İzlemeniz gereken Netflix orijinal içerikleri

İzlemeniz gereken Netflix orijinal içerikleri

2012 yılında ilk orijinal içeriğini üreten Netflix'in şuana kadar öne çıkan en iyi yapımlarını sizler için derledik.

2012 yılında Lilyhammer, yayın hizmetindeki ilk Netflix orijinal dizisi olarak kayıtlara geçti. Çok fazla bir etkisi olmadı, ama bu dizi daha başlangıçtı. O zamandan beri, bir ton orjinal Netflix dizisi hizmete girdi ve ABD'deki 58 milyondan fazla kullanıcının abone sayısını artırmasına yardımcı oldu. Netflix 2019'a sadece yeni içerikler geliştirmek için milyarlarca dolar harcıyor.

Yeni bir Netflix abonesiyseniz veya yalnızca yeni bir şey istiyorsanız, hizmete özel olan mevcut en iyi Netflix dizilerinin bazılarını seçtik. Göreceğiniz üzere, bu liste son derece çeşitlidir ve gençler için yapılan gösterilerden en yetişkin komedilere ve dramalara kadar her şeyi kapsar.

Şu an aktif olan veya yeni sezonu gelecek olan dizileri sadece bu listemizde paylaştık. 

İzlemeniz gereken Netflix orijinal içerikleri


1
Stranger Things
Bu Netflix orijinal şovu hakkında daha önce söylenmemiş neler söylenebilir ki? Stranger Things şu anki tv dizileri arasında en popüler ve en çok konuşulan dizi haline geldi. Duffer kardeşlerin yarattığı gösteri, 1980'lerin başında büyüyen ve E.T. ve Poltergeist gibi filmler izleyen insanlar için harika nostaljik bir eğlence sunuyor. Aynı zamanda, gösteri ilişkilere ve karakterlere karşı modern bir hassasiyet gösterir. Indiana, kurgusal Hawkins'te yaşayan ve çalışan çocuklar ve yetişkinler, şovun ilk iki sezonunda doğaüstü tehditlerle uğraşmak zorundadır, fakat aynı zamanda gençlerin romantizmi ve daha fazlası için bolca yer vardır. Uzun zamandır beklenen beklenen Stranger Things'in üçüncü sezonu şuan da yayında ve dördüncü sezon da yolda.

2
Bojack Horseman
Konuşan bir atla ilgili animasyonlu bir dizinin komik olacağını düşünüyorsanız, haklısınız. Ancak Bojack Süvari hakkında asıl şaşırtıcı olan şey, sizi güldürürken ciddi meselelerle nasıl başa çıkacağıdır. Bu yetişkin Netflix serisi (hayır, bu şov çocuklar için değil), bir zamanlar hit bir TV şovunun yıldızı olan ve büyük bir geri dönüş yapmak isteyen konuşan bir at olan Bojack'ın hayat öyküsünü anlatıyor. Şu anda Netflix'te beş sezonu hemen izleyip altıncı sezonu bekleyebilirsiniz.

3
Big Mouth
Ergenlik çağına girmek, kendinizi bir canavar gibi hissettirebilir, ama ya hormonlarınız gerçekte var olan biri olarak tezahür ederse? Big Mouth, New York'ta yaşayan ve ergenlik döneminden geçen ve onunla birlikte gelen bütün garipliklerle ilgilenen yedinci sınıf öğrenci grubu hakkındaki bir animasyon dizisi. Bunların dışında, çocuklar hormon canavarları (Nick Kroll ve Maya Rudolph tarafından oynanır) tarafından ziyaret edilir. Bunlar omuzda görünen meleklere benzer ve ana karakterler Andrew ve Jessi'ye işkence eder.

Big Mouth, büyümek, kendiniz hakkında bilgi edinmek ve onunla rahat olmaya çalışmakla ilgili bir dizi. Netflix'teki kesinlikle en komik ve en orijinal seri.

4
I Think You Should Leave
Tim Robinson ile I Think You Should Leave, başka hiçbir şeye benzemeyen bir eskiz komedi şovudur. Robinson’ın özel komedi sesi hem saçma, hem terbiyesiz hem de rastgeledir ve bu orijinal Netflix şovu için hayal ettiği durumlar, sürekli olarak şaşırtıcı, kafa karıştırıcı ve komiktir.

