Huawei, Otomobil Ve Katlanabilir Cihazlarla İlgili Patent Başvurusunda Bulundu

Huawei, Otomobil Ve Katlanabilir Cihazlarla İlgili Patent Başvurusunda Bulundu

Huawei firması, uzun zamandır ABD tarafından ekonomik yaptırımlara maruz kalıyordu. Şirket bu yaptırımların kendisine zarar vermediğini ve ilerleyen süreçte daha fazla ürünü piyasaya sürmek için, birden çok yeni patent başvurusu yaptığı bildirildi.

Çinli teknoloji devi Huawei, Global piyasada yasadığı kayıpları umursamadan yoluna devam ediyor. Dünya'ya Amerikan yasağı ile başa çıkacak kadar güçlü olduğunu gösteriyor. 

ABD'nin talebi üzerine, birçok Amerikalı müttefik Huawei'nin 5G ekipmanının kullanımını yasaklamasına rağmen şirket, hala araştırma ve geliştirme alanına büyük bir bütçe ayırıyor.

Son zamanlarda, Huawei'den çok sayıda ticari marka uygulamasını gördük. Şirket, otomobiller ve katlanabilir cihazlarla ilgili birden fazla Huawei patenti web'e sızdı.

Huawei, Otomobil Ve <a href='/katlanabilir/'>Katlanabilir</a> Cihazlarla İlgili Patent Başvurusunda Bulundu

Huawei, Otomobil Ve Katlanabilir Cihazlarla İlgili Patent Başvurusunda Bulundu

En son patent başvurusu üç bölümden oluşur; buluş patenti, faydalı model patenti ve görünüm patentleri olarak sıralanıyor.

Patent tipi buluş patenti olan; anahtar erişim kontrol yöntemi ve cihazını, araç konumlandırma yöntemi, cihaz, kontrolör, akıllı araç ve sistem, kablosuz şarj yöntemi ve elektronik ekipman, çok çekirdekli bir yonga ve zamanlama yöntemi gibi konular işleniyor. 

Patent tipi faydalı model tipi olan ise; katlanır elektronik ekipman, orta çerçeve, arka kapak, bir araç içi anten modülü ve bir araç içi iletişim terminali olarak ortaya çıkıyor.

Patent tipi görünüm patentleri ise;  masaüstü bilgisayar ana bilgisayarı, dizüstü bilgisayar, grafik kullanıcı arayüzüne sahip akıllı telefonları kapsıyor. 

Huawei, Otomobil Ve Katlanabilir Cihazlarla İlgili Patent Başvurusunda Bulundu

Huawei ile ilgili son raporlar

Son zamanlarda, Huawei birçok nedenden dolayı dünya haberlerinde yer aldı. Birincisi, Huawei'yi ağından tamamen çıkarmak için 1 milyar sterline ihtiyaç duymasına rağmen, İngiltere Çinli şirketi 5G ağından yasakladı.  Ayrıca, ABD'nin Huawei çalışanlarına vize kısıtlaması koymakla tehdit ettiği yönünde haberler de var.

Bu bağlamda, Huawei global piyasada hayal kırıklığına uğradı. Çalışanlarının küresel olarak teknolojinin gelişmesi için çalıştıklarını iddia ediyor. Bu tür kısıtlamaları şirkete zarar vermediği söylensede, aslında şirkete global piyasada büyük bir etki yaratıyor.

Tüm bunlara rağmen, Huawei şirketi durumunun iyi olduğunu söylüyor. Huawei, akıllı telefon, 5G ve internet işinde gittikçe büyüdüğünü söylüyor.

En son gelen bilgiye göre Huawei, ürün sevkiyatı açısından dünyanın en büyük 5G akıllı telefon şirketi haline geldiği bildiriyor. Güney Kore SK menkul kıymetler tahminine göre, Huawei'nin 55 milyon sevkiyatı Samsung'un 51 milyon biriminin önünde. Bu rekor 2020 yılının ikinci çeyreğine (Nisan - Haziran) aittir. 

Bu, Samsung'u Nisan ve Mayıs 2020 için küresel olarak en iyi akıllı telefon şirketi olarak değiştirdikten sonra geliyor. 

Ayrıca Huawei, ABD ile savaşmaya karar verdi. HP, Verizon ve Cisco gibi Amerikan şirketleri Huawei'de mahkemede ilk karşılaşacaklar. Büyük olasılıkla, bunlar mahkemedeki Çinli üretici ile savaşan son Amerikan teknoloji şirketleri olmayacak gibi gözüküyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

ABD Hükümeti, TikTok'u Amerikalı Bir Şirkete Devrini İstiyor Önceki

ABD Hükümeti, TikTok'u Amerikalı Bir Şirkete Devrini İstiyor

Dövüş Kulübü'deki Hiçbir Karakter Gerçek Değil Sonraki

Dövüş Kulübü'deki Hiçbir Karakter Gerçek Değil

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.