Şaşırtıcı derecede güzel on film

Şaşırtıcı derecede güzel on film

İşte son derece şaşırtıcı görsellere sahip olduğunu düşündüğümüz on güzel film.

On yıllar boyunca, sıra dışı, güzel ya da şaşırtıcı sinematografileri sayesinde kült hit haline gelen birçok film oldu. Elbette, neyin güzel olduğu konusunda herkesin kendi fikri vardır ve güzelliği basit özel efektlerle birleştirmemek önemlidir.

Şaşırtıcı derecede güzel on film


1
Watchmen
Bu film, süper kahramanların varlığının insan toplumu için günlük bir yaşam gerçeği olduğu paralel bir evreni tasvir ediyor. Kıyamet saati dünyanın önde gelen güçlerinin çarpışmasına kadar geçen süreyi geri sayarken, bir süper kahraman geçmişin ve şimdinin tüm kahramanlarını yok etmek için bir komployu araştırır.

2
The Fountain
Bir yerde Hayat Ağacı'nın bulunabileceğine dair bir efsane var. Özsuyunu tüketmek, bireye sonsuz yaşam armağanı verir. Thomas adında bir adam, sevgilisinin hayatını kurtarmak için efsanevi ağacı bulmak için bir yolculuğa çıkar.

3
La ville des pirates
Bu film ipucu olmayan bir bulmaca gibidir. Evli bir çift ve genç bir kadın ana karakterlerdir. Zamanla, gerçeküstü görüntülerin akışı ve büyüleyici görsel sunum, bu karakterlerin gerçek olduğundan ve gerçekten de içinde yaşadıkları dünyanın bize ait olduğundan şüphe duymanıza neden olmaya başlar.

4
The Cell
Bir seri katilin son kurbanının kim olduğunu bulmak için, psikiyatrist Katrine, katilin bilinçaltının karanlık derinliklerine derinlemesine nüfuz etmek için özel bir teknoloji kullanmak zorundadır. Katilin işkence odasının yerini ve kaçırılan kızın yerini keşfetmek için onun unutulmaz, acılı çocukluk anılarını gözden geçirmesi gerekiyor.

5
A Matter of Life and Death
Göklerdeki bir melek, siste ölmek üzere olan bir adamı bulamamıştı. Sonunda onu bulduğunda, adam kendisine hayatta bir şans daha verilmesini ister. Varlığı hakkında hüküm verebilmek için semavi bir mahkeme ayarlanır.

6
Ying xiong
Çin ayrı krallıklara bölünmüştür. Ama amacı rakiplerini boyunduruk altına almak ve tüm ülkenin imparatoru unvanını almak olan bir lider var. Onu ortadan kaldırmak için ustalıkla eğitilmiş katiller gönderilir, ancak müstakbel imparatorun kendi güçlü savunucusu vardır.

7
Days of Heaven
Yüzyılın başında, servetini arayan binlerce insan, olağanüstü başarılı bir tarımsal hasattan yararlanan Teksas'ın verimli topraklarına seyahat eder. Göçmenler arasında kardeş gibi davranan iki sevgili var. Yerel bir çiftçi 'kız kardeş'e aşık olur. Çift onunla riskli bir oyun oynamaya karar verir.

8
Soy Cuba
Mikhail Kalatozov tarafından yapılan bu film, Küba Devrimi'nin dramatik olaylarını anlatıyor. Her biri, hem ülke çapında hem de ülke çapındaki ayaklanma sırasında bireylerin hikayesini anlatan birkaç bölüme ayrılmıştır.

9
Da hong deng uzun gao gao gua
Bu film, 1920'lerde Çinli bir feodal lordun dördüncü karısı olmaya kader tarafından zorlanan yüksek eğitimli genç bir kadının trajik hikayesini anlatıyor. İzleyici, Çin geleneğinin tüm kurallarını çiğneyen sinsi bir makinenin ve tiranlık felsefesinin işleyişine tanık oluyor.

10
Orlando
Genç bir aristokrat olan Orlando, yaşlanan Kraliçe I. Elizabeth'in dikkatini çeker. Yakışıklı genç adam tarafından büyülenir, ona yaşlanmamasını ve olgunlaşmamasını emreder. Açıklanamayan bir şekilde, Orlando kendini bu düzene tabi kılar ve bir şekilde 350 yıl genç bir adam olarak kalmayı başarır. Bu dönemin ilk yarısında erkek, ikinci yarısında ise kadın olarak yaşıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

TikTok'ta Kendinizi Nasıl Klonlarsınız? Önceki

TikTok'ta Kendinizi Nasıl Klonlarsınız?

Yönetmenlerin Diğer Filmlerden “Ödünç (Ç)Aldığı” 13 Sahne Sonraki

Yönetmenlerin Diğer Filmlerden “Ödünç (Ç)Aldığı” 13 Sahne

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.