Netflix Profilini PIN ile Kilitleme


Yetişkin profilinizi bir PIN ile kilitleyerek çocukların yalnızca kendi profillerini kullanabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Netflix nihayet profilleri bir PIN ile korumanıza izin verir. Bu özellikle hesabınızı kullanan çocuklarınız varsa kullanışlıdır. 

Bu seçenekleri bulmak için Netflix web sitesine gidin, ekranın sağ üst köşesindeki profil simgenizin üzerine gelin ve hesap ayarlarınızı bulmak için "Hesap" ı tıklayın.

netflix hesap

Profil ve Ebeveyn Denetimleri altında, kısıtlamak istediğiniz profilin sağındaki oku tıklayın.

netflix ayarlar

"Profil Kilidi" nin sağındaki "Değiştir" düğmesini tıklayın. Henüz bir PIN ayarlanmamışsa, bu özellik “Kapalı” olacaktır.

netflix ebeveyn yönetimi

Netflix şifrenizi girmeniz gerekecek. Hesabınızı başkalarıyla paylaşırsanız, Netflix şifreniz olan herkes bu sayfaya gelip PIN kodunu değiştirebilir veya kaldırabilir.

netflix pin

“[Ad]' ın profiline erişmek için PIN iste ”kutusunu işaretleyin ve dört haneli bir sayısal şifre girin.

İsterseniz, "[Ad] 'ın PIN'inin yeni profiller eklemesini iste" seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz. Bu, PIN kodunuzu bilmedikçe kişilerin Netflix hesabınızda yeni profiller oluşturmasını engeller.

Seçtiğiniz PIN kodunu etkinleştirmek için “Kaydet” düğmesini tıklayın.

netflix pin ile kilitleme

Netflix'i kullanmayı tamamladığınızda, menüyü açabilir ve profilinizden çıkış yapmak için "Profilden Çık" ı seçebilirsiniz.

netflix profili

Birisi kilitli bir profil seçtiğinde, seçilebilmesi için PIN kodunu girmesi gerekir.

pin girin

Netflix'in ebeveyn denetimleriyle, içeriği profillere göre yaş derecelendirmesine göre de filtreleyebilirsiniz. Hesap ayarları sayfasındaki bir hesabın bu seçeneklere erişmesi için "Profil kilidi" seçeneğinin üzerindeki "Görüntüleme kısıtlamaları" nın yanındaki "Değiştir" düğmesini tıklayın

Artık, PIN kodlarıyla çocukların kendi profillerine sadık kalmasını ve sizinkini geri çekip açmamasını sağlayabilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Çocuklarınızın Wi-Fi bağlantısını nasıl kesebilirsiniz?

Sonraki

Görüntülü aramalarda nasıl daha iyi görünebilirsin?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.