Netflix'te istenmeyen TV dizileri ve filmler nasıl gizlenir?


Netflix artık içerikleri kitaplığından gizlemenize izin veriyor. Netflix'in size belirli bir film veya diziyi önermesinden bıktıysanız veya çocuklarınızın bir şey izlemesini istemiyorsanız, Netflix'in size bir daha asla göstermemesini sağlayabilirsiniz.

Bu ayar profile özgüdür. Bir Netflix profili için bir içeriği gizlediğinizde, diğer profiller yine de görebilecektir. İçerikleri bir çocuğun profilinden gizlerseniz, yetişkin profilinizi bir PIN ile kilitlemeyi düşünün. Bu, çocukların kendi kısıtlı profillerini terk etmelerini ve sizin profilinize erişmelerini engeller.

Bu ayarlar menüsüne erişmek için herhangi bir masaüstü tarayıcısında Netflix web sitesinde oturum açın. Fareyi sayfanın sağ üst köşesindeki profil simgesinin üzerine getirin ve "Hesap" ı tıklayın.

netflix hesap

"Profil ve Ebeveyn Denetimleri" bölümüne gidin ve bir içeriği gizlemek istediğiniz profili tıklayın.

Profilin altında, "İzleme Kısıtlamaları" seçeneğini bulun ve sağındaki "Değiştir" bağlantısını tıklayın.

İstendiğinde, kimliğinizi doğrulamak için şifrenizi girin. Netflix hesaplarını paylaşıyorsanız, Netflix şifreniz olan herkesin bu ayarları değiştirebileceğini unutmayın.

Profil ve Ebeveyn Denetimleri

Belirli bir TV dizisinin veya filmin bu profil için görünmesini önlemek için adını “[Ad] için İçerik Kısıtlamaları” altındaki metin kutusuna yazın. Göründüğünde başlığı seçin.

Seçtiğiniz kısıtlı içeriklerin bir listesi metin kutusunun altında kırmızı renkte görünür. Gizli listesinden kaldırmak için, şu anda kısıtlanmış olan herhangi bir başlığın sağındaki "X" işaretini tıklayın. İşiniz bittiğinde "Kaydet" i tıklayın.

İçerik Kısıtlamaları

Görüntüleme Kısıtlamaları menüsünden, bu profil için izin verilen maksimum yaş derecelendirmesini de ayarlayabilirsiniz. Bir profilin yalnızca çocuklar için uygun olan başlıkları göstermesini istiyorsanız, “Çocuk Profili” altındaki kutuyu işaretleyin.

Birincil Netflix profilinizi bir çocuk profiline değiştiremezsiniz, bu nedenle bu ayarı seçmek için bir veya daha fazla ikincil profil eklemeniz gerekir.

netflix çocuk profili


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

İnternet hızınızı nasıl artırabilirsiniz?

Sonraki

En dikkatli izleyicilerin bile farketmediği saçma film hataları

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.