Zamanda yolculuk yaptıran inanılmaz güzel 11 film


Hepimiz farklı bir döneme seyahat etmek için bir zaman makinesine sahip olmayı hayal etmişizdir. Bazı insanlar 19. yüzyılda bir bayan olmak isterken, diğerleri büyük bir elbise ve toz peruk giyen Marie Antoinette rolünü denemek ister.

Zamanımızın en iyi ve en güvenli portalı, kostümlerin ve doğal manzaraların güzelliğiyle bizi şaşırtan filmler olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle, en sevdiğiniz koltuğunuzda hareket etmeden seyahat etmenizi sağlayacak bu 11 filmi izlemenizi şiddetle öneririz.

Zamanda yolculuk yaptıran inanılmaz güzel 11 film


1
Lady Chatterley’s Lover (2015) IMDb - 6.4
Bu film, Sir Clifford Chatterley'in karısı olan Constance Chatterley'in karmaşık aşk hikayesini anlatıyor. Kocası savaştan döndüğünde çiftin arası açılmaya başlar. Kocasının bir yaralanma nedeniyle vücudunun alt kısmı da felç olmuştur. Başlangıçta, eşi yeni olaylara alışmaya çalışır, ancak daha sonra farklı bir adamda rahatlık bulur.

2
In Secret (2013) IMDb - 6.1
Genç ve güzel Thérèse kuzeni Camille ile evlenmiştir. Bencil kocası sürekli sağlığı hakkında şikayet etmektedir. Thérèse aslında ondan hiç hoşlanmamaktadır, bu yüzden kocasının yakın arkadaşlarından biri olan Laurent ile çok tutkulu bir ilişki yaşamaya başlar.


3
Portrait of a Lady on Fire (2019) IMDb - 8.2
Film 1770'lerde Brittany'de geçiyor. Sanatçı Marianne bir emlak sahibinin kızı olan Héloïse'nin portresini çizmek için sahile geliyor. Resim, Héloïse’in Milano’daki nişanlısına gönderilecek. Ama kız evlenmek istemiyor ve bir protesto olarak, tablo için poz vermeyi reddediyor. Tablosunun gizlice yapılması gerekecektir.

4
Farewell, My Queen (2012) IMDb - 6.2
Film Marie Antoinette'in okuyucularından Sidonie Laborde'nin anılarına dayanıyor. Filmde, 14 ve 15 Temmuz 1789'un gerçekleşen Bastille olayları anlatılıyor. Devrim başlamış ve hizmetçiler kraliçelerini terk etmiştir.

5
A Promise (2013) IMDb - 5.7
Yaşlı bir adam genç bir erkek sekreteri işe alır. Adam patronunun inanılmaz güzel karısına aşık olur. Duygularına hakim olmaya ve bastırmaya çalışırlar.

6
Hyde Park on Hudson (2012) IMDb - 5.8
Film, Amerikan Başkanı Roosevelt ve kuzeni Margaret Stucki arasındaki geçen romantik bir hikayeye dayanır. Olaylar, Başkan'ın İngiliz Kraliyet ailesinin New York konutuna girdiği 1939'da gerçekleşir.

7
Great Expectations (2012) IMDb - 6.4
Charles Dickens'ın, genç yaşta ailesini kaybeden ve kız kardeşi tarafından büyütülen bir çocuk olan Pip hakkındaki romanının sinema versiyonudur. Bir mahkuma yardım etmesiyle birlikte sıkıcı hayatı tamamen değişir.

8
Love & Friendship (2016) IMDb - 6.4
Susan genç ve çekici bir duldur. Bazı finansal sorunları çözmek ve insanların onun hakkında konuşmayı bıraktığını görmek için merhum kocasının mülküne geliyor. Kendisi ve kızı için zengin bir koca bulmak için doğal cazibesini ve kurnaz zekasını kullanır.

9
Ophelia (2018) IMDb - 6.6
Krallığın üstünde kara bulutlar dolaşmaktadır: Kral öldü ve hilekarın teki tahtı ele geçirdi. Tahtın doğru varisi olan Hamlet, babasının intikamını almak için her şeyi yapmaya hazır. Prensin kalbi sadece zorbalara karşı durmaya hazır olan güzel Ophelia tarafından eritilebilir.

10
Miss Scarlet and the Duke (2020) IMDb - 7.6
Eliza Scarlet yetimdir ve geçinecek parası yoktur. Böyle bir durumda, bir kadın için tek seçenek iyi bir evliliktir. Ancak erkeklerin yönettiği bir dünyada başarılı olmak için, babasının dedektiflik bürosunu gizli bir silah olarak kullanmaya karar verir ve bir ortak bulur kendisine.

11
Madam Bovary (2014) IMDb - 5.7
Yazar Gustave Flaubert tarafından yazılmış klasik romanın bir ekran uyarlamasıdır. Emma Bovary'nin zor hayatıyla ilgilidir. Gerçek aşkı yaşamak isteyen Emma, sevecen kocası ve genç kızını unutup ve bir romantizm girdabına dalıyor.

12
Bonus № 1. Harlots (TV dizisi: 2017 - günümüz) IMDb - 7.7
Bu 18. yüzyılda geçen bir hikayedir. Margaret Wells, kızlarına iyi bir hayat vermek için her şeyi yapmaya çalışır. İkinci sezonda, dizinin en tartışmalı rollerinden birini oynayan Liv Tyler'ı görebilirsiniz.

13
Bonus № 2. Penny Dreadful: City of Angels (TV series: 2020) IMDb - 6.1
Los Angeles, 1938. 2 dedektif şiddet içeren bir suçu araştırıyor. Soruşturma, şehrin tüm seçkinlerini kapsayan büyük bir komplonun keşfedilmesine yol açıyor.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

iPhone'de Touch ID çalışmıyorsa ne yapılmalı?

Sonraki

iOS 13'e Sahip Cihazlara iOS 14 Geleceği Söyleniyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.