Koltuğunuzdan Kalkmadan İzleyeceğiniz Harika Hikayeleri Olan 20 Mini Dizi

Koltuğunuzdan Kalkmadan İzleyeceğiniz Harika Hikayeleri Olan 20 Mini Dizi

Sizler için tek bir sezon ve en fazla 10 bölümden oluşan en heyecan verici yapımlardan oluşan bir dizi listesi hazırladık.

Sizi "sadece" bir bölüm daha izlemeye cezbeden bu duygu, artık hemen hemen her gün uğraşmaya alıştığımız bir şey. Jenerik akıyor ve sinsi ama hoş bir şekilde, akış hizmetiniz otomatik olarak bir sonraki bölüme geçmeden önce geri sayımı başlatıyor. Ve dürüst olmak gerekirse, hiçbir şey işini yapmasına izin vermekten, rahatlamaktan ve bir süre daha izlemeye devam etmekten daha kolay görünmüyor.

Ancak bazen, yapacak çok işiniz varsa, bu ters tepebilir. Bu nedenle, her iki konuda da en verimli sonuçları elde etmek için mini diziler mükemmel bir seçenektir. Bu yüzden Tekmoloji olarak, tek bir sezon ve en fazla 10 bölümden oluşan en heyecan verici yapımları listeleyen bir derleme yapmaya karar verdik.

Koltuğunuzdan Kalkmadan İzleyeceğiniz Harika Hikayeleri Olan 20 Mini Dizi


1
Unorthodox (4 bölüm — Netflix)
New York'ta ultra-ortodoks bir Yahudi topluluğuna mensup genç bir kadın, görücü usulü evliliğini geride bırakırken bu hayattan kaçmaya karar verir. Daha sonra, üyeleri dünyanın her yerinden üniversite öğrencilerinden oluşan bir müzik grubuyla tanıştığı Berlin'e taşınır. Ancak geçmişi, yeni bir hayata geçmesine izin vermekten çok uzaktır. Bu özet ne kadar ilgi çekici olsa da, hikaye gerçek olaylardan ilham alıyor.

2
Unbelievable (8 bölüm — Netflix)
Bir kadın uğradığı tecavüzü polise bildirdi, ancak daha sonra ifadesini geri aldı ve yalan söylemekle suçlandı. Yıllar sonra, bir dizi benzer olay gerçekleştikten sonra, 2 dedektif hikayenin kendi versiyonunun arkasındaki gerçeği keşfetmek için davayı yeniden açtı. Unbelievable, Pulitzer Ödülü kazanan bu makalede basında yer alan gerçek olaylara dayanmaktadır. Bu mini dizide Toni Collette, Merritt Wever ve Kaitlyn Dever rol alıyor.

3
A Very English Scandal (3 bölüm — Amazon Prime)
Hugh Grant, eşcinselliğin ağır bir şekilde kınandığı ve hatta yasa dışı olduğu 60'lı yıllarda genç bir modelle evlilik dışı ilişkisini kamuoyunun dikkatinden uzak tutmak için her şeyi yapmaya, hatta suç işlemeye hazır olan bir İngiliz Parlamento üyesi olan Jeremy Thorpe'u canlandırıyor. Mini dizi gerçek olaylara dayanmaktadır ve eleştirmenler tarafından çok iyi eleştiriler almıştır.

4
Angels in America (6 bölüm — HBO)
HBO, Hollywood'un en iyi oyuncularınından bazılarının yer aldığı bu büyük bütçeli yapımla 2003'ün sonunda bizi şaşırttı: Al Pacino, Meryl Streep, Emma Thompson ve Jeffrey Wright. Dizi, LGBT topluluğu arasındaki AIDS salgınının sosyal ilişkiler için yıkıcı sonuçları olduğu alternatif bir 1985'te geçiyor. En İyi Mini Dizi ve oyunculuk performanslarıyla ilgili tüm kategorilerde Emmy kazandı.

5
3. The Outsider (10 bölüm — HBO)
Herhalde Stephen King'in eserlerinden uyarlanan diğer tüm yapımlar gibi The Outsider'ın da omurganızı korkudan titretecek bir gizem/korku hikayesini garanti ettiğini vurgulayarak başlamalıyız. Mini dizi, bir çocuğun vahşice öldürülmesini konu alıyor. Davada toplanan tüm kanıtlar, beyzbol koçunun cinayetin baş şüphelisi olduğunu gösteriyor, ancak koçun suçun işlendiği anda şehir dışında bir konferans verdiği bir video dışında. Bu mini dizi için Jason Bateman ve Ben Mendelsohn seçildi.

