Netflix'in Animasyon Ekibinde Yaşanan Sıkıtılar Arcane 2. Sezonu Etkileyecek mi?

Netflix'in Animasyon Ekibinde Yaşanan Sıkıtılar Arcane 2. Sezonu Etkileyecek mi?

Arcane, Netflix'i kasıp kavuran hatta rekorlar kıran League of Legends'in TV programıydı. Ancak, Netflix'in animasyon tarafında yapılan değişikliklerinin ortasında kaldı.

Netflix'in 2022 ilk çeyrek kazançları, yatırımcıları ve kamuoyunu hayrete düşürdü. Şirket, paketlerin fiyatlarının artışı ve Rusya'daki hizmetinin askıya alınması ile birlikte yaklaşık bir milyon abone kaybı yaşadı.

Netflix borsa tarihindeki en kötü gün, kapanışta hisse değerinin 350 ABD Dolarından 226,19 ABD Dolarına düştüğü 20 Nisan'da gerçekleşti. Raporlara göre, Netflix'in piyasa değeri 54 milyar dolar düştü.

Yaşanan düşüşün ardından şirket önemli kararlar aldı ve platformun animasyon ekibinde ciddi ayrılıklar yaşandı. The Wrap tarafından hazırlanana rapora göre, Orijinal Animasyon Yaratıcı Liderlik ve Geliştirme Direktörü Phil Rynda'nın ve ekibinin Netflix'ten ayrıldı. Bone ve Roald Dahl'ın The Twist uyarlaması gibi birçok proje de çöpe atıldı.

<a href='/arcane/'>Arcane</a> 2. Sezon Gelecek Mi?

Arcane 2. Sezon Gelecek Mi?

Netlix'te yaşanan bu gelişmeler Arcane'i de tehlikeli bir duruma soktu. League of Legends hayranları Arcane 2. Sezon'un bunlardan etkilenip etkilenmeyeceği konusunda endişelenmeye başladı.

Ancak Riot Games, yayın platformuyla yaptıkları anlaşmanın doğası gereği Arcane'in Netflix animasyon kesintilerinde güvende olduğunu belirterek, 2. Sezonun çıkacağını onayladı.

Riot, Netflix ile yalnızca dağıtım anlaşması yapmış olup üretimin üzerinde tam kontrole sahip olduğunu belirti. Fransız stüdyo Fortiche ile birlikte hazırlanan Arcane 2. Sezon'un henüz net bir çıkış tarihinin duyurulmadığını da hatırlatmakta fayda var.

 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Yıldızların Evliliğine Vesile Olan 18 Film ve Dizi Önceki

Yıldızların Evliliğine Vesile Olan 18 Film ve Dizi

Amazon Prime Gaming Mayıs Ayında Toplam 260 TL Değerindeki Oyunları Ücretsiz Yaptı Sonraki

Amazon Prime Gaming Mayıs Ayında Toplam 260 TL Değerindeki Oyunları Ücretsiz Yaptı

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.