Sadece gerçek film gurularının keşfedeceği 10 harika film

Sadece gerçek film gurularının keşfedeceği 10 harika film

Yeni çıkan gişe rekortmenleri arasında, beklentilerimizi aşabilecek epeyce bir film var. Bu nedenle Tekmoloji olarak, sadece ticari anlamda başarılı olmakla kalmayıp aynı zamanda seyirciyle duygusal bir bağ kurmayı başaran bir film listesi hazırladık.

Sadece gerçek film gurularının keşfedeceği 10 harika film


1
Café Society
Efsanevi Woody Allen, istikrarlı bir şekilde yılda bir film yayınlamaya devam ediyor. Bu sefer 1930'lardan kalma bir hikaye. Genç bir adam (Jesse Eisenberg) Hollywood'u fethetmeye çalışıyor. Aşık olur ve lüks yaşamın merkez üssüne düşer. Woody Allen’ın kendine özgü tarzı kolayca fark edilebilir: hafif mizah, sofistike bir film, biraz duygu ve müzik besteleri.

2
The Nice Guys
1970'ler. Lisanslı PI Holland March ve çok az lisanslı özel dedektif Jackson Healey, kayıp bir kızın vakasını çözmek için güçlerini birleştirmek zorundadır. Ancak, beklenmedik bir şekilde yüzyılın suçu gibi görünen bir şeye karışırlar.

Filmin gerçekten harika özellikleri var: gizemli ambiyans, muhteşem Crow-Gosling ikilisi, harika bir mizah anlayışı ve ilgi çekici bir hikaye. Hiç şüphe yok ki bu suç komedisi 2016'nın en iyi filmlerinden biri ve kesinlikle görülmeye değer.

3
Swiss Army Man
Ana kahraman Hank kendini ıssız bir adada bulur. Tam kaçıp kurtulma ümitlerini yitirirken, aniden şans ona gülümsüyor ve Manny adında genç bir adamın cesedini buluyor. Manny, Hank'in hayatta kalmasına ve hayatını geri kazanmasına yardım eder.

Filmdeki olayların gerçekten çılgınca olduğu söylenebilir. Belki de öyledir. Ancak hikaye, temelde keskin bir felsefi fikirle gerçekten yüksek bir zeka ürünü. Filmin finalini ve cesedi ustaca oynayan Daniel Radcliffe'in cazibesini görmeye değer.

4
Race
Gerçek olaylardan esinlenilen bu filmde, inanılmaz azmi kendisini Nazi yönetimindeki Berlin'de düzenlenen 1936 Olimpiyatları'nın dünya sahnesine getiren efsanevi Afrikalı-Amerikalı atlet Jesse Owens'ın hikayesi anlatılmaktadır. Zorluklara rağmen, Owens sporun herhangi bir önyargıdan daha üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamayı başarır. Kahramancan örneği ile geçen yüzyılın en korkunç rejimine meydan okudu.

Kimsenin kayıtsız kalamayacağı sportif bir dram filmi.

5
A Man Called Ove
Bu film, çok satan kitaba dayanan tam bir İsveç gişe rekortmenidir ve ülke nüfusunun neredeyse %20'si tarafından izlenmiştir. Ove yaşlı bir inek, homurdanan ve her bir kurala sıkı sıkıya uyan ve etrafındaki herkesi kendi örneğini izlemeye zorlayan bir delidir. Gerçekte, rahmetli karısını çaresizce özlüyor ve onunla cennette birleşmek istiyor. Ama yanı başında gürültülü uluslararası bir aile yaşıyorsa nasıl intihar edebilir?

6
Sing Street
Ve işte başka bir nostaljik film. Bu sefer, hikayedeki olaylar 1980'lerde geçiyor. Conor'un aile ilişkileri oldukça gergin ve ailesi onu bir devlet okuluna nakletmeye karar veriyor. Conor, sevdiği gizemli kızı etkilemek için bir rock grubu kurmaya karar verir.

Bu film ilk aşk, büyüme, özgürlük tutkusu ve tabii ki müzik hakkındadır.

7
Demolition
Davis korkunç bir trajediyle karşı karşıyadır: karısı bir araba kazasında can vermiştir. Tuhaf bir şekilde kendi evi de dahil olmak üzere her şeyi yıkmaya yönelik ezici bir istek dışında hiçbir şey hissedemez. Bu, farklı türleri birleştiren çok katmanlı bir hikaye.

Yönetmen ve oyuncu kadrosu bu karmaşık duygusal mesajı tercüme ederek harika bir iş çıkardı.

8
Captain Fantastic
Ben, çok sıradışı bir ailenin babasıdır. Medeniyetten uzak yaşıyorlar ve 6 çocuğunu matematik, edebiyat ve felsefe gibi disiplinler de dahil olmak üzere katı bir fiziksel ve entelektüel eğitimle yetiştirmeye adamışlar. Bir aile trajedisi onları tüm ülkeyi dolaşmaya zorluyor ve babaya bir soru soruluyor: Daha önce medeniyetle hiç karşılaşmamış bu çocuklara ne olacak?

Bu, aile meseleleri ve çocukların yetiştirilmesiyle ilgili çok bilge ve felsefi bir dram. Ve çocuklu aileler bu filmi çok beğenecektir.

9
Flight Crew
Bu, kelimenin tam anlamıyla gökyüzüne ve uçmaya takıntılı genç ve yetenekli bir pilot Alexey Gushchin (Danila Kozlovsky tarafından canlandırılır) hakkında bir Rus filmi. Ancak, yüzlerce kişiyi kurtarmak için kendi hayatını riske atmak zorunda kaldığında hayat ona zorlu bir sınava tabii tutar.

Film sizi başından sonuna kadar endişelendiriyor ve karakterlerle empati kurmanızı sağlıyor. Gerçekten harika bir film.

10
Zootopia
Bu animasyon filmi o kadar iyi ki atlayamadık. Zootopia, vatandaşları için her türlü hayvanı barındıran bir metropoldür. Bir tavşan olan yeni polis memuru Judy ve bir tilki olan Nick, tüm şehri tehdit eden bir vakayı çözmeye çalışıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

Instagram'da görmekten bıktığımız 20 fotoğraf Önceki

Instagram'da görmekten bıktığımız 20 fotoğraf

Hızlı şarj nedir ve nasıl çalışır? Sonraki

Hızlı şarj nedir ve nasıl çalışır?

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.