Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Huawei, amiral gemisi konumundaki P40 Pro modelinde son teknolojiyi kullanmaya devam ediyor. Huawei 10x optik zoom ile gezegendeki ilk telefon olabilir.

Huawei, teknoloji piyasasında aktif bir şekilde söz sahibi olmak için elinden geleni yapmaya çalışıyor. Mobil Dünya Kongresi'nin son dakika iptalinden sonra, yeni tanıtacağı telefonları için 2020 lansmanının planlamasını çoktan yapmış gibi duruyor. Çinli telekom devi Huawei amiral gemisi, yeni telefonunun Huawei P40 lasmanının  26 Mart tarihinde Fransa Paris'te resmi olarak yapacak.

Huawei P40 Pro'nun Selefi konumundaki P30 serisinde olduğu gibi, premium telefonlarında, ABD'nin süregelen ticaret yasağı nedeniyle, Huawei Google'ın  Android işletim sistemi kullanamayacağı, Google'ın diğer hizmetlerine ( Google Play Store, Gmail, Google Maps vb. Dahil) sahip olmayacağı söyleniyor. Bunun yerine Huawei telefonlarında, Android'in genel açık kaynaklı işletim sisteminin arternatifi olarak AppGallery kullanacağı ve sistemi kendi geliştireceğini açıklamıştı. Telefon kullanıcıları için Google Play Store'un yerine Huawei'nin Uygulama Galerisi aracılığıyla uygulamaları indirmesi gerekecek. Ama Google tamamen de Huawei silmiş değil. Huawei şirketi, Google'a güvenmekten vazgeçmek için elinden geleni yapacağını söylüyor.

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Reuters'e göre, Huawei, Küresel Geliştirici Hizmet Birliği olarak bilinen, Google Play Store'a meydan okuma yapmak için, Xiaomi, Oppo ve Vivo ile bir araya geldi ve yapılan birliktelik sonucunda Google Play'e bağlılığı daha düşürecek çözümleri hepbirlikte üreticeklerini açıkladı. Konu hakkında açıklamayı Mart ayında yayınlanacağı bildiriliyor.

ABD'nin Mayıs ayında Çin telekom devini ihracat yasağıyla köşeye sıkıstırması nedeniyle Huawei en yeni amiral gemisi P40 cihazlarının lansmanını yapacak olacağından, akıllı telefon piyasayı sarsacağı söyleniyor. 

Ancak önümüzdeki haftalarda resmi duyurular yapılıncaya kadar sizi çok beklenen Huawei P40 ve Huawei P40 Pro'nun en güvenilir söylentileriyle bırakıyoruz.

P40 Pro, 10x optik zoom kamera ile gelebilir

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Huawei'nin yazılımı (veya daha spesifik olarak Google uygulamalarının göze çarpan eksikliği) Çin dışındaki birçok kişi için olumsuz bir imaj çizsede, Çinli telefon üreticisinin kameralar söz konusu olduğunda ilklerden olmaya devam edecek gibi görülüyor. Twitter'da yaygın olarak takip edilen Evan Blass purport adlı yorumcu tarafından paylaşılan, P40 Pro'nun arkada beş sensör gibi görünen dikdörtgen kamera modülü ile donatılmış olacağını söylüyor.

P40 Pro, 52mp Sony kamera sensörü ile donatılmış olabilir

GizChina'ya göre yeni amiral gemisi P40 Pro'nun arka kamerası, P30 Pro'nun arka kamerasından 10 megapiksel daha yüksek olan 52 megapiksel Sony IMX700 sensörüyle geleceği söyleniyor. Huawei'nin 52 megapiksel sensörü, Samsung Galaxy S20 Ultra 108 megapiksel sensöre göre çözünürlük açısından önemli ölçüde daha düşük olacağı, ancak raporlar bu yeni sensörün daha büyük pikseller ve daha iyi düşük ışıklı görüntü kalitesi sağlayabileceğini gösteriyor.  

P40 5G ağlarını destekleyecek

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Huawei, bir sonraki amiral gemisi telefonlarının her ikisinin de 5G'yi destekleyeceğini doğruladı, ancak Huawei'nin 2019'da çıkan P30 modeli yeni nesil ağı 5G'i desteklemiyordu. MySmartPrice'a göre, TENAA'nın sertifikasyon web sitesinde (Çin'in mobil teknoloji için düzenleyici organizasyonu) P40 ve P40 Pro'nun anlaşılacağı üzere, 5G uyumluluğuna sahip cihazlar olacağını söylüyor. 

P40 serisi 5 renkte gelebilir 

91Mobiles'e göre, P40 serisi beş farklı renkte olduğu söyleniyor: Siyah, Buz Beyazı, Derin Deniz Mavisi, Gümüş ve Altın. Özellikle altın modeli, iPhone'un yeni modellerinde kullanılan şampanya benzeri rengi hatırlatıyor. Ayrıca Motorola Razr'ın bu bahardan çıkacak olan yeni Razr için ikinci rengi olarak altın rengini kullanacağı söyleniyor.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Mizkif Twitch'ten Neden Uzaklaştırıldığını Açıkladı Önceki

Mizkif Twitch'ten Neden Uzaklaştırıldığını Açıkladı

Facebook, F8 Teknoloji Etkinliğini İptal Ettiğini Açıkladı Sonraki

Facebook, F8 Teknoloji Etkinliğini İptal Ettiğini Açıkladı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.