6
The Loudest Voice (7 bölüm — Showtime)
Russel Crowe'u tanımakta zorluk çekeceksiniz, ancak The Loudest Voice'ta ana karakter Amerika Birleşik Devletleri'ndeki en etkili haber kanallarından biri olan Fox News'i dönüştürmekten sorumlu şirket yöneticisi Roger Ailes olarak rol alıyor. Tanınmış Avustralyalı aktöre Altın Küre kazandıran dizi tartışmasız değildi. Roger Ailes'in kurbanları tarafından öne sürülen cinsel taciz davasına ve çoğunlukla haber kanalı aracılığıyla anlatılan hikayenin kendi versiyonuna dayanıyor.

7
Alias ​​Grace (6 bölüm — Netflix)
The Handmaid's Tale adlı romanıyla ünlü Kanadalı yazar Margaret Atwood, 19. yüzyılın başlarında geçen bir hikaye olan Alias ​​Grace'in arkasındaki dahi akıldır. Bir psikiyatrist, bir katilin bozuk bir zihinsel durum iddiasıyla idamdan kurtulup kurtulamayacağına karar vermelidir. Sarah Gordon ve Edward Holcroft dizinin yıldızlarıdır.

8
Good Omens (6 bölüm — Amazon Prime)
Dünyadaki hayatlarını seven bir melek ve bir iblis, birlikte çalışmak ve insanlığı gezegenden potansiyel olarak silebilecek olan cennet ve cehennem arasındaki son savaşı önlemek için farklılıklarını geride bırakmalıdır. Bu mini dizinin konusu aşağı yukarı bu. Bu da duyularımıza hitap ederek gerçekleştirilir: mizah, macera ve fantezi. Michael Sheen ve David Tennant dizide rol alıyor, ancak Jon Hamm ve Frances McDormand gibi özel konukları var.

9
Band of Brothers (10 bölüm — HBO)
Band of Brothers, mini diziler söz konusu olduğunda oldukça hızlı bir şekilde modern bir klasik haline geldi. 2001 yılında Steven Spielberg ve Tom Hanks tarafından ortaklaşa üretilen bu hikaye, II. Dünya Savaşı sırasında bir paraşütçü alayının yaşamları ve tehlikeleri etrafında dönüyor. Herhangi bir Spielberg yapımı gibi, harika özel efektleri var ve Damien Lewis, Ron Livingston, David Schwimmer ve Simon Pegg gibi büyük oyuncular rol aldı. Kesinlikle görülmeli.

10
Years & Years (6 bölüm — BBC)
Siyasi durum, ekonomik istikrarsızlık ve bugün ve önümüzdeki 15 yılda yapılan teknolojik atılımlar, Years & Years'de artıları ve eksileri ile çok ayrıntılı ve gerçekçi bir şekilde tasvir edilmektedir. İngiliz bir ailenin gözünden, hayatın nasıl daha iyiye ve daha kötüye doğru evrildiğini görüyoruz, ama her zaman Emma Thompson tarafından yönetilen harika bir dizi oyuncuyla. Years & Years açıkça dünyamızın modern durumu hakkında düşünmenizi sağlayacak bir mini dizi.

11
Feel Good (6 bölüm — Netflix)
Mae Martin inişli çıkışlı bir hayatı olan genç bir komedyendir. İşlevsiz bir ailenin yanı sıra toksik bir geçmişin yükünü de taşımak zorunda ve yeni bir romantik ilişkiye başlamakla birlikte gelen bir varoluşsal ifşaat fırtınasına maruz kalması gerekiyor. Bu İngiliz yapımı, daha kısa bölümleri tercih eden rom-com severler için idealdir (her bölüm yaklaşık 30 dakika sürer). Friends hayranı olanlarınız için, başrolde Lisa Kudrow var.

12
Defending Jacob (8 bölüm — Apple TV+)
Bu mini dizi 24 Nisan'da yayınlandı ve başrolde Chris Evans var. William Landay tarafından yazılan aynı isimli romandan uyarlanmıştır. Hikaye, suikastçı olduğu iddia edilen 14 yaşındaki oğluna karşı yapılan suçlamalarla ilgilenmesi gereken bir çiftin etrafında dönüyor. Defending Jacob drama, suç ve aile çatışmasını birleştirir.

13
The Night Manager (6 bölüm — BBC)
Tom Hiddleston, Hugh Laurie ve Olivia Colman'ın da aralarında bulunduğu bir ekip şimdiden kendi kendine yeterli olmaktan çok daha fazlası ve 2016'da vizyona giren bu mini diziyi izlemek için oldukça iyi bir neden. Üstelik, hikayesi koltuğunuzdan kalkmanıza bile izin vermiyor: Eski bir asker, silah taşımak için kullanılan uluslararası bir ağı işleten gizli bir örgüte sızmak için gizli bir ajan olarak işe alınır. Pastanın kreması da, bu dizinin aldığı 12 Emmy adaylığı.

