Huawei İki Farklı Katlanabilir Ekran Patenti Açıkladı


Katlanabilir ekranlı akıllı telefon pazarında, rekabet gittikçe artmaya başladı. Huawei iki farklı tasarım, katlanabilir kaydırmalı ekran için patent başvurusunda bulundu.

Katlanabilir telefon pazarı gittikçe kızışmaya başlıyor. Akıllı telefonların geleneksel form faktörlerini değiştirmek amacıyla, üreticiler şimdi farklı katlanabilir ekran akıllı telefon tasarımlarını deniyorlar.

Çinli teknoloji üreticisi Huawei, iki yeni patent başvurusu yaparak, katlanabilir ekran teknolojisinde söz sahibi olmak istiyor. Huawei'nin katlanabilir teknolojisini ile cihazların ekranını katlanabilir kaydırmalı ekran haline getirme istiyor.

Samsung Galaxy Fold ve Galaxy Z Flip katlanabilir cihazların piyasaya çıkartığından güncelleme özellikleri de, ürün ile birlikte ile geldiğini gördük. Daha sonra katlanabilir cihaz alanında iddialı olan, Motorola'nın Moto Razr katlanabilir akıllı telefonu gördük. 

Yakın gelecekte Huawei yeni Mate X'i piyasaya sürdükten sonra elini hızlı tutup katlanabilir telefon pazarında bulunmak istiyor. Huawei, katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar için kaydırmalı ekran modeli ile gelecek, iki yeni patent başvurusunda bulunduğunu açıkladı.

Huawei İki Farklı Katlanabilir Ekran Patenti Açıkladı

Çinli akıllı telefon üreticileri patentleri Çin Ulusal Fikri Mülkiyet İdaresi'ne (CNIPA) başvurdu. Tasarımlar yakın zamanda onaylandı ve Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü'nün (WIPO) Global Tasarım Veritabanına eklendi.

Şimdi, Huawei Technologies'in patentleri, şirketin katlanmış ekranlara sahip akıllı telefonlarını piyasaya sürmeyi planladığını gösteriyor, ancak akıllı telefonların diğerlerinden bir farkı olarak, form faktörü katlanabilir olmayacak. 

Bunun yerine, bu tasarımlar, TCL'nin yeni prototip cihazında gördüğümüz gibi, Huawei'nin genişletilebilir / geri çekilebilir ekranlı cihazları piyasaya süreceğini gösteriyor.

Huawei'nin patent tasarımlarında iki yeni model cihaza ait 28 görüntü içerir. Bu cihazların her ikisi de geri çekilebilir ekranlarla birlikte gelir, ancak tasarımları birbirinden farklıdır.

Model A

İlk model, yani “Model A”, ön tarafta, cihazın sağ tarafında katlanan ve arkaya giden tamamen çerçevesiz bir ekran gösterir. Ön kamera yok; ancak arkada, ekranın genişletilmiş kısmı ile birlikte üçlü bir kamera kurulumu var. Şimdi Model A, arka ekranın cihazın bazı bölümleriyle birlikte sağda uzandığını ve ekran gövde alanında, % 30 artış sağladığını gösteriyor.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Model A

Model B

İkinci tasarım, yani “Model B”, Model A ile benzer bir tasarıma sahiptir. Bununla birlikte, buradaki kayma mekanizması farklıdır. Bu modelde, ekran, aynı üçlü kamera kurulumunun yanında, arkaya gitmek için cihazın solunda katlanır.

 Şimdi, bu modelde de ekran sağdan uzanıyor; bununla birlikte, bu durumda, uzatılmış kısım cihazın sadece başka bir bölümünü değil, ekranı içerir. Bu, akıllı telefona önceki modelden % 20 daha fazla alan avantajı sağlayarak, ekran gövde alanında % 50'lik bir artış sağlar.

<a href='/huawei/'>Huawei</a> <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Model B

Huawei, bir süredir katlanabilir ekran teknolojisi üzerinde çalışıyor. Şimdi, bu tasarımlar yakın gelecekte genişletilebilir / geri çekilebilir akıllı telefonlar ile gelebileceklerini gösteriyor. 

Bu tasarımlardan herhangi birinin yaklaşmakta olan Mate X2'sine uygulanıp uygulanmadığını görmek için beklemek zorundayız.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Facebook Gaming Uygulaması ile Twitch'e Rakip Olacak

Sonraki

Facebook Gaming İnceleme - Artılar ve Eksiler

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.