Kalbinize dokunacak yürek burkan filmler

Kalbinize dokunacak yürek burkan filmler

Öğrenmemiz için önemli hayat dersleri içeren 10 güçlü ve ilham verici filmden oluşan bir liste hazırladık.

Yaşı veya cinsiyeti ne olursa olsun herkesin yüreğine dokunabilecek filmler var. Üzerinizde uzun süre etkisini bırakan, hayata bakış açınızı değiştiren ve daha iyi bir insan olmak istemenizi sağlayan bu tür filmlere bir göz attık.

Kalbinize dokunacak yürek burkan filmler


1
The Bridges of Madison County
Bu film, Iowa'da sıradan bir hayata hapsolmuş bir ev hanımı olan Francesca ile Madison County'ye National Geographic için bir fotografik deneme çekmek için gelen bir fotoğrafçı olan Robert arasındaki tutkulu bir aşk hikayesini anlatıyor. Clint Eastwood'un yönettiği bu film, gözünüzü yaşartacak klasik bir aşk hikayesine dönüştü.

2
Hachi: A Dog's Tale
Sadık bir Akita Inu'nun gerçek hikayesine dayanan bu film, sinema tarihinin en ilgi çekici hikayelerinden birine sahip. Bu köpek ve sahibi birbirine inanılmaz bir sevgi ve sadakat ile bağlanır. Tesadüfen tanıştılar ve artık hiç bir günleri ayrı geçemiyor. Hachiko her gün yol arkadaşının tren istasyonunda geri dönmesini bekler, ta ki bir gün bir trajedi Hachi'nin hayatını sonsuza kadar değiştirene kadar, ancak Hachi'nin bağlılığı ve sevgisi değişmez.

3
The Fault in Our Stars
The Fault in Our Stars, John Green'in aynı adlı çok satan kitabına dayanıyor. Agresif 4. evre tiroid kanseri olan 16 yaşındaki Hazel Grace, zamanının çoğunu evde en sevdiği kitabı okuyarak geçiriyor. Hazel'ın annesi, onu bir yıldan fazla süredir remisyonda olan Augustus adında olağanüstü ve iyimser bir gençle tanışacağı bir destek grubuna gönderir. Hemen birbirlerinden etkilenirler ve ilişkileri başlar.

4
The Pursuit of Happyness
Bu film, San Francisco'da satıcı, olan Chris Gardner'ın gerçek hikayesinden esinlenildi. Chris, tüm birikimini satamayacağı bir cihaza yatırı. Karısı onu terk eder ve evini kaybeder. Sokaklarda yaşamaya zorlanan Chris, küçük oğlunu kendi başına büyütmeye ve borsacı stajıyla hayatta kalmaya çalışır. Bu, bize asla inancımızı kaybetmemeyi öğreten harika bir film.

5
Up
Birçoğu bunun eğlenceli bir çocuk animasyon filmi olduğunu düşünüyor ve öyle. Ama aynı zamanda trajik ama umut dolu dokunaklı bir aşk hikayesi. Genç Carl Fredrickson, Ellie adında bir kızla tanışır ve anında arkadaş olurlar. Yıllar sonra Carl, Ellie ile evlenir ve birlikte Paradise Falls'a seyahat etmeyi ve orada bir ev inşa etmeyi hayal ederler. Bundan sonra ne olacağını size söylemeyeceğiz, ancak bu filmi izlemeye karar verirseniz, bir kutu mendil aldığınızdan emin olun - bazı sahneler gözlerinizi yaşartacaktır.

6
One Day
Emma ve Dexter, üniversite mezuniyet gecesi olan 15 Temmuz'da tanışır ve arkadaş olurlar. Emma, ​​yazar olmayı hayal eden çalışkan bir kızdır. Dexter, yalnızca kendi zevklerine hizmet eden zengin bir playboydur. Önümüzdeki 20 yıl boyunca ikili, hayallerini paylaşmak ve nerede olduklarını görmek için 15 Temmuz'da yeniden bir araya gelirler - ta ki aradıkları şeyin başından beri orada olduğunu keşfedinceye kadar.

7
My Life Without Me
Ann, iki çocuğu ve kocasıyla annesinin bahçesinde sıkışık bir karavanda yaşayan 23 yaşında bir annedir. Ann'in hayatı, doktorunun ona yaşayacak sadece iki ayı kaldığını söyleyince dramatik bir hal alır. Bunu herkesten bir sır olarak saklamaya karar verir ve ölmeden önce yapmaya kararlı olduğu on şeyi listeler.

8
The Impossible
Maria, Henry ve üç çocukları Noel için Tayland'a giderler. Yıkıcı tsunami vurup onları ayırana kadar mükemmel cennet tatillerinin tadını çıkarırlar. Şimdi hepsi hayatta kalmak ve birbirlerini bulmak için mücadele etmelidir. Bu film, María Belón ve ailesinin 2004 Hint Okyanusu tsunamisinde yaşadıkları korku ve acı dolu günlere dayanıyor.

9
Life Is Beautiful
Gerçek aşk fedakarlık gerektirir ve Life Is Beautiful bu mesajı gerçekten unutulmaz bir şekilde tasvir eder. Bu, oğlunu savaşın dehşetinden korumak ve ona hayatın ne olursa olsun güzel olduğunu göstermek için hayal gücünü kullanan bir babanın hikayesidir. sonsuza kadar sizinle kalacak güçlü ve muhteşem bir film.

10
Million Dollar Baby
Frankie Dunn, kariyerinin sonuna gelen bir boks antrenörüdür. Maggie Fitzgerald ise, boksör olma hayalinin peşinden gitmeye karar veren 31 yaşında bir garsondur. Dunn, boksun kadınlar için olmadığına inandığı için Maggie'yi eğitmeyi reddeder. Ancak çok ısrar ettikten sonra, Maggie onu eğitmesi için Frankie'yi ikna eder ve ikisi, ikisini de geri dönüşü olmayan bir şekilde değiştirecek yakın bir bağ kurar.

Yazarın Diğer Yazıları

Facebook ve Apple, Bulut Oyun Alanında Anlaşamadı! Önceki

Facebook ve Apple, Bulut Oyun Alanında Anlaşamadı!

Skype parolanız nasıl değiştirilir veya sıfırlanır? Sonraki

Skype parolanız nasıl değiştirilir veya sıfırlanır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.