14
Chernobyl (5 bölüm — HBO)
Adı her şeyi anlatıyor: bu mini dizi, nükleer bir planın her gün modern bir toplum olarak işlev görmemizi sağlayan aynı enerjiyi içermekte başarısız olduğu 1986 Nisan'ında gerçekleşen dramayı küçük ekrana taşıyor. Bu trajediden sorumlu tutulan kişilerin bakış açısından anlatılıyor ve fabrikaya en yakın köy olan Pripyat halkının, kurtarma ekiplerinin ve kazadan etkilenen bilim adamlarının anlattığı hikayeleri birleştiriyor. En İyi Mini Dizi için 2019 Emmy kazandı.

15
When They See Us (4 bölüm — Netflix)
Bu dramatik mini dizi, gerçek olaylara dayanmaktadır. Hikaye, New York Central Park'ta bir kadına tecavüz etmekle haksız yere suçlanıp hüküm giyen 5 Afrikalı-Amerikalı gencin etrafında dönüyor. Bu yapım, Vera Farmiga, Joshua Jackson ve John Leguizamo gibi başarılı oyuncuları bir araya getiriyor. Eleştirmenler tarafından çok iyi karşılandı ve birden fazla adaylıkla Emmy'ye gitti.

16
Sharp Objects (8 bölüm — HBO)
Amy Adams, 2 kızının suikastını örtbas etmek için memleketine dönen bir gazeteciyi oynadığı bir mini dizi olan Sharp Objects'te performanslarının ne kadar çok yönlü olabileceğini gösteriyor. Kendi zihinsel kırılganlığı ve bunca yıl sonra yeniden karşılaştığı ailesininki, bu davanın dönüştüğü bulmacada önemli bir rol oynuyor. Bu psikolojik gerilim, 2019'da Emmy ödüllerinde 8 adaylık aldı.

17
The Miniaturist (2 bölüm — BBC)
Minyatürist sizi doğrudan 17. yüzyılda Amsterdam'a götürür. Sözde Hollanda Altın Çağı sırasında, ailesi borç ve yoksulluk tarafından tüketilirken genç bir kadın 18 yaşına girer. Daha sonra zengin bir tüccarla evlenir ve evlilik hediyesi olarak gizemli bir oyuncak bebek evi alır. Oyuncak bebek evini restore etmesi için bir minyatürcü tutar, ama yakında oyuncak bebek evinde ve evinde olanlar arasında gizli bir eşzamanlılık olduğunu öğrenecek.

18
Mrs. Fletcher (7 bölüm — HBO)
Bu komedi, tek çocuğu üniversiteye gitmek için evden ayrıldıktan sonra hayatında yeni bir aşamaya başlayan boşanmış orta yaşlı bir kadın olan Eve Fletcher'ın hayatı etrafında dönüyor. Artık evde yalnız olduğuna göre, yepyeni bir kişiliğe bürünmeye karar verir ve gençliğinde yapamayacağı şekilde cinselliğini denemek ister. Her biri yarım saat süren 7 bölümden oluşan mini dizide Kathryn Hahn başrolde.

19
Into the West (6 bölüm — TNT)
Steven Spielberg, tüm batı hayranları için mutlaka görülmesi gereken bu mini diziyi yaptı. 2006'da 16 Emmy ödülüne aday gösterildi. 1820'de geçiyor ve Uzak Batı'daki Amerikan genişlemesini konu alıyor. Hikaye, farklı yerlerden gelmelerine rağmen yolları kesişen birbirinden çok farklı 2 ailenin bakış açısından anlatılıyor: Beyaz bir Amerikan ailesi ve bir Kızılderili ailesi.

20
Feud (8 bölüm — FX)
Bette Davis ve Joan Crawford, 60'ların başında çok popüler ve imrenilen 2 film yıldızıydı. Yapımcılar sonunda her ikisinin de rol alacağı What Ever Happened to Baby Jane? adlı projeyi bir araya getirmeyi başardıklarında, Hollywood'un en ünlü düşmanlıklarından birisi başlar. 2017'de yayınlanan Feud'da anlatılan hikaye bu kavgaya odaklanır. Susan Sarandon ve Jessica Lange, Davis ve Crawford'u oynamak için seçildi.

Yazarın Diğer Yazıları

2019'un Vakit Ayırmaya Değer Olsalar da Muhtemelen Iskaladığınız 12 Filmi Önceki

2019'un Vakit Ayırmaya Değer Olsalar da Muhtemelen Iskaladığınız 12 Filmi

Windows 10 PC'nize nasıl tema yüklenir? Sonraki

Windows 10 PC'nize nasıl tema yüklenir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.