Oyuncuların, rolleri için yapmaları gereken 10 çılgın şey


Sevdikleri işe her şeylerini veren aktörler ve aktrisler gördüğümüzde gözlerimizi ekrandan ayıramayız. İşte bazı oyuncuların rolleri için yaptıkları çılgınca şeyler.

Aktörlerin ve aktrislerin kendilerini zanaatlarına ve mümkün olan en iyi performansları sunmaya ne kadar adadıklarını görmek gerçekten şaşırtıcı. Ancak bu genellikle bir role hazırlanmak için alışılmadık veya zor bir şey yapmak zorunda kalmak anlamına gelir. Örneğin, Tom Cruise'un Mission: Impossible — Fallout'da yaptığı bazı akrobatik sahneler o kadar tehlikeliydi ki, sadece bir ülke onları yapmasına izin verdi.

Oyuncuların, rolleri için yapmaları gereken 10 çılgın şey


1
Margot Robbie - I, Tonya (2017)
Kötü şöhretli patenci Tonya Harding'i canlandırmak için Margot Robbie buzda kendinden emin olduğunu hissetmek zorunda kaldı. Bu yüzden 5 ay boyunca haftada 5 gün, günde 4 saat eğitim aldı. Hatta Noel Arifesi, Yılbaşı Gecesi ve düğününden bir gün öncesini bile pistte geçirdi - işte böyle kararlıydı.

2
Joaquin Phoenix - Joker (2019)
Oscar ödüllü rolü için Joaquin Phoenix 52 kilo verdi. Ayrıca kısa sürede çok fazla kilo vermenin psikolojik durumunu etkilediğini ve bunun karaktere girmesine yardımcı olduğunu söyledi.

3
Daniel Radcliffe - Jungle (2017)
Daniel Radcliffe, Amazon yağmur ormanlarında hayatta kalmayla ilgili bir biyografik filmde ana karakteri canlandırdı. Karakteri olabildiğince doğru bir şekilde tasvir etmek için Daniel kilo vermenin gerekli olduğunu düşünüyordu. Bu süreçte 2 gün boyunca hiçbir şey yemedi.

4
Kumail Nanjiani - Eternals (2020)
Marvel’in Eternals yapımında oynayabilmek için Kumail Nanjiani bedenini baştan aşağı değiştirdi. O kadar ki, bir yıl boyunca neredeyse her gün diyet yapmak ve çalışmak zorunda kaldı.

5
Henry Cavill - The Witcher (2019 - günümüz)
The Witcher'daki gömleksiz sahnelere hazırlanırken, oyuncu kaslarını daha da öne çıkarmak için kendini susuz bırakmak zorunda kaldı. Çekimden 4 gün önce, 1.5 litre su ve ertesi gün sadece 0.5 litre su içerdi. Ancak üçüncü günde ve sahnenin çekimlerine kadar artık daha fazla su içmezdi.

6
George MacKay - Captain Fantastic (2016)
Filmdeki ileri düzey yoga hareketlerini yapabilmek için George MacKay günde 3-4 saat yoga yaptı.

7
Zendaya - The Greatest Showman (2017)
Çekimler sırasında filmin yönetmeni mümkün olduğunca az dublör kullanmak istedi. Zendaya, bu yüzden çekimler başlamadan 3 ay önce trapez'de çalışmaya başladı ve bazı hareketleri tamamen kendisi yaptı.

8
Emile Hirsch - Into the Wild (2007)
Into the Wild, Kuzey Amerika'da yürüyerek geçen bir adamın gerçek hikayesini anlatıyor. Emile Hirsch, ana karakter olarak seçildiğinde 70 kilo ağırlığındaydı. İlk başta 12 kilo vermek zorunda kaldı. Ana karakterin Alaska'ya ulaştığı bölümü çekerken kilosu 52 kg'ye kadar düştü.

9
Tom Cruise - Mission: Impossible — Fallout (2018)
Tom Cruise, bir dublör yardımı olmadan çılgın akrobatik hareketler yapmasıyla bilinir. Bu filmde yüksek irtifadan atladığı bir sahne var. Bu kadar tehlikeli bir sahne yapan ilk aktördü ve Birleşik Arap Emirlikleri bu sahnenin çekilmesine izin veren tek ülkeydi. İlk önce bir rüzgar tünelinde çalıştı, sonra mükemmel atlayışa ulaşmak için 106 kez uçaktan atladı.

10
Michelle Williams ve Ryan Gosling - Blue Valentine (2010)
Williams ve Gosling, Blue Valentine'de evli bir çifti canlandırdılar. Yönetmen, çiftin çocuğunu oynayan kız da dahil olmak üzere oyuncuların, çektiklerinin gerçek olduğunu hissetmelerini sağlamak için bir süre birlikte yaşamalarını istedi. Bu yüzden 3 oyuncu, bir ay boyunca birlikte yaşadı. Ama sadece gündüzleri - çünkü Williams geceleri kızını görmek için eve gitmek zorundaydı.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Realme X3, Yeni Bir Yazılım Güncellemesi Aldığı Açıklandı

Sonraki

Sizi değiştirecek on inanılmaz film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.