Görüntülü aramalarda nasıl daha iyi görünebilirsin?

Görüntülü aramalarda nasıl daha iyi görünebilirsin?

COVID-19 karantinaları, çoğumuzun evden çalıştığımız ve Zoom, Skype veya Google Meet'da görüntülü sohbetler için yüz yüze görüşmeler yaptığımız anlamına gelir. Kameradayken en iyi şekilde görüneceğinizden nasıl emin olacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Gelecekte herkesin 15 dakika ünlü olması gerekiyordu, ancak şimdi günde 15 kez videoda görünüyorsunuz ve biraz gizlilik istiyorsunuz. Sosyal mesafe devam ettikçe bir süre böyle olmayacak, bu yüzden kamera önündeki zamanınızdan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

İster iş arkadaşlarınızla Zoom toplantılarında olun, isterse arkadaşlarınızla sanal kokteyl partileriniz olsun, ekranın köşesinde nasıl göründüğünüzü endişeyle kontrol etmek yerine başkalarına odaklanmak için daha fazla zaman harcayabilmeniz amacıyla bu adımları izleyin.

İyi Işık Olsun

zoom görüntülü arama

İyi ışık bulmak şarttır. Yüzünüze düşen gölgeler sadece uyumadığınızın işaretlerini vurgular ve karanlık en iyi özelliklerinizi gizler. Güneşli bir pencereye bakın veya doğrudan dizüstü bilgisayarınızın, telefonunuzun veya tabletinizin arkasına bir ışık yerleştirin. Cihazlara takılan küçük bir selfie ışığı veya bir telefonu aynı anda tutan selfie ışığı da aydınlatma sorunlarınızı çözebilir.

Biraz Yüksekte Oturun

İster bilgisayar ister mobil cihaz kullanın, kameranın göz hizasında olmasını istersiniz. Bir masanın üzerine bir kitap yığını veya masanın üzerine yerleştirilmiş bir adım taburesi gibi bir kurulum yapmanız gerekebilir. Henüz sahip değilseniz, şimdi dizüstü bilgisayarları, telefonları ve tabletleri barındıran ayarlanabilir yükseklikte bir stand edinme zamanı olabilir. Veya telefonunuzu çoğunlukla aramalar ve konferanslar için kullanıyorsanız, çeşitli yüzeylere yapıştırılabilen bir tripod alın.

Arka Plan

Bir video görüşmesinde odağın üzerinizde olmasını istiyorsanız, dağınık arka planı olmayan bir yer seçin. Nelerin çekildiğini görmek için görüşmeden önce kameranızı açın ve çerçevelemenizin iyi olduğundan emin olmak için ayarlamalar yapın.

Zoom'da arka planınızı tamamen değiştirebilirsiniz. Çevrimiçi olarak seçebileceğiniz çok sayıda arka plan var veya kendi arka planınızı oluşturabilirsiniz. Bilgisayar tarayıcınızda Zoom'a gidin. Oda Yönetimi>Zoom Odaları'nı seçin. Oda, zemin veya konum için Düzenle'yi seçin ve ardından Oda Ayarları sekmesinde Oda Ayarları'na gidin. Zoom Odaları için Arka Plan resmi'nin yanında, Yeni Resim Yükle'yi tıklayın ve ardından resmi açın.

Mobil Zoom için, görüntülü sohbetiniz sırasında Diğer'i ve ardından Sanal Arka Plan'ı seçin. Mevcut arka planlardan birini seçin veya kendi arka planınızı yüklemek için artı işaretine dokunun.

Duruş

zoom duruş

Görüşme sırasında çok özgüvenli durmak istemeseniz de, genel olarak yüzünüzü boynunuzdan biraz uzağa çekmek çenenize daha gergin ve gurur verici bir görünüm kazandıracaktır. Ve biraz kameraya bakmak, gözlerinizi daha büyük göstermek için güzel bir taktiktir.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Netflix Profilini PIN ile Kilitleme Önceki

Netflix Profilini PIN ile Kilitleme

Redmi 10X ve Redmi 10X Pro Yakında Piyasada! Sonraki

Redmi 10X ve Redmi 10X Pro Yakında Piyasada!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.