Kulağa hoş geliyorsa veya en azından ilginç olacak kadar garipse, kesinlikle bu gösteriyi inceleyin - pişman olmayacaksınız.

5
Chilling Adventures of Sabrina
İşte hem gençleri hem de yetişkinleri gerçekten korkutabilecek bir gençlik dizisi. Bu orijinal Netflix dizisi, Archie Comics karakterine dayanıyor ve teknik olarak Riverdale ile aynı evrende geçiyor. Ancak, bu bir Netflix orijinal dizisi olduğundan, Chilling Adventures of Sabrina çok daha fazla kitleye hitap edebiliyor.

Ölümlü arkadaşlarıyla takılmak isteyen genç bir cadı rolünde izliyoruz Kiernan Shipka'yı. Şeytan bile onu kendisine çekmek istiyor. Hepsi çok eğlenceli ve aynı zamanda ilginç bir gençlik dizisi. Netflix'te 1. ve 2. sezonlarının yanında özel bir tatil bölümü de mevcut.

6
Glow
Kadın güreşi ile ilgili bir komedi dizisi mi? Tabii neden olmasın. Orijinal bir Güreş meraklısı değilseniz hatta eğlencesine bile izlemiyorsanız Netflix dizisi Glow sizi tekrar düşünmeye itecek. Bu dizi, 1980'lerde kendi televizyon programı olan ve kadınlardan oluşan gerçek bir profesyonel lig olan Muhteşem Güreş Kadınlarının kurgusal dünyasını takip ediyor. Bu dizi sadece karakterleriyle ilgili komik hikayeler anlatmakla kalmıyor aynı zamanda işyerinde kadınların sorunlarına ışık tutuyor.

7
Altered Carbon
Bazı yüksek çözünürlüklü bilim kurgu hikayeleri isteyen kitlelerin Altered Carbon'u incelemeleri gerekir. Richard K. Morgan'ın romanına dayanan bu orijinal Netflix serisi, gelecekte insanların bilinçlerini bu amaç için yetiştirilen yeni bedenlere aktarabilecekleri bir sette geçiyor. Hikaye birçok harika bilim kurgu mekanları ve aksiyonuyla, bir cinayet gizeminde toplanıyor ve Tv'deki hiç bir şova benzemiyor. Altered Carbon’ın Netflix’teki ilk sezonunu şimdi izleyebilirsiniz ve yakın gelecekteki ikinci sezonunu bekleyebilirsiniz.

8
Castlevania
Kim demiş video oyunu uyarlamalarının kötü olduğunu. Hit Konami aksiyon oyunu serisine dayanan bu animasyon dizisi, Klasik vampir Drakula’nın Wallachia ulusunu devralmasıyla savaşmaya çalışan Trevor Belmont'un eğlenceli hikayesini anlatıyor.

Şovun sanat tarzı, Powerhouse Animation Studio tarafından Austin, Teksas'ta yaratılmış olmasına rağmen, Japon anime'lerine çok benziyor. Vahşi aksiyon sahnelerini izlemesi çok keyifli. Akıllı bir senaryo, mükemmel bir dublaj ekibi ve üstüne de çok iyi bir dizi. İzlemek için 2 sezonunuz var. Üçüncü sezon da yolda.

9
Nailed It
Hem geleneksel TV'de hem de dizi platformlarında çok sayıda reality yarışması var ama hiç biri Nailed It gibi değil. Bu şov çok da başarılı olmayan 3 pastacıyı ön plana çıkarıyor. Oldukça gelişmiş görünümlü pastaları, kekleri ve diğer şekerli ürünleri yeniden yaratmak zorundalar. Ardından da değerlendirmeye tabi tutulurlar. Sonuçlar hiçbir zaman o kadar iyi görünmez, ancak bu şovun nihayetinde çekiciliği bu fırıncıların çabalarına gülmemiz değil (tamam, çabalarına biraz gülüyoruz) bu şovdaki herkesin elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştığını öğrenmemizde.

Nailed It, başarısızlıkla ilgili değildir. Elinden geleni yapmakla ilgilidir. Sizden tek boynuzlu at pastası yapmanız istendiğinde de aslında istenen elinizden geleni yapmanızdır. Netflix'te 3 sezonu bulunmaktadır.

