Rolleri İçin İnanılmaz Fedakarlıklar Yapan 18 Oyuncu

Rolleri İçin İnanılmaz Fedakarlıklar Yapan 18 Oyuncu

Tekmoloji olarak bizler, bir rol için aşırıya kaçan ve izleyiciler üzerinde sonsuz bir etki bırakan bazı oyuncuları öne çıkarmak istiyoruz.

Harika bir filmde rolü kapmak oyuncular için en zor kısım değil - bazıları ciddi vücut dönüşümlerinden geçmek zorunda kalırken, diğerleri ekran dışındaki hayatlarını da etkileyebilecek metod oyunculuğu kavramının derinliklerine dalmak zorunda kalır. Robert Pattinson'dan Emma Stone'a kadar oyuncular, rollerini olabildiğince inandırıcı kılmak için her şeyi yaptılar.

Rolleri İçin İnanılmaz Fedakarlıklar Yapan 18 Oyuncu


1
Robert Pattinson, Good Time'da Connie Nikas rolünde
Sefil hırsız rolünü doğru bir şekilde yerine getirmek için Pattinson, Harlem'de bir bodrum katında yaşıyordu. Ayrıca perdelerini her zaman kapalı tuttu, çarşafları hiç değiştirmedi veya çöpleri atmadı ve 2 ay boyunca Connie'nin kıyafetleriyle uyudu. O bodrum katında yediği tek şey kilo vermek için ton balığıydı. Daire sürekli çürüyen balık gibi kokardı.

2
Anne Hathaway, Les Misérables'de Fantine rolünde
Hathaway rolüne takıntılıydı ve kendini rolüne o kadar adamıştı ki, her gün 2 tabak kuru yulaf ezmesi yiyerek 25 kilo verdi. Kilo kaybının yanı sıra, rol için kafasını da kazıtması gerekti. Ona Fantine rolüyle “En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu” dalında Oscar kazandıran, oyunculuktaki bu güçlü yöntemdi.

3
Chris Pratt, Guardians of the Galaxy'de Yıldız Lordu rolünde
Zero Dark Thirty'yi çektikten sonra, Pratt aşırı yeme nedeniyle çok kilo aldı ve önünde bu çizgi roman kahramanı rolü olduğu için, sadece 6 ayda 60 kilo vermek için profesyonellerle çalıştı.

4
Channing Tatum, Hail, Caesar!'de Burt rolünde
Tatum, Magic Mike ve Step Up'daki dans hareketleriyle tanınıyor, ancak Hail, Caesar! için, rolü mükemmel bir şekilde sunabilmek için step dansı yapmak ve şarkı söylemek için kendini eğitmesi gerekiyordu. Bu yüzden 10 yıllık step dansı eğitimini sadece 3 ayda tamamladı. Çekici fiziği ve sesiyle diğer rol arkadaşlarıyla dans ederken “No Dames!” şarkısını da seslendirdi.

5
John Krasinski, 13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi'de Jack Silva rolünde
The Office'ten sevgili Jim Halpert'imiz bu film için yırtık bir özel harekat askerine dönüştürüldü ve diğer oyuncularla birlikte ordununkine benzer sıkı bir eğitimden geçti. Çeşitli silahların işleyişini ve ışıklı ve ışıksız odalarda nasıl manevra yapılacağını öğrendiler. Oyuncular için inanılmaz derecede yoğun bir antrenmandı!

6
Jungle Fever'da Vivian rolünde Halle Berry
Jungle Fever, Halle Berry'nin ilk filmiydi ve role kendini o kadar adamıştı ki 2 hafta boyunca banyo yapmadı ve Vivian'ın rolünü doğru bir şekilde sunmak için metod oyunculuğu konseptini benimsedi.

7
The Girl with the Dragon Tattoo'da Lisbeth Salander rolünde Rooney Mara
Punk hacker rolünü canlandırmak için Rooney, kaşlarını beyazlatmak, saçlarını kesmek ve kaşını, dudağını ve burnunu delmek zorunda kaldı. Ayrıca dövüş sanatları, motosiklet sürme ve kaykay ile haşır neşir oldu.

8
Jamie Foxx, Ray'de Ray Charles rolünde
Foxx, her gün egzersiz yapmanın yanı sıra, Ray Charles'ın körlüğünü canlandırmak için setlerde her gün 14 saat boyunca gözlerinin üzerine yapıştırılmış protez göz kapakları takmak zorunda kaldı. Aynı şekilde Braille Enstitüsü'ne de katıldı. Film için daha uzun süre çalışabilmek adına erken kalkardı ve piyano çalışmak için geç saatlere kadar alıştırma yapardı. Bu yüzden çok gerçekçi performansıyla Akademi Ödülü kazanmasına şaşmamalı.

