Marvel Filmleri, Trump'ın Yükselişine mi Neden Oluyor?


En sevdiğiniz kurgusal süper kahramanlarınız aynı zamanda gerçek hayattaki birinin iktidara yükselişinin nedeni olabilir mi?

The Hollywood Reporter ile yakın zamanda yaptığı bir röportajda Şovmen Eric Kripke, Marvel filmlerinin hayranı olduğunu söyledi, ancak çok sayıda marvel filminin (2008'den bu yana 23 Marvel Sinematik Evreni filmi yapıldı ve çok daha fazlası yolda) bir sorun ortaya çıkardığını söyledi. Başkan Donalp Trump'ın yükselişine.

donald trump avengers marvel endgame

"Aslında Marvel filmlerinin bir hayranıyım filmleri genellikle kusursuzdur. Bir çoğunun yazıldığı mizahi tondan gerçekten keyif alıyorum. Marvel filmlerinin hızlı akan bir ritimleri var ve gevezeler, ben bu tarzı seviyorum. Onlarla ilgili sorunum filmlerinin kendileri değil, genel olarak Marvel filmlerinin çok fazla olması.

Bütün Nesli Güçlü Birinin Gelip Sizi Kurtarmasını Beklemek İçin Eğitmek Tehlikeli

Şovmen Eric Kripke “Bütün bir nesli güçlü birinin gelip sizi kurtarmasını beklemek için eğitmek biraz tehlikeli. Sanırım, Trump gibi insanlar ve popülistlerin "içeri girebilecek tek kişi benim, o da ben olacağım" diyen insanlar olduğunu düşünüyorum.

avengers

Popüler Kültür İnsanları Şartlandırıyor

Ve bence popüler kültür insanları ince bir şekilde şartlandırıyor ve maalesef onları yanlış şekilde şartlandırıyor. Bu yüzden, en azından küçük bir düzelticiye sahip olmanın güzel olduğunu düşünüyorum, "Seni kurtarmaya gelmiyorlar. Aileni bir arada tut ve kendini kurtar."

avengers

Eric Kripke'nin argümanlarının haklı olduğunu düşündüren bir olay geçtiğimiz günlerde gerçekleşmişti, Marvel sinematik evrenin süper kahramanlarını canlandıran oyuncular Don Cheadle, Chris Evans, Scarlett Johansson, Paul Rudd, Mark Ruffalo ve Zoe Saldana geçtiğimiz salı günü ABD başkanı Doland Trump'ın en güçlü rakibi olan Demokrat başkan adayı Joe Biden için sanal bir bağış toplama etkinliği için bir araya geldi.

Süper kahramanlar efsanesi genellikle 30'larda ve 40'larda genç Yahudi yazarlar tarafından yaratılmış olsa da bugün pek de geçerli değil, çünkü bu karakterlerde inkar edilemez faşist dayanaklar var. Beyazdırlar, vatanseverler ve Amerika'yı korumak için oradalar. Yapmak için tasarlandıkları şey bu, yaptıkları bu. Statükoyu koruyorlar. Statüko sorunlu olduğunda ise aniden düşman olurlar, kahramanınız değil.


Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Kült TV Dizileri Farklı Ülkelerde Nasıl Görünüyor?

Sonraki

Mobil Platform İçin RAZER Kulaklık | Razer Kraken X İnceleme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.