Muhtemelen Gözünüzü Ayıramayacağınız 15 Eşsiz Film

Muhtemelen Gözünüzü Ayıramayacağınız 15 Eşsiz Film

Motive etme, olumlu duygular uyandırma ve iyilikler yapmanız için size ilham verme potansiyeli yüksek olan en keyifli 15 film bulduk.

Muhtemelen Gözünüzü Ayıramayacağınız 15 Eşsiz Film


1
The Man from U.N.C.L.E.
Efsanevi Guy Ritchie'nin yönettiği bu harika film sizi kesinlikle bir süre etkisi altında bırakacak. Bu filmde herkes kendi zevkine göre bir şeyler bulabilir; Kızlar güzel elbiseler, orijinal mücevherler ve muhteşem iç mekanlardan tamamen etkilenecekler, erkekler ise heyecan verici senaryosuna, çatışma sahnelerine, kovalamacalara ve lüks arabalara bağlanacak. Casus türüne rağmen film, ince mizah anlayışı ve inanılmaz oyuncuları nedeniyle tek nefeste izleniyor.

2
My Week with Marilyn
Bu film gerçek bir hikayeye dayanıyor ve ebedi Hollywood divası Marilyn Monroe'nun hayatındaki 7 günü gösteriyor. 1957'de, o ve kocası Arthur Miller, ünlü Lawrence Olivier ile 'The Prince and the Showgirl' filmini çekmek için İngiltere'ye gelir. Kadınsı ve muhteşem Marilyn hakkında trajik ama çok sıcak bir film. Sadece Michelle Williams, Eddie Redmayne, Judi Dench, Julia Ormond ve Emma Watson gibi oyuncuların görkemli performansları ile değil, aynı zamanda zamanın ruhunu mükemmel bir şekilde aktaran muhteşem kostüm tasarımlarıyla da büyüleneceksiniz.

3
Anna and the King
İngiliz öğretmen Anna Leonowens, oğlu Louis ile birlikte Kral Mongkut'un düzinelerce çocuğuna İngilizce öğretmek için Siam'a gelir. Bir süre sonra Kral ile genç dul arasında tatlı bir aşk başlar. Ancak, farklı kültürlerden bu iki insan arasındaki iletişim oldukça zordur. Yakında, ortak bir tehdit onları bir araya getirir ve tüm engelleri aşmalarını sağlar. İngiliz bir öğretmenin günlüklerine dayanan bu muhteşem tarihi film, sizi Doğu'nun gizemli ve güzel dünyasına götürecek.

4
Memoirs of a Geisha
Film, yoksul ailesi tarafından bir geyşa evine esir olarak satılan Sayuri adındaki küçük bir kızı konu alıyor. Zamanla, kadın kahraman geleneksel Japon sanatlarının gizli ve kırılgan dünyasını ortaya çıkarır ve onun bir parçası olur. Amerikan yapımı bir film olmasına rağmen, yine de Japon kültürünün tüm güzelliğini ve bilgeliğini dikkatle aktarıyor. Film müziği, set dekorasyonları ve kostüm tasarımları size muazzam keyif verecek.

5
Girl with a Pearl Earring
Filmin olayları 1665 yılında Hollanda'da gerçekleşir. Grit adlı genç bir kız ünlü sanatçı Johannes Vermeer'in evinde çalışmak üzere işe alınır. Kısa süre sonra ressam, hizmetçinin masum güzelliği, maneviyatı ve sofistike dünya algısıyla büyülenir. Colin Firth ve Scarlett Johansson'ın başrollerini paylaştığı film, yetenekli ressamın gözlerinden izlenmektedir. Kırsal manzaralar, evler ve zarif kostümler, gözleriniz için gerçek bir şölen olacak ve kendinizi büyük sanatçının çağında yaşıyor gibi hissetmenize yardımcı olacak.

6
The Young Victoria
'The Young Victoria', çarpıcı dekorasyonlara, düşünceli bir senaryoya, atmosferik film müziğine ve filmin 2009 yılında Oscar'a layık görüldüğü inanılmaz kostüm tasarımlarına sahip tarihi bir filmdir. Emily Blunt için yapılan bazı elbiseler Kraliçe'nin elbiselerinin birebir kopyalarıdır. Bu güzel ve büyülü aşk hikayesinden kesinlikle keyif alacaksınız.

7
Carol
Kendilerini beklenmedik ve yasak bir aşk ilişkisi içinde bulan Carol ve Therese adında iki kadın hakkında lirik ama hüzünlü bir film. Carol'ın Manhattan'daki bir mağazada katip olarak çalışan Therese ile ani karşılaşması derin ve ezici bir duyguya dönüşür. Bununla birlikte, zamanın sosyal önyargıları ve geleneksel normları, herhangi bir mutluluk şansına meydan okuyabilir ve yok edebilir. Kadın kahramanların elbiseleri, çantaları, ayakkabıları ve aksesuarları sadece 1950'lerin New York atmosferini yansıtmakla kalmıyor, aynı zamanda o dönemdeki kadınların farklı sosyal geçmişlerini de vurguluyor.

