Rolleri için güzelliklerini hiçe sayan 11 aktris


Sizlere, ölümcül güzelliklerine rağmen çekici olmayan kadınları canlandırabilecek kadar yetenekli 11 aktristen oluşan bir liste hazırladık.

Gerçekten yetenekli aktrisler, gerçekten çekici olmayan kadınlara dönüşmeleri gerekenler de dahil olmak üzere çok farklı roller üstlenebilir. Dönüşümün gerçek görünmesini sağlamak için çok farklı şeyler yapmak zorundalar: çok kısa sürede çok fazla kilo vermek veya kilo almak, şekilsiz kıyafetler giymek veya güzelliklerini gizleyen makyajlara maruz kalmak.

Tüm bu çabalar, düzenli izleyiciler ve film eleştirmenleri tarafından takdir edilmektedir. Size listemizde bahsedeceğimiz aktrislerden 4 tanesi, sinema dünyasının en prestijli ödülü olan Oscar'a layık bile gösterildi.

Rolleri için güzelliklerini hiçe sayan 11 aktris


1
Kate Winslet - The Reader
Kate Winslet birkaç güzel kadını canlandırdı, ancak The Reader'de yüzlerce insanın ölümü nedeniyle hüküm giymiş olan okuma yazma bilmeyen bir Alman kadını canlandırdı . Bu film oyuncuya Oscar ödülünü getirdi. Onun ve makyaj sanatçılarının inanılmaz çalışmaları sayesinde Kate’in karakteri Kate'in kendisinden çok daha yaşlı ve çirkin görünüyordu.

2
Natalie Portman - Goya's Ghosts
Natalie Portman'ın çok çeşitli bir oyuncu olduğu biliniyor. V for Vendetta'daki rolü için, Portman saçlarını kazıtacak kadar cesurdu ve Goya’s Ghosts filminde(soldaki fotoğraf), İspanyol Engizisyonu'nun kurbanı olan bir kadını canlandırdı.

3
Cameron Diaz - Being John Malkovich
Cameron Diaz çekici gülümsemeyle çekici olmayan bir kadın olarak görülmesi çok zor olan tipik bir Hollywood sarışın kadındır. Bununla birlikte, 1999 yapımı John Malkovich filminde Cameron, çekici olmayan bir kızı oynadı. Makyajın olmaması ve kafasındaki koyu renkli bukleler onun rolüne uygun görünmesini sağladı ve bu nedenle BAFTA ve Altın Küre gibi prestijli ödüllere aday gösterildi.

4
Nicole Kidman - The Hours
Nicole Kidman 2003'te Oscar'ı, The Hours'da yazar Virginia Woolf rolü ile kazandı. Makyaj sayesinde gerçek Woolf'a çok benziyordu. Aktrisin güzel kadınları oynadığı filmlerin listesi gerçekten de uzun: Moulin Rouge!, The Others, Cold Mountain, Australia, Grace of Monaco, ve diğerleri.

5
Charlize Theron - Monster
Charlize Theron birçok kez fettan güzel rollerini canlandırdı, ancak film eleştirmenleri tarafından gerçekten tanınması ve sevilmesi Monster'deki rolü sayesindeydi. Bu filmde oyuncu, bir seri katili canlandırdı. Gerçeğine tıpa tıp benzemek için 10kg'dan fazla kilo almak zorunda kaldı ve bazı yetenekli makyaj sanatçılarının çalışmaları sayesinde oldukça çirking göründü. Monster'daki rolüyle Theron, Altın Küre, Oscar ve Screen Actors Guild Ödüllerine layık görüldü.

6
Michelle Pfeiffer - Stardust
Hollywood güzeli, Michelle Pfeiffer, Matthew Vaughn’un Stardust'unda korkunç bir cadıya dönüştü. Ve filmde gençleştiğinde, hala ne kadar güzel ve formda olduğuna kesinlikle çok şaşırdık. Bu filmde oynarken yaklaşık 50 yaşındaydı.

7
Anne Hathaway - Les Misérables
Anne Hathaway, Victor Hugo'nun romanına dayanan müzikal Les Misérables'da Fantine rolünü oynadı. Anne’in karakterinin kendisini ve kızını doyurması gerektiğinden saçını, dişlerini satması ve fahişe olması gerekiyordu.

Bu rolü oynamak için, çok kısa bir süre içinde, 10kg'den fazla kilo vermek zorunda kaldı ve uzun saçlarını kamera karşısında kesti - bu sahne gerçekten çekildi. Les Misérables'daki rolü için Anne, Altın Küre, Oscar ve Screen Actors Guild Ödülü aldı.

8
Drew Barrymore - Never Been Kissed
Barrymore oyuncu ailesinden gelen kız 5 yaşından beri beyaz perdede. İlk başarısı E.T. the Extra-Terrestrial'daki rolüydü. Drew temelde ekranda büyüdü ve onu farklı şekillerde görme şansı yakaladık - son derece güzel rollerden Never Been Kissed filminde askılı pantolonlu dolgun bir gence kadar.

9
Gwyneth Paltrow - Shallow Hal
Filmin senaryo yazarı ve yönetmenleri olan Farrely kardeşler, komedi filmi Shallow Hal'deki rolü için Gwyneth Paltrow'a 12 kglık bir kostüm ayarladı ve aktrisin yüzüne özel lateks makyaj yaptılar. Oyuncu, bu kostümü giyerek sokakta yürümeye karar verdiğinde, etrafındaki insanların onu tanımadığını ve ona bakmaktan kaçınmaya çalıştığını itiraf etti. Bu deneyim sayesinde insanların fazla kilo ile yaşamalarının ne kadar zor olduğunu fark etti.

10
Julia Roberts - Secret in Their Eyes
Julia Roberts artık sadece 90'ların romantik komedilerinde rol alan bir oyuncu değil. Erin Brockovich'teki rolü için hak ettiği Oscar'ı takiben, hiç kimse yeteneğinden şüphe etmedi. Secret in Their Eyes (soldaki fotoğraf) 'da Roberts, kızı canice öldürülen bir kadın dedektif rolünde yer aldı.

11
Lena Headey - Dredd
Bu İngiliz aktrisin filmografisinde epeyce iyi rolü var, ancak Game of Thrones dizisindeki Cersei Lannister rolünden sonra gerçekten ünlendi. 2012 Dredd'de Lena acımasız bir kadın gangsteri canlandırdı. Bu rol için yüzündeki yaraları tasvir eden bir makyaj yapmak zorunda kaldı. Ayrıca dişleri kötü ve dudakları çatlamış olmalıydı.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Aşkın gerçek olduğunu kanıtlayan 20 büyüleyici romantik film

Sonraki

Dinlendirici bir hafta sonu geçirmek isteyenler için 22 kaliteli dizi

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.