Snowpiercer: Netflix'in Yeni The Platform'u


Parazit'in yönetmeni Bong Joon Ho'nun Snowpiercer filmi, aynı isimle diziye uyarlandı.

Bu haberde Netflix'in yeni The Platfor'mu Snowpiercer'dan bahsedeceğiz. Neden yeni The Platform dediğimi haberin tamamınıokuyanlar anlayacaktır. Öncelikle dizinin uyarlandığı filmden ve konusundan genel olarak bahsedelim:

Snowpiercer: Bir Felaket Filmi 

Snowpiercer

Snowpiercer; Oscar ödüllü Parazit'in yönetmeni Bong Joon Ho'nun 2013 yılında vizyona giren bir bilim kurgu ve distopya filmi. Film, 1982 yılında yayınlanan Fransa çıkışlı çizgi roman serisi Le Transperceneige'den uyarlanma. Küresel ısınmayı engellemek için yapılan bir deney felakete dönüşünce tüm dünya buzlar altında kalır. Bu felaketten kurtulan bir avuç insan ise artık tek yaşam alanı olan ve asla durmayan bir trende yaşamak zorundadır.

Dikey Düzlemde Sınıf Ayrımı 

Snowpiercer filminde, hiyerarşi dikey düzlemden yatay düzleme taşınmış olur. Titanikteki ya da The Platform'daki alt ve üst katlar, Snowpiercer'da ön ve arka vagonlar olarak tezahür eder. Ve tabii ki isyan kaçınılmazdır. Arka vagondakiler ön vagona kadara ilerleyip yönetimi ele geçirme planları yaparlar. Peki Bunu başarabilecekleri mi? 

Snowpiercer Dizi Oldu 

Snowpiercer filmi 7 yıl sonra dizi olarak aynı isimle uyarlandı. Uzun yıllardır ertelenen dizi nihayet 25 mayısta ilk iki bölümüyle Netflix'te seyirci ile buluştu.Sonraki bölümler de her hafta asıl kanalı TNT'de yayınlandıktan sonra Netflix'e gelecek. Filmin yönetmeni Bong Joon Ho'da dizinin yapımcıları arasında. Dizinin ilk sezonu toplam 10 bölüm olacak. İkinci sezon için de şimdiden onay verildi.

Dizi ve Film Arasındaki Farklar 

Dizi filmden farklı olarak konuyu 20 bölümlük 2 sezona yaymak adına hikayeye bazı eklemeler yapmış. Trenin sahipleri Kuyruk ta yer alan eski bir detektifi trende işlenen bir cinayet için çözmesi için görevlendirirler Detektif bir yandan cinayeti çözerken bir yandan da arkadaşlarını sefaletten kurtarma ve en ön vagona ulaşma planları yapar. Diziyi izleyip ağır aksak bulanlara bir de filmi izlemelerini tavsiye ederim. 

 


İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Wi-Fi araması nedir ve nasıl yapılır?

Sonraki

Samsung Orta Sınıf Telefonlarında Eskiye Dönüş Sağlayabilir

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.