Seri şekilde izlenecek en iyi 12 Netflix dizisi


Binge-watch terimini duymuşsunuzdur. Bir dizinin bir sezonunu tek seferde izlemeye verilen ad bu. Peki hangi Netflix dizilerini bu şekilde bitirebilirsiniz?

Netflix 2007 yılında akış hizmetini başlattığında, abonelere aylık bir ücret karşılığında binlerce film ve TV şovu vererek zaten film kiralama pazarını devralmıştı. 2007'de işin bu bölümünü başlattığından beri Netflix, film ve televizyon izleme biçiminde devrim yarattı. Akış servisi artık hemen hemen ekranlı ve İnternet bağlantısı olan herhangi bir cihazda kullanılabilir. Aynı zamanda film ve TV yapımında önemli bir oyuncu oldu.

Akış servisi, düzenli yayın veya kablolu ağlardan çok sayıda eleştirel beğeni toplayan TV dizilerine ikinci bir hayat verdi. Şimdiye kadar yapılmış en iyi televizyon dizi ve filmlerin bazıları şuanda Netflix'te izlemek için kullanılabilir. Dizi film sektörünü canlandırmakla kalmayıp yepyeni bir terim kazandırdı insanlara. Binge-watching yani Seri-izleme. Bir dizinin üst üste 10-15 bölümünü izlemeye verilen bu isim son zamanlarda çok popüler. İşte biz de bu şekilde izlenecek dizilerin bir listesini yaptık.

Seri şekilde izlenecek en iyi 12 Netflix dizisi

Açıkçası, Netflix'teki en iyi 12 TV şovu için seçtiklerimiz zaman ayırmaya değer bir sürü başka diziyi liste dışında bıraktı. Ama yine de bi yerden başlamak gerekiyorsa bu listemizdeki dizilerden biri olmalı. 


1
Breaking Bad
Netflix'te yayınlanan diziler arasında en fenomeni Breaking Bad olmuştur. Breaking Bad, kanser tedavisi masraflarını karşılamak için uyuşturucu meth üreterek yavaşça karanlık tarafa geçen bir lise kimya öğretmeni hakkındadır. Netflix'teki en iyi TV şovu ve belki de şimdiye kadar yapılmış en iyi TV şovu olabilir. Bryan Cranston’ın Walter White’ı canlandırması, şimdiye kadar görülmüş en kaliteli oyunculuklardan biridir. White’ın meth üreten ortağı Jesse Pinkman yani Aaron Paul da dahil olmak üzere mükemmel bir oyuncu kadrosu tarafından eşlik edilir.

Şimdi Breaking Bad'ın beş sezonunu Netflix'te izleyebilirsiniz. Diziyi bitirdiğinizde Breaking Bad'deki olayların çok öncesini anlatan Better Call Saul'a da göz atmayı unutmayın. Bu arada 11 Ekim'de Breaking Bad'in filmi El Camino yayınlandı. İzleme listenize ekleyin hemen.

2
Friends
Netflix'te tonlarca sitcom yayınlanıyor, ancak paramızın karşılığını en iyi veren, en çok güldüren ve en eğlenceli olan şov Friends'di. Klasik NBC sitcomu, New York şehrinin yarı-fantezi versiyonunda 10 yıl boyunca Monica, Chandler, Ross, Rachel, Joey ve Phoebe'nin maceralarını gözler önüne serdi. O kadar popüler olmaya devam ediyor ki, Netflix’in şovun stüdyosu Warner Bros.’a en az 2020’nin başlarına kadar hizmette kalması için 100 milyon dolar harcadığı bildirildi. Üstüste 10larca bölüm izlerken bulabilirsiniz kendinizi.

