Netflix'te kullanıcı profilleri nasıl düzenlenir


Netflix, bir kullanıcının, hesap başına beş adede kadar farklı kullanıcı profili oluşturabildiğinden sorunsuz bir kullanıcı arayüzü sağlar.

Netflix, piyasadaki en büyük akış hizmetlerinden biridir ve ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunan bir prodüksiyon şirketidir. Kullanıcının büyük miktarda eğlence içeriğini tek bir yerde izlemesine olanak tanır. Şirket çok çeşitli seçenekler sunuyor ve içerik üretimi için her yıl 13 milyar dolar harcıyor. Platform ayrıca, bir kullanıcının, bir hesap başına beş adede kadar farklı kullanıcı profili oluşturabildiğinden sorunsuz bir kullanıcı arayüzü sağlar. Bu ayar, hesaba bağlı her kullanıcı için daha kişiselleştirilmiş bir deneyim oluşturmaya yardımcı olur. Her profil, o belirli kullanıcıya göre öneriler, dil tercihleri ve diğer kullanılabilir ayarlar oluştururken kendi kişisel alanını oluşturur. Profiller kolayca oluşturulabilir ve güncellenebilir.

Daha eski cihazlar için profilleri yönetme

Profil hizmeti 2013 yılında tanıtıldığından, 2013'ten önce yapılmış eski cihazlar için profillere sahip olma seçeneği mevcut değildir. Hesabı etkinleştirmek için koda ihtiyaç duyan bir cihaz kullanıyorsanız, cihazdaki profilleri değiştirme seçeneği erişilebilir değil. Bu durumda, favori profilinizde yayın yapmak için Netflix web sitesini ziyaret ederek hesabınıza giriş yapmanız ve akış yapmak istediğiniz profili seçmeniz gerekir. Bundan sonra, Netflix.com/Activate adresine gidilerek hesap başlatılabilir. Profiller cihazdan taşınamadığından, cihaz oturumunu kapatmanız ve başka bir profil seçmek için işlemi tekrarlamanız gerekecektir.

Netflix'te kullanıcı profilleri nasıl düzenlenir

Yeni kullanıcı profilleri ekleyin

Cihazların çoğu yenidir ve yeni profiller oluşturmaya izin verir. Kişisel bilgisayar, tabletler, mobil cihazlar veya TV seti gibi hemen hemen her cihazda oluşturulabilirler. Bu, "Profilleri Yönet" sayfasına gidip "Profil Ekle" yi tıklayarak, bundan sonra profili adlandırarak yapılabilir. Netflix aynı zamanda çocuklar için "Çocuklar" seçeneğine tıklayıp devam et seçeneğini de sunar. Bazen cihaz profil oluşturmanıza veya silmenize izin vermez, bu nedenle Netflix.com'a gidin ve yukarıda belirtilen süreci izleyin.

Kullanıcı profilini düzenleyin

Profilin özelleştirilmesi veya silinmesi de çoğu cihaz tarafından desteklenmektedir. Bunu yapmak için, "Profilleri Yönet" e gidin ve değiştirmek istediğiniz profili seçin. Buradan profilin adını, profil resmini ve dilini değiştirebilirsiniz. Değişiklikleri uygulamak için "Kaydet" i tıklayın. Yetişkinlik derecelendirmeleri gibi ayarlar cihazdan değiştirilemez, ancak Netflix web sitesinde hesabınızda oturum açılarak güncellenebilir. Daha fazla elle seçilmiş seçenek almak için, bir web tarayıcısından hesabınıza giriş yaparak ve 'Profil ve Ebeveyn Denetimleri'nden profili seçerek ve' Profil E-posta'nın yanındaki hesabı güncelleyerek farklı kullanıcı profillerini farklı e-posta hesaplarına bağlayabilirsiniz.

Ebeveyn denetimlerini ayarlama

Kullanıcı profillerinin yardımı, görüntüleme listelerini ayrı tutma özelliğidir ve bu işlev, hesap aynı zamanda evinizdeki çocuklar veya gençler tarafından da kullanıldığında işe yarar. Ayrı bir "Çocuk" profili de oluşturulabilirken, ebeveyn kontrollerine çocuk deneyimi olan profil dışındaki kullanıcılar tarafından erişilebilir ve düzenlenebilir. "Görüntüleme Kısıtlamaları" ayarları, hesabın şifresi kullanılarak düzenlenebilir. Bunu yapmak için bir web tarayıcısından hesap sayfanıza giriş yapın. "Profil ve Ebeveyn Denetimleri" nden profili seçin, ardından değiştirmek istediğiniz ayar için "Değiştir" i ve değişiklikleri "Kaydet / Gönder" i seçin.

Profilin silinmesi

Netflix Hesabınızın anahtar profili silinemez. Bir profili silmek için, 'Profilleri Yönet'e gidin ve silmek istediğiniz profili seçin ve profili tamamen silmek için' Profili Sil'i seçin. Bir profil silindikten sonra, söz konusu profilin görüntüleme geçmişine artık erişilemez. Cihazınızdaki profili yeniden biçimlendiremiyorsanız, aynı şeyi web sitesini ziyaret ederek de yapabilirsiniz.


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

ABD'nin TikTok Ve WeChat'i Yasaklamasının Nedeni Nedir?

Sonraki

Daha iyi iPhone ve iPad güvenliği için 10 basit tavsiye

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.