rolünü Woody Allen'ın komedi-drama Stardust Memories'de aldı. Trendeki kız olarak kısa bir rol oynadı.
Stone, Basic Instinct'deki(1992) Catherine Tramell rolüyle uluslararası tanınırlık kazandı ve bu rolüyle Sinema Filminde En İyi Kadın Oyuncu dalında ilk Altın Küre Ödülü adaylığını kazandı.
Stone, 2020 yılında Ratched dizisinde hastalardan birinin annesini canlandırmıştır.

13
Anthony Hopkins
Hopkins'in ilk başrolü The Lion in Winter'da (1968) Aslan Yürekli Richard rolüydü.
1991'de Kuzuların Sessizliği'nde Hannibal Lecter'ı canlandırdı ve uluslararası tanınırlık kazandı. Film, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu ve En İyi Uyarlama Senaryo olmak üzere en iyi 5 kategoride Oscar dahil birçok ödül kazandı. Daha sonra Hopkins, devamı olan Hannibal (2001) ve öncülü Red Dragon'da (2002) bu rolü tekrarladı.
2020'de Anthony Hopkins, The Father'da hafızasıyla mücadele eden bir adamı canlandırdı. Ayrıca 83 yaşında rolüyle En İyi Erkek Oyuncu dalında ikinci Akademi Ödülü kazandı.

Yazarın Diğer Yazıları

Samsung telefonlarda 5G nasıl kapatılır? Önceki

Samsung telefonlarda 5G nasıl kapatılır?

Apple; Giyilebilir Cihaz Pazarında Liderliğini Sürdürüyor Sonraki

Apple; Giyilebilir Cihaz Pazarında Liderliğini Sürdürüyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.