3
Stranger Things
Bu Netflix orijinal dizisi hakkında daha önce söylenmemiş neler söylenebilir ki? Stranger Things şu anki tv dizileri arasında en popüler ve en çok konuşulan dizi haline geldi. Duffer kardeşlerin yarattığı dizi, 1980'lerin başında büyüyen ve E.T. ve Poltergeist gibi filmler izleyen insanlar için harika nostaljik bir eğlence sunuyor. Aynı zamanda, dizinin ilişkilere ve karakterlere karşı modern bir hassasiyetle yaklaşması dikkat çekici. Indiana, kurgusal Hawkins'te yaşayan ve çalışan çocuklar ve yetişkinler, şovun ilk iki sezonunda doğaüstü tehditlerle uğraşmak zorundadır, fakat aynı zamanda gençlerin romantizmi ve daha fazlası için bolca yer vardır. Uzun zamandır beklenen beklenen Stranger Things'in üçüncü sezonu şuanda yayında ve dördüncü sezon da yolda.

4
Mad Men
AMC'den gelen başka bir büyük dizi olan Mad Men de Netflix seri izlemeden nasibini alıyor. 1960'lı yıllarda bir Manhattan reklam ajansında geçen bir dizinin bu kadar iyi olacağını kim tahmin edebilirdi ki. Dizi ayrıca işyeri kültürünün 1960'ların başından 1970'lerin başlarına nasıl değiştiğini görme şansı da sundu. Kadın hareketinin yükselişi, Vietnam Savaş'ının etkileri ve daha fazlası, dizi ilerledikçe karakterlerin profesyonel ve kişisel yaşamlarını etkiliyor. John Hamm'ın karanlık bir geçmişi olan süpercool reklamcı Don Draper performansı şimdiden tarihe geçmiş durumda. Öne çıkan bir diğer önemli karakter ise, bu on yıl boyunca kadınların toplumdaki değişen rolünü kişileştiren Peggy Olson olarak Elizabeth Moss.

Cnbc-e de herkesin sigara yerine sansür nedeniyle çiçek içtiği zamanlar gözünüzün önüne geldi mi :)

5
The Office (ABD versiyonu)
The Office'in orijinal UK versiyonunun pek çok hayranı ABD versiyonunun başarılı olacağından şüpheliydi. ABD'nin ofis komedisinin yeniden yapımı aslında orijinalinden daha iyi olabileceği ortaya çıktı (kimseye söylemeyin sakın). ABD versiyonu daha uzun sürdü (dokuz sezon hepsi Netflix'te), bu nedenle Steve Carell, Michael Scott, Rainn Wilson Dwight Schrute ve diğerlerinin karakterlerini geliştirmek ve daha gerçekçi hale getirmek için daha fazla zaman oldu. Hemen izleyip gözyaşlarına boğulmaya başlayın, gülmekten tabii.

6
Twin Peaks (İkiz Tepeler)
Mad Men ve Breaking Bad gibi şovların TV'yi diziler için filmlerden daha iyi bir yer haline getirmesinden çok daha önce David Lynch ve Mark Frost'lu Twin Peaks vardı. AMC dizisi Pasific Kuzeybatı şehrinde geçiyordu ve bir dolu gariplikler içeriyordu. Dizide, süper ilginç FBI ajanı Dale Cooper (Kyle MacLachlan'ın kusursuzluğuyla oynadığı) popüler bir lise öğrencisi olan Laura Palmer'ın (Sheryl Lee) gizemli ölümünü ve ardındaki karanlık sır perdesini çözmeye çalışıyor. Twin Peaks'i daha önce hiç izlemediyseniz, bu dizi hakkında açıklayacağımız tek şey budur. Daha önce bir TV dizisinde hiç görmediğiniz kadar ters köşe senaryo kurguları göreceksiniz. Şovun ikinci sezonunun son yarısı kuşkusuz biraz dağınık ama Twin Peaks hala zaman ayırmaya değer.

Kendine çok iyi bir fincan kahve hazırla ve Sevdiklerinle Netflix'teki bu harika TV programında buluş.

7
Bojack Horseman
Konuşan bir atla ilgili animasyonlu bir dizinin komik olacağını düşünüyorsanız, haklısınız. Ancak Bojack Süvari hakkında asıl şaşırtıcı olan şey, sizi güldürürken ciddi meselelerle nasıl başa çıkacağıdır. Bu yetişkin Netflix serisi (hayır, bu şov çocuklar için değil), bir zamanlar hit bir TV şovunun yıldızı olan ve büyük bir geri dönüş yapmak isteyen konuşan bir at olan Bojack'ın hayat öyküsünü anlatıyor. Şu anda Netflix'te beş sezonu hemen izleyip ve altıncı sezonu bekleyebilirsiniz.

