iOS 13'e Sahip Cihazlara iOS 14 Geleceği Söyleniyor


Verifier adlı bir site tarafından paylaşılan rapora göre, iOS 14 güncellemesi Dünya Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) ile açıklanacak. Rapor'da iOS 13'ü olan tüm cihazlar iOS 14 güncellemesi alacağı söyleniyor.

Apple firması birkaç yıldır, akıllı telefonlarının iOS güncellemesini alması için yoğun gayret göstermektedir. Şirket özellikle uzun bir iOS güncellemesi takibi sunma konusunda uzmanlaştı. 

Böylece 2016'da başlatılan ilk nesil iPhone SE ve 2015'te başlatılan iPhone 6S hala en son sürüme hak kazandığı iddia ediliyor. Apple'ın mobil işletim sisteminin bir sonraki büyük sürümü şu anda geliştirilmektedir.

İddiaya göre, yeni piyasaya çıkacak olan iOS 14, yeni iPhone'larla sonbaharda resmi olarak piyasaya sürülmesi ve ve üreticinin birkaç hafta içinde tanıtması bekleniyor.

Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) Etkinliğinde iOS 14 Tanıtılacak.

iOS 13'e Sahip Cihazlara iOS 14 Geleceği Söyleniyor

Peki eski cihazlarda iOS 14 aktif olacak mı? Bu sorunun cevabını aldığımız duyumlardan yola çıkarak anlatalım!

22 Haziran tarihinde yapılacak olan Dünya Geliştiriciler Konferansı (WWDC) iOS 14 tanıtılacağı ve iOS güncellemesi alacak olan akıllı telefonları açıklayacağı söyleniyor.

Apple'ın geliştirme sürecinde "güvenilir bir kaynak" tarafından doğrulandığı iddia edilen bilgiye göre, iOS 14'ün yaklaşan işletim sisteminin iPhone 6'lara ve orijinal iPhone SE'ye kadar olan cihazlarda çalışacağını bildirdi.

Verifier'e tarafından öne sürelen başka bir rapora göre, bu yıl Apple cihazlarında iOS 14 güncellemesini almayan telefon kalmayacak.

Yapılan bu açıklamalara bakarak, Apple bu yıl tüm cihazlarda yeni sürümü aktif hale getirecek gibi gözüküyor. Verifier geçen yıl iOS güncellemesi alacak tüm akıllı telefonları bildiğinide hatırlatmakta fayda var.

iOS 14 Alacak Cihazlar Söyle Sıralayabiliriz

iOS 14 alacak cihazların listesi açıklandı.

Verifier, iOS 14'ün iPhone 6S serisi ve orijinal SE için sırasıyla 2015 ve 2016'da tanıtılan son güncelleme olacağını iddia ediyor. Raporda, iPhone 7 ve 7 Plus'a iki yıl daha yazılım desteği verileceği belirtildi.

Raporun devamında her iki Apple cihazıda A9 işlemcisi tarafından desteklenen iOS 6'nın iPhone 6s ve SE ile uyumlu olduğunu iddia eden bir raporu yansıtıyor.

Apple'ın bu ay, iOS 14'ü Dünya Çapında Geliştiriciler Konferansı'nda (WWDC) sabırsızlıkla beklenirken, Apple firmasının bu konferans sırasında iOS 14 güncellemesi alacak akıllı telefonları açıklayaması bekleniyor.

Konferans online platformda gerçekleşecek ve birçok yenilik duyacağımızı tahmin ediyoruz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Zamanda yolculuk yaptıran inanılmaz güzel 11 film

Sonraki

Kafaları karıştıran 13 filmin sonunu açıklıyoruz

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.