Kült TV Dizileri Farklı Ülkelerde Nasıl Görünüyor?


Tekmoloji olarak kült dizilerin başka ülkelerde çekilmiş versiyonlarına baktık. Hem komik başarısız kopyalar hem de orijinallerinden daha az sevmeyeceğiniz harika uyarlamalar var.

Bir TV dizisine aşık olup sonuna kadar izlediğinizde, dünyada eşi benzeri olmadığı için üzülürsünüz. Ancak, bu her zaman doğru değildir: Bir veya birkaç yeniden yapımı olabilir.

Kült TV Dizileri Farklı Ülkelerde Nasıl Görünüyor?


1
The Office
ABD versiyonu BBC adaşına dayanıyordu ve kükreyen bir başarıya dönüştü. İngiliz dizisinin kendi hayran kitlesi vardı, ancak Steve Carell tarafından canlandırılan Michael Scott, milyonların sevgilisi oldu.

2
The Big Bang Theory / Theoreticians
Bu, tam tersine, harika bir TV dizisini nasıl yeniden yapmamanız gerektiğine dair bir ders kitabı örneğidir. Beyaz Rusya Teorisyenleri, yaratıcıları diziye kendilerine ait hiçbir şey eklemedikleri için tek bir sezon bile hayatta kalamadılar. İzleyiciler neden tüm eski şakalar ve olay örgüsüyle aynı kült klasiğini izlemeleri gerektiğini anlayamadılar.

3
House, M.D. / Team Medical Dragon
Bu iki seri aynı değil, ama o kadar benziyorlar ki görmezden gelemedik. Asada Ryutaro hain ama zeki bir cerrah; Dr. House tam anlamıyla bir tatlılık abidesi değil ama yine de hayat kurtaran bir dahi. Temel fark, ABD versiyonunun mizahı ile Japonya'daki ameliyatların gerçekçiliğidir. Ve tabii ki, Asya film atmosferi.

4
Ugly Betty / I Am Betty, The Ugly One
Pembe dizinin sonunda zeki ama çirkin bir sekreterin güzelliğe dönüşmesinin hikayesi pek çok ülkede uyarlandı. İşin sırrı muhtemelen olay örgüsünün sadeliğinde ve ana karakterlerin cazibesinde.

5
House of Cards
Hırslı ama aldatılmış bir kongre üyesi hakkındaki siyasi bir drama, milyonlarca izleyiciye sahip oldu. İngilizler 90'larda onu ilk çekenlerdi, ancak Amerikan versiyonu tüm hesaplarda onu geride bıraktı: 5 sezon var, İngiiz versiyonu sadece bir sezon sürdü.

6
Breaking Bad / Metástasis
Kolombiyalılar, Amerikan kült klasiğinin başarısını tekrar etmeye karar verdiler ve bunu oldukça iyi yaptılar. Metástasis, Kolombiya gerçeklerine uyarlandı, ancak genel olarak Breaking Bad ile aynı.

7
Prisoners of War / Homeland / Motherland
İsrail, serbest bırakılan bir savaş esiri hakkındaki hikayeyi çeken ilk ülke oldu, daha sonra ABD'de ve sonra Rusya'da çekildi. Üçü de kendi ülkelerinde hit oldu, ancak biraz farklı olaylara sahip olmalarına rağmen, bu aslında bir artı: tek bir dizi yerine, hayranlar 3 dizi izlemiş oldu.

8
Wilfred
Bir adam, bir kız ve sıradışı köpeği hakkında biraz garip bir hikaye Avustralya'da yayınlandı ve ABD'de ana karakter olarak Elijah Wood ile olumlu eleştirilerden payını alarak yeniden çekildi.

9
Whites / The Kitchen
Bir uyarlamanın orijinal diziden daha popüler hale gelmesinin bir başka örneği: Bir şef ve aşçı ekibiyle ilgili İngiliz şovu yalnızca bir sezon hayatta kalırken, Rus muadili 6 sezon, 2 tam uzunlukta film ve bir Hotel "Eleon." adında spin-off üretti

10
Gossip Girl / Küçük Sırlar
Seçkin bir özel okuldaki dedikodular ve skandallar yakında su yüzüne çıkacak. Bu açıklama hem Amerikan Gossip Girl hem de Türk Küçük Sırları'na uyar. Birbirlerine benziyorlar ama tam olarak benzemiyorlar: Her birinin kendine özgü bir tarzı, atmosferi ve ayrı senaryoları var. Ve bu, ilkini sonuna kadar izledikten hemen sonra ikinciye geçebileceğiniz anlamına gelir.

11
Sex and the City / Simply Sapney
Bollywood versiyonu Sex and the City, ABD prototipinden biraz daha romantik, ancak senaryo bundan hiç etkilenmedi. Simply Sapney, parlak renkleri ve parlak oyuncu kadrosu ile Hint film tutkunlarının ilgisini çekecek.

12
Sherlock / Doctor Frost
Koreli Dr. Frost bir dedektif değil, belirli duyguları hissedemeyen ancak başkalarında kolayca farkedebilen bir psikoloji profesörü. İngiliz Sherlock ile bazı benzerlikleri var: Suçları çözmede çok başarılı ve kendi iblisleri musallat olmuş durumda.

13
Friends / Love Is Not Closed
Açıkçası bu şaheseri tamamen tesadüfen keşfettik. Set, Monica'nın dairesine oldukça benziyor, bu da dizinin Friends'in bir kopyası olduğuna işaret ediyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Akıllı telefonunuzu kullanarak küçük bir işletme nasıl yönetilir?

Sonraki

Marvel Filmleri, Trump'ın Yükselişine mi Neden Oluyor?

Yorumlar

  • Friends'in İran versiyonunda hikaye bulmak da zordur. Dizinin kadın karakterleri yok, yarım gibi :D


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.