10
Mystery Science Theater 3000
Tüm zamanların en komik TV şovlarından birinin yeniden yayınlanması çok iyi. Tabi ki orjinali gibi değil ama yine de çok kaliteli bir yapım. Temel konu aynıdır. Bir adam kaçırılır ve çok ama çok kötü filmler izlemek zorunda bırakılır. Üstüne bir de bu filmlere yorum yapması beklenir.

MST3K (hayranları tarafından da bilindiği gibi) saat başı, çoğu komedi şovunun bir sezonunda yapılan şakaları yapıyor. Netflix'te yeni MST3K'nın iki sezonunu izleyebilirsiniz.

11
Black Mirror
İlk olarak İngiltere merkezli Kanal 4 için yapılmış olmasına rağmen, Netflix şimdi ilk iki sezonu elde etti ve o zamandan beri bu gerçekten çığır açan bilim-kurgu antoloji serisinin daha fazla bölümünü yayınladı. Birçok kişi Black Mirror'ı Alacakaranlık Kuşağı ile karşılaştırdı, ancak bu gösteri yakın gelecekte bizi etkileyebilecek teknolojik gelişmelerle ilgilendiğinden daha da topikal görünüyor. “Nosedive” bölümündeki sosyal medya statüsünün gerçek hayatımızı etkilemesinin tehlikelerini gösteriyor ve Arkangel bölümünde de insanların güvenliği için sürekli izlenmelerinin doğuracağı kötü sonuçlarını anlatıyor.

Netflix'te beş Black Mirror sezonunu izleyebilirsiniz ayrıca Bandersnatch adlı bölümü izleyebilirsiniz. Bu özel bölümde izleyiciler hikayenin gidişatına karar verip bir kaç tane sondan birini görüyorlar.

12
En iyi Netflix orijinalleri - Saygı köşesi
Çoğu yakın zamanda biten ya da iptal edilen ve dikkatinize değer bir çok iyi Netflix orjinal içeriği de var. Bunların da kısaca üstünden geçmek istedik

Orange is the New Black - Bu dram komedi dizisi bir hapishanede geçiyor ve yakın zamanda yedinci sezonun çıkmasıyla sona erdi

The Crown - Büyük Britanya’nın Kraliçesi II. Elizabeth'in tarihini anlatan bu dizinin iki sezonu var ve üçüncü sezon bu yıl çıkacak.

The OA - Eğer gerçekten tuhaf ama yine de bazı bilim kurgu unsurları olan eğlenceli bir dizi istiyorsanız, bu dizi tam size göre. İki sezonu var şuanda

Bodyguard — Ülkesindeki terörist saldırıları ifşa etmek zorunda olan biri hakkında. 24'ü özleyenler için biçilmiş kaftan.

13
En iyi Netflix orijinalleri - Saygı köşesi
Mindhunter - Temsilciler olarak, başkaları tarafından yapılan cinayetlerin önlenmesine yardımcı olmak için hapsedilen seri katiller ile görüşme yapan FBI’ın Davranış Bilimleri Birimi hakkındaki bu suç dizisini mutlaka izleyin.

Tidying Up - Netflix'in en son hit serisi, Japon organizasyon Marie Kondo'nun insanlarını evlerini ve hayatlarınızı düzenlemelerine yardımcı olan bir gerçeklik gösterisi.

Narcos / Narcos: Meksika - Bu suç serisinin ilk üç sezonu, gerçek hayattaki Columbia uyuşturucu kralı Pablo Escobar'a dayanıyordu. Mevcut dördüncü sezon olan Narcos: Mexico, mekanı Meksika'ya geçirdi ve başka bir sezon için yenilendi.

Lost in Space — 1960’ın klasik bilimkurgu serisinin bu aile dostu yeniden yapımında, uzayda kaybolan Robinson Ailesinin maceralarını izliyoruz.

Russian Doll — Bu komedi dizisi Groundhog day tarzı bir gün döngüsünü New York parti ortamlarında karşımıza çıkarırıyor.

İlgili İçerikler

Yazarın Diğer Yazıları

Yavaş YouTube videolarını hızlandırmanın yolu Önceki

Yavaş YouTube videolarını hızlandırmanın yolu

Spotify, Apple Music ve Google Play Music İnceleme Sonraki

Spotify, Apple Music ve Google Play Music İnceleme

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.