Mizkif Twitch'ten Neden Uzaklaştırıldığını Açıkladı


Tanınmış yaayıncı Matthew ‘Mizkif' Rinaudo kabahatini kabul ederek Twitch'in kendisini platformdan uzaklaştırmasının nedenini izah etti.

Twitch'te ‘gerçek hayat' ve ‘sadece sohbet' kategorilerinde daha çok yayın yapan aynı zamanda 330 binden fazla takipçisine keyifli anlar yaşatmak için farklı oyunlar da oynayan Mizkif, platformun topluluk kurallarını ihlal ettiği gerekçesiyle geçici uzaklaştırma cezası aldı. 25 yaşındaki tanınmış yayıncı 23 Şubat'ta yaptığı yayında ‘kazara' gösterdiği cinsel yönden açık saçık olarak nitelenen içerik sebebiyle kanalı kısa süreliğine de olsa askıya alındı.

Mizkif yaptığı yayının sonlarına doğru Twitter'da gezinirken Faze Klan'dan arkadaşı Soleil ‘Ewok' Wheeler'ın paylaşmış olduğu ‘çıkış' başlıklı tivitini gördü ve Twitlonger linkine göz attı. Mizkif, 13 yaşındaki yayıncı arkadaşının ‘çıkış' başlıklı tivitinden Twitlonger linkine tıklayıp ‘sen öyle zannet' şakasını yazdığı sayfaya geldiğinde, esprinin altında bulunan cevaplarda cinsel içerikli görsele rastladı ve bunu yayınında ifşa etmiş oldu.

Mizkif, kullanıcısı belirsiz Twitter hesabıınn paylaştığı sorunlu görseli gösterme niyetinde bulunmamış olsa da Amazon'un sahibi olduğu yayın platformu topluluk kuralları gereği ünlü yayıncının kanalını geçici süreyle askıya aldı. Mizkif 27 dakika süren geçici askıya alma sonrası tekrar Twitch'te çevrimiçi oldu. Kısa süre sonra yeniden yayına geçen Mizkif askıya alınma olayının neden kendi hatası olduğunu izleyenlerine izah etti.

Tanınmış yayıncının anlatımına göre, ‘ayrıcalıklı' abonelerinden biri Ewok'un şaka içeren tivitinin linkini altında cinsel içerikli görselin de bulunduğu cevaplara bakmaksızın kendisine göndermiş. “Ewok'un tivit linkini abonem, içinde o fotoğrafın olduğunu bilmeden bana göndermiş. Ben de linke tıkladım, üçüncü dünya ülkelerinden birinin tanıtıldığı belgeselde bir şeye sevinen küçük çocuğun cinsel organı açık halde göründüğü görseli gördüm.” sözleriyle Mizkif yaşadığı talihsizliği izleyicilerine anlattı.

Twitch yıldızı kazara yaşanan durum sonrası sorumluluğu üstlenerek hatanın kendisinde olduğunu beyan etti. Mizkif; “Bu sanki küçük bir çocuğun bebek havuzunda olmasını andıran bir senaryo fakat hata tamamen benim. Bunun tüm sorumluluğunu üstleniyorum. Twitch bana okumam için yazılı herhangi bir doküman vermedi. Twitch bana bu tarz bir durumu andıran bir şeyi yazılı belgede anlatan doküman da verse ne anlayabilirdim ne de hatırlardım.” diyerek yaşadığı askıya alma olayının şaşkınlığını ifade etti.


Yazarın Diğer Yazıları

Ekrandaki ölü bir piksel nasıl düzeltilir? Önceki

Ekrandaki ölü bir piksel nasıl düzeltilir?

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri Sonraki

Huawei P40 Pro'nun Çıkış Tarihi ve Özellikleri

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.