9
Boys Don't Cry'da Brandon Teena rolünde Hilary Swank
Boys Don't Cry'ı çekmeden önce Swank, saçları kesilmiş ve düz görünmesi için göğsü bandajlanmış bir şekilde erkek gibi giyinirdi. Halkın arasına çıkar ve kendini kardeşi James olarak tanıtarak alçak sesle konuşurdu. Kendisi, bu uygulamanın ona ünlü olamamanın nasıl bir his olduğuna dair olağanüstü bir deneyim verdiğini iddia etti.

10
Courage Under Fire'da Andrew Ilario rolünde Matt Damon
Damon, bu role hazırlanmak için sıkı bir diyet ve eğitim rejimine girdi. Vücudunun durumu o kadar kötüydü ki, filmin tamamlanmasından sonra aylarca tıbbi gözetim altında tutulmak zorunda kaldı.

11
All Things Fall Apart'da Deon rolünde 50 Cent
50 Cent, sıvı bir diyete girerek ve her gün 3 saatini bir koşu bandında geçirerek bu rol için 54 kilo verdi. Bir deri bir kemik kalmış ve izleyiciler tarafından tanınmaz haldeydi.

12
Time Out of Mind'da George rolünde Richard Gere
Gere, evsizler için farkındalık yaratmaya yöneldi ve bu rolü üstlenmeden önce uzun yıllar Evsizler Koalisyonu ile birlikte çalıştı. Metod oyunculuğunun yanı sıra, gerçek evsiz insanlarla zaman geçirdi ve çekimler sırasında kameralar ondan gizlendi, bu da bazı yerel New Yorkluların Gere'nin onlardan biri olduğunu düşünmesine neden oldu.

13
Demi Moore, G.I. Jane'de Jordan O'Neil rolünde
Demi Moore, saçlarını tıraş etmenin yanı sıra, filmdeki Jordan O'Neil rolüne hazırlanmak için yoğun Navy SEAL yani Amerikan Bordo Berelisi eğitimine katıldı.

14
Taxi Driver'da Travis Bickle rolünde Robert De Niro
De Niro, efsanevi performansına hazırlanmak için New York'ta 12 saatlik taksi vardiyalarında çalıştı. Ayrıca akıl hastalıklarını araştırdı ve Ortabatı aksanıyla tanışmak için Kuzey İtalya'daki bir ABD Ordusu üssünü ziyaret etti.

15
In the Heart of the Sea'ada Chris Hemsworth
Güçlü Thor'u bu kadar şiddetli bir kilo dönüşümü içinde hayal etmek zor. Hemsworth, In the Heart of the Sea'deki rolü için, on beş iriyarı kadrosuyla birlikte, "Lost at Sea" adlı bir diyet üzerinde çalıştı ve o kadar zordu ki, kaybedilen her gram bir kilogram gibi geldi. Oyuncular her gün kendilerini tartıyorlardı ve tek konuştukları şey diyetleri ve ne kadar kilo verdikleri.

16
Destroyer'da Nicole Kidman, Erin Bell rolünde
Nicole Kidman, Destroyer'da Erin Bell adlı yıpranmış bir dedektif rolünü oynadı ve bu karakterin içinde yaşamaya alışmasının haftalar sürdüğünü, kendini sık sık rol arasında gidip gelirken bulduğunu iddia etti. Çekimler sırasında grip oldu ama hastalığından en iyi şekilde performansıyla yararlandı. Sonunda, o kadar rahatsızlandı ki zar zor ayakta durabildi.

17
Being John Malkovich filminde Lotte Schwartz rolünde Cameron Diaz
Diaz'ın makyaj sanatçısı Gucci Westman, aktrisin senaryonun gerektirdiği gibi rol için çok sade görünmesi gerektiğinden, ona stil vermenin zorlu bir görev olduğunu iddia etti. İnsanlar, rolü üstlendiğinde Diaz'ın bir yabancı olduğunu düşündüler.

18
Ghosts of Girlfriends Past'ta Emma Stone
Emma Stone, Matthew McConaughey'nin son komedi filmi Ghosts of Girlfriends Past'ta kıvırcık kırmızı bir peruk ve tiki diş telleriyle göründü. Onu muhteşem saçları ve çekici görünümü olmadan hayal etmek zor ama yine de rolünü kusursuz bir şekilde canlandırdı.

Yazarın Diğer Yazıları

Windows 11'de Varsayılan Tarayıcınızı Nasıl Değiştirilir? Önceki

Windows 11'de Varsayılan Tarayıcınızı Nasıl Değiştirilir?

Microsoft; Windows 11'de “Not Defteri” Uygulamasını Güncelliyor Sonraki

Microsoft; Windows 11'de “Not Defteri” Uygulamasını Güncelliyor

Yorumlar

  • Christian Bale'in The Machinist filmi için verdiği kilolardan dolayı bu listede olması gerektiği kanaatindeyim.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.