Mükemmel senaryolarıyla tek mekanda geçen 14 film

Mükemmel senaryolarıyla tek mekanda geçen 14 film

Mükemmel oyunculuk ve ters köşeleri ile sizi diken üstünde tutacak 14 tek lokasyonlu film listemiz huzurlarınızda...

Bir filmi tamamen tek bir yerde çekmek biraz sıkıcı görünebilir, ancak sinema tarihinde, tek bir setle sınırlı ama son derece sürükleyici ve büyüleyici birçok film olmuştur. Bu filmlerin sınırlı bir oyuncu kadrosu ve bütçesi vardır ve bu tür, oda parçası, oda dramı veya oda filmi olarak adlandırılır.

Mükemmel senaryolarıyla tek mekanda geçen 14 film


1
Platform (2019)
Platform, her seviyede sadece bir hücre bulunan dikey bir hapishaneyle çıktı karşımıza. Her hücrede 2 kişi vardı. Sadece bir yemek platformu var ve mahkumların yukarıdan aşağıya beslenmeleri için sadece 2 dakikaları var. Bu, insanların hücre hapsine mahkum edildiklerinde yaşadıkları kabus hayatıdır.

2
Gerald’s Game (2017)
Bu film Stephen King’in aynı adlı romanından uyarlandı. Film, kocasının onu bir karyola direğine kelepçeledikten sonra beklenmedik bir şekilde öldüğünde hayatta kalması gereken bir kadın hakkındadır.

3
Cube (1997)
Cube, sonsuz bir labirente hapsolmuş çeşitli kişiliklere sahip toplam 6 yabancıyı konu alan bir filmdir. Ölümcül tuzaklarla dolu, bu da filmi ilgi çekici bir görsel şölen haline getiriyor.

4
Carnage (2011)
2 çocuk bir okul bahçesinde kavgaya tutuştuktan sonra, ebeveynler meseleyi temelli halletmek için Brooklyn'deki bir apartman dairesinde buluşmaya karar verir. Sorunların kibarca tartışılması bir öğleden akşama kadar sürer ve kısa süre sonra laf dalaşı nedeniyle işler kaotik hale gelir.

5
12 Angry Men (1957)
12 Angry Men, yargılanan 18 yaşındaki bir çocuğun kaderine karar vermek zorunda olan bir salondaki bir grup jüri hakkında epik bir drama. Katılan her jüri üyesi, başlangıçta çok net görünen bazı çok ikna edici kanıtların yanı sıra, kendi kararları için de harekete geçmelidir.

6
Buried (2010)
Bu filmde Ryan Reynolds kendini bir tabutun içine diri diri gömülü bulur. Zaman dolmadan bu klostrofobik ölüm tuzağından sadece bir çakmak ve bir cep telefonuyla kaçması gerekiyor.

7
Panic Room (2002)
Panic Room, boşanmış bir kadın ve şeker hastası kızının, 3 erkek, kayıp bir hazineyi aramak için evlerine girdiğinde evlerinin güvenli bir odasına saklandığı bir filmdir. Filmde genç Kristen Stewart ve Jodie Foster başrolde.

8
Moon (2009)
Moon, Ay'da 3 yıllık tek başına mücadelesi sona ermek üzereyken kişisel bir krizle karşı karşıya kalan Sam Bell adlı bir astronot hakkında bir film. Gezegenin güç sorunlarını çözmeye yardımcı olacak kaynaklarla paketleri Dünya'ya geri gönderen bilgisayarı GERTY ile birlikte çalışıyor.

9
The Invitation (2015)
The Invitation, eski karısının düzenlediği bir parti davetini kabul eden bir adam hakkında. Sonunda, misafirlerini gizemli ve hayati tehlike arz eden bir nedenle evlerine kilitlediklerinde, kendisinin ve yeni partnerinin şüpheli bir şeylerin peşinde olduklarını fark eder.

10
Locke (2013)
Film, kariyerinin en büyük gününde bir telefon görüşmesi yapan Ivan Locke adlı bir aile babası hakkında. 85 dakika boyunca arabada hız yaparak başına gelenleri izliyoruz. Tom Hardy, Locke rolünü oynuyor.

11
Non-Stop (2014)
Bir Federal Hava Mareşali (Liam Neeson), uçağındaki bir saldırıyı durdurmak için elinden geleni yapar. Denizaşırı bir hesaba 150 milyon dolarlık ödeme yapılmasını talep eden bir dizi metin mesajı alıyor, aksi takdirde her 20 dakikada bir korkunç sonuçlar olacak.

12
127 Hours (2010)
127 Saat, Utah yakınlarında yürüyüş yaparken bir kayanın altında sıkışan Aron Ralston'un (James Franco) gerçek hikayesidir. Ralston daha sonra kurtarılmadan önce umutsuz önlemler alır.

13
The Man From Earth (2007)
Profesör John Oldman için bir veda partisi, tüm film boyunca tek bir odada gerçekleşen ilgi çekici bir sorgulamaya dönüşür. Meslektaşlarıyla, herhangi birinin anlayamayacağı kadar uzun ve tuhaf bir geçmişe sahip olduğunu paylaşır. Kişisel favorilerimdendir.

14
Rear Window (1954)
Filmin tamamı tek bir bakış açısından çekiliyor ve filmi süper gerilimli yapan da bu. Bacağını kaybettikten sonra Jeff ömür boyu tekerlekli sandalyeye mahkum kalır ve kamerasıyla komşularını izlemeye başlar. Kısa süre sonra, bir komşusunun bir suç işlediğini öğrenir ve haklı olduğunu kanıtlamak için her yolu dener.

Yazarın Diğer Yazıları

Vivo NEX 5, Ekran Altı Kamera Teknolojisi İle Piyasaya Sürülecek! Önceki

Vivo NEX 5, Ekran Altı Kamera Teknolojisi İle Piyasaya Sürülecek!

Windows 10'da ses sorunları nasıl giderilir? Sonraki

Windows 10'da ses sorunları nasıl giderilir?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.