Samsung Televizyonlar İçin Bulut Oyun Platformu Kuruyor

Samsung Televizyonlar İçin Bulut Oyun Platformu Kuruyor

En yeni oyunları oynamak için ayrı bir konsola veya bilgisayara ihtiyacınız olmayacak. Samsung, GeForce Now'a rakip oluyor.

Bulut oyun, yetersiz donanıma sahip cihazlarda internet kullanarak oyunları oynayabileceğiniz bir hizmettir. Oyun camiasının geleceği olarak görülen bu hizmet pastası birçok Samsung tarafından ele alınmış durumda, şirket oyun akış alanını Google, Microsoft veya Nvidia'ya bırakmak istemiyor.

Samsung Geliştirme Konferansı 2021 (SDC21) açılış konuşmasında bulut oyun sektörüne giriş yapacağını duyurdu. Şirket yeni çıkartacağı bulut oyun servisi, Samsung Smart TV'lerde çalışacak.

Bulut sistemi, şu anda 200 milyondan fazla Samsung cihazını destekleyen Linux tabanlı işletim sistemi olan Tizen tarafından desteklenen Samsung TV'lerde çalışacak.

Konuşma yapılırken yeni platformdan yalnızca sunumun bir çarpası olarak hızlı bir şekilde bahsedildi, dolayısıyla çok az şey biliniyor. Samsung'un Görsel Görüntü Yazılımı Ar-Ge Başkan Yardımcısı Yongjae Kim, "Samsung Akıllı TV'lerde oyun seçiminizi çeşitlendirmek için yeni bir Bulut Oyun Platformu geliştiriyoruz" dedi. Bu yakında üst düzey donanım satın almadan, oyunları televizyonunuzdan oynayabileceğiniz anlamına geliyor.

Oyun geliştiricilerine dair bir örnek verilmedi, ancak platformun "üst düzey donanıma" bir alternatif olacağından söz edilmesi, bunun GeForce Now tarzı oyun teklifleri alanında olduğunu gösteriyor.

 


Kaynak: https://www.ign.com/articles/samsung-cloud-game-platform

Yazarın Diğer Yazıları

Ubisoft, Far Cry 6 Oyuncularını Kışkırtıyor Önceki

Ubisoft, Far Cry 6 Oyuncularını Kışkırtıyor

Google Stadia Artık Ücretsiz Deneme Süresi Tanıyor Sonraki

Google Stadia Artık Ücretsiz Deneme Süresi Tanıyor

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.