8
Hail, Caesar!
Hail, Caesar!, Joel ve Ethan Coen kardeşler tarafından yazılan ve yönetilen yeni ve eğlenceli bir Amerikan komedisidir. Film, tüm lüksü, ihtişamı ve zaafıyla Hollywood'un 'Altın Çağı'nı konu alıyor. Sezar'ı oynayan ana oyuncu bir gün stüdyodan kaybolur. Hikaye, yapımcının düzeltmesi gereken tüm sorunları gösteren tek bir günde geçiyor. Set dekorasyonlarının güzelliği, muhteşem kostümler ve Josh Brolin, George Clooney, Scarlett Johansson, Ralph Fiennes ve Channing Tatum ile inanılmaz bir oyuncu kadrosu sizi koltuğunuzun ucunda tutacak!

9
Funny Face
Fotoğrafçı Dick Avery (Fred Astaire) tarafından bir kitapçıda satış elemanı Jo Stockton'un (Audrey Hepburn) haberi olmadan çekilen fotoğrafı, 'Quality' dergisi için yeni bir moda idolü olarak kabul edilir. Kostümü seçkin tasarımcı Hubert Givenchy tarafından yaratılan muhteşem ve ilham verici Audrey Hepburn'lü bu hafif ve gerçekçi komedi, izleyicileri şimdi ve sonsuza kadar memnun edecek.

10
The Queen
Film, İngiliz Kraliyet Ailesi'nin hayatından bir hafta sonunun yeniden yaratılmasıyla gerçek bir hikayeye dayanıyor. 1997 yazının sonlarında, Büyük Britanya ve dünya, Paris'te paparazzilerden kaçmaya çalışırken bir araba kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana'nın yasını tutar. Diana'nın ölümü, tüm Kraliyet Ailesini etkiler ve ölümünden bir yıl önce Prens Charles'tan boşanmış olduğu için, cenaze töreniyle ilgili olarak üyeleri arasında bölünmeye yol açar. Kraliçe II. Elizabeth, başrol için 79. Akademi Ödülü'nü kazanan Helen Mirren tarafından kusursuz oynanıyor.

11
La môme
Mutluluk, aşk ve yaratıcılık hakkı için mücadele etmekten asla vazgeçmeyen tartışmalı ve sıradışı Fransız diva Edith Piaf hakkında müzikal ve dokunaklı bir biyografi. Olivier Dahan'ın yönettiği filmde Piaf’ın sert sesi ve kalp açıcı, dramatik ve çalkantılı hayatı mükemmel bir şekilde anlatılıyor.

12
Silk
Sanatsal yönetmenlik, romantik manzaralar ve şehvetli müzik, bu filmi ipek gibi narin ve yumuşak yapmak için bir araya getirildi. Hikaye, 19. yüzyılda Japonya'dan Fransa'ya ipekböcekleri kaçıran Fransız girişimci Herve Joncour'u anlatıyor. Zaten evli olan Herve, Japonya'da kaldığı süre boyunca, yerel bir baronun gizemli genç cariyesine tamamen takıntılı hale gelir.

13
Miss Pettigrew Lives for a Day
Orta yaşlı bir Londralı mürebbiye olan Bayan Guinevere Pettigrew, işvereniyle bir başka anlaşmazlığın ardından kendini işinden kovulmuş bulur. Yeni bir iş arayışı, sonunda onu genç ve güzel bir şarkıcı olan Delysia Lafosse'nin göz alıcı dünyasına götürür. 1930'ların Londra'sını tüm ihtişamı ve çekiciliğiyle mükemmel bir şekilde gösteren güzel, abartılı bir film.

14
Elizabeth: The Golden Age
Bu görkemli film, 16. yüzyılda İngiltere tarihinin en ilgi çekici günlerini anlatıyor. Ülke, yenilmez İspanyol Kralı Philip ve donanmasına karşı mutlak yenilgisi İngiltere'yi güçlü bir devlet haline getiren 'Bakire Kraliçe' I. Elizabeth tarafından yönetiliyor. Cate Blanchett, kraliçe rolünde oldukça şaşırtıcı bir performans sergiliyor - İngiltere tarihinde "altın çağı" açan mutsuz ama iradeli bir kadının vücut bulmuş hali.

15
An Education
Jenny, hayatının tutkusu Oxford Üniversitesi'ne kabul edilmek olan 16 yaşında, çalışkan bir öğrenci ve yetenekli bir müzisyen. Jenny’nin, yaşının iki katından büyük yakışıklı ve zengin bir adam olan David Goldman ile karşılaşması, onun yaşam ilkelerini tamamen değiştirir. Zengin arkadaşlar, pahalı hediyeler, son derece entelektüel sohbetler, Paris'te bir hafta sonu - tüm bunlar her kızın nihai hayali gibi görünüyor. Ama Jenny neyi seçecek? Cevabını gerçekten bu ilham verici, romantik ve harika bir şekilde eğlenceli İngiliz filmini izleyerek öğrenin.

Yazarın Diğer Yazıları

WhatsApp'a durum nasıl atılır? Önceki

WhatsApp'a durum nasıl atılır?

Giriş Seviyesi Samsung Galaxy A02s Bazı Özellikleri Açıklandı Sonraki

Giriş Seviyesi Samsung Galaxy A02s Bazı Özellikleri Açıklandı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.