8
The Walking Dead
Robert Kirkman'ın uzun süredir devam eden Image Comic kitap serisine dayanan bu AMC dizisi, kablo ağı için anında bir hit oldu ve Netflix'teki en iyi TV şovlarından biri olarak yeni hayranlar bulmaya devam ediyor. Bir dizi karakterin, zombi kıyameti sonrasıyla başa çıktığı dizi, geniş kitlelere yayıldı bile. Ayrıca ana karakterleri düzenli olarak öldüren ilk TV şovlarından biriydi. Bu yüzden hemen dizinin başından bu adam benim favorim diye gezinmeyin ortalarda üzülürsünüz. The Walking Dead, uzun tarihi ile bile, sizi düzenli olarak şok edip şaşırtabilecek bir gösteri olmaya devam ediyor ve muhteşem performanslar ve şimdiye kadar yapılmış en iyi korku makyajlarından bazıları da dizinin sunduğu sayısız güzellikten sadece bir kaçı.

9
Parks and Recreation
Bu NBC dizisi The Office'e yapılan manevi bir kardeş dizi olarak kabul edilebilir. Kurgusal küçük bir kasaba olan Pawnee, Indiana Parklar bakanlığında işlerini yapan insanları takip eden bir belgesel tarzında çekildi. Bununla birlikte, Parks and Recreation belki daha da eksantrik karakterlere sahip olan The Office'ten daha hafif bir tondadır. Kimse bu kategoriye Ron Swanson'dan daha iyi uymuyor. Görünüşe göre tam da aktör Nick Offerman için yaratılmış bir rol olan Swanson, herkesin hayatının bir noktasında iletişim kurduğu adamdır. İşinde iyi, o da bunu biliyor ve unutmanıza izin vermeyecek. Oyuncu kadrosunun geri kalan kısmı mükemmel özellikle Chris Pratt'ın sinemaya geçmeden önceki son performansı görülmeye değer.

10
The Good Place
Ölümden sonra hayatla ilgilenen başka bir komedi dizisi daha. Good Place, Kristen Bell tarafından oynanan Eleanor Shellstrop'un talihsiz ölümünden sonra The Good Place'de ortaya çıkmasından sonra başlar. Öbür dünya rehberi Michael yardımcı olmak için elinden gelenin en iyisini yapıyor, ancak Twin Peaks'te olduğu gibi, daha fazla bir şey söylemek istemiyoruz. Bir sürü sürpriz ve ters köşeler sizi bekliyor. Bu dizi tamamen sizin gerçek halinizi ortaya çıkarıyor.

11
Black Mirror
Alacakaranlık Kuşağı dizisinin manevi halefi olan Black Mirror, günümüz teknolojisinin yarının büyük sorunlarına nasıl dönüşebileceği ile ilgilidir. Yaratıcı Charlie Brooker, kitle iletişim araçlarına, sosyal ağlara, yapay zekaya ve daha fazlasına inancımızı zorlayan bazı klasik TV bölümlerini hazırladı. Hatta izleyiciye hikayenin bir sonraki sahnede nereye gideceğini seçme şansı veren birkaç farklı olası sonla, özel bir film olan Bandersnatch adlı bir yapım bile var.

12
Russian Doll
Bu Emmy adayı olan komedi dizisi, “Groundhog Day” zaman döngüsü öncülünde yeni bir adım. Diziyi birlikte yaratan Natasha Lyonne, 36. doğum gününün gecesini tekrar tekrar canlandıran bir kadın olarak karşımıza çıkıyor. Gösterinin temel fikri artık yeni bir şey değilken, hala komik olmayı başarabiliyor ve Lyonne bu durumun başına geldiğine inanamayan baş karakter olarak gerçekten kusursuz. Gösterinin ikinci sezonu için çalışmalar başladı bile.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Önceki

Tweet'lerinizi viral yapmanın yolları

Sonraki

Instagram kullanımının 5 yeni yolu

Yorumlar


Yorum Yazın

Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.