Sınırsız aşk hakkında 13 duygusal film

Sınırsız aşk hakkında 13 duygusal film

Sevginin ve aşkın size kendinizi ve etrafınızdaki dünyayı unutturduğu 13 filmden oluşan bir liste oluşturduk. Hangisi sizin aşk hayatınızı anlatıyor?

Romantik, dokunaklı ve şefkat dolu filmler var. Ayrıca, önünde duran her şeyi yok eden çılgın aşkla ilgili filmler de var. Bu tür bir aşk, romantik komedilerde anlatıldığı kadar güzel olmayabilir ama kesinlikle görülmeye değer.

Sınırsız aşk hakkında 13 duygusal film


1
Last Tango in Paris - Ultimo bir Parigi tango
Bu harika film, izleyenler üzerinde on yıllarca büyük bir etki bıraktı. İsim yok, geçmiş yok, konuşma yok ... Her şey, kendini filmin karakterleri için başlı başına bir evrene dönüştüren eski püskü bir apartmanın duvarlarındaki tutkuyla ilgili. Orta yaşlı bir Amerikalı erkek ile Parisli genç bir kadın arasındaki ilişki, akıl almaz sınırlarla delilik ve tutkuya dönüşür.

2
The Fault in Our Stars
Hazel'da kanser var. Gus Waters ile tanıştığı bir kanser destek grubu bulur. Hemen ona aşık olur. Gus ve Hazel tutkuyla dolu bir yolculuğa çıkar. Amaçları son günlerini sevgi, yaşam ve duygular ile doldurmaktır. Bu, belki de, ne kadar az şey bıraktıklarını bilmeselerdi, iki kişinin birbirlerine gerçekten bu kadar açık oldukları bir ölçüde gerçekleşmezdi.

3
Beyond Borders
Bu film, bizi değiştiren ve bizi daha iyi ve daha güçlü yapan aşk hakkında. Genç bir Amerikalı kadın Sarah, bir yardım etkinliğine katılır ve doktor Nick Callahan'ın tutkulu konuşmasını duyar. Askeri çatışmalar yaşayan ülkelerden çocuklara yardım etme çağrısı, Sarah'ın hayatını sonsuza dek değiştirir. Kocasından ayrılır ve riske, tehlikeye ve ... aşkına doğru koşar. 10 yıl boyunca kader, Sarah ve Nick'i gezegenimizin farklı "sıcak noktalarında" bir araya getirir ve aşıklar için zor testler hazırlar.

4
The Lovers on the Bridge - Les amants du Pont-Neuf
Çok içen ve Paris'in en eski köprüsü Pont-Neuf'ta yaşayan bir adam varmış. Kör olduktan sonra evini ve arkadaşlarını terk eden genç sanatçı Michèle ile tanışır. Alex ve Michèle birbirlerine aşık olurlar ve bu aşk ikisini de iyileştirir. Aşkın özünü olduğu gibi ortaya çıkaran harika bir film.

5
Breaking the Waves
Bu film, sınırsız bir aşkın neler yapabileceğini gösteren bir benzetme gibi görünüyor. Genç bir kadın olan Bess, İskoçya'da ücra bir topluluktan geliyor. Petrol çıkarma kuyusunda çalışan iyi bir adama, Jan'a aşık olur. Bess, Tanrı'dan Jan'ın her zaman yanında olmasını ister ve bir kuyuda meydana gelen kazadan sakat kurtularak ona geri döner. Aşk yüce ama acımasız bir şeydir ve Bess'in durumunda, onun sıfırı tüketmesine ve Jan'ı kurtarmak için akıl almaz şeyler yapmasına neden olur.

6
Punch-Drunk Love
Barry Egan, pek çok kompleksi olan nevrotik, orta yaşlı bir adam. 30'ların yaş sınırının çok ötesinde. Dahası, ani saldırganlıklardan muzdariptir ve diğer insanlarla, özellikle kadınlarla iyi iletişim kurmaz. Ancak kader henüz ondan vazgeçmemişti. Bir gün hayatını değiştirecek tuhaf bir genç kadınla tanışır. Bu, Adam Sandler'ı yeni ve alışılmadık bir bakış açısıyla gösteren gerçek bir bağımsız film. Onu bir daha asla bu şekilde göremeyeceksin.

7
Eternal Sunshine of the Spotless Mind
Aşk her zaman acı ve reddedilme korkusuyla gelir. Bu doğru çünkü ana karakter sevdiği kişiyle ilgili düşüncelerden kurtulmaya karar veriyor. Gerçek duygular söz konusu olduğunda maalesef pakette "sil" butonu gelmiyor. Aşk acıtır mı? Evet. Buna değer mi? Kesinlikle öyle.

8
Three Steps Above Heaven - Tres metros sobre el cielo
Bu iki genç tamamen farklı dünyalara ait. Babi zengin ve sevimli bir kızdır, Hache ise risk alma eğiliminde olan ve tehlikeyi önemsemeyen asi, dürtüsel bir motorcu. Biraraya gelmeleri olası değildir ve neredeyse düşünülemez. Bununla birlikte, tanışmaları kaçınılmazdır. Aşık olurlar ve bu sevgi onları gökyüzünün üstüne ve ötesine götürür. Gerçekten heyecan verici.

9
Love Me If You Dare - Jeux d'enfants
Bu film aşk hakkında, ama görmeye alıştığımız aşkla ilgili değil. Bu aşk sağlıksız, çılgın, sınırsız ve kesinlikle yıkıcıdır. Bir erkek ve bir kız, çarpık bir üstünlük kurma oyunu bulur. Oyun çocuklarla birlikte büyüdü ve büyüdüklerinde bile durmadı.

10
Thirst - Bakjwi
"Alacakaranlık" çizgisine çok yakın. Aynı zamanda bir vampir ve bir kadın hakkında, ancak bu aşkın tasviri sanata ve gerçek sinemaya Hollywood'daki muadilinden çok daha yakın ve daha olgun. Susuzluk, tutkulu aşk, günah ve kefaret üzerine yakın zamanda çekilmiş en duygusal filmlerden biridir.

11
Killing Me Softly
Yakışıklı ve gizemli bir adamla kaderin cilvesiymiş gibi gerçekleşen buluşma sakin ve kendi içine kapanık Alice'nin hayatını büyük ölçüde değiştirdi. En sadık arkadaşlarından ayrılır ve ruh eşi olduğunu anladıktan sonra Adam'ın kollarına koşar. Ancak düğünden sonra kocası hakkında hiçbir şey bilmediğini fark eder...

12
Wuthering Heights
Emily Brontë'nin eserlerinin bir sürü farklı versiyonu ve yorumu var. Juliette Binoche ve Ralph Fiennes'in oynadığı 1992 yılındaki film, onun yazılı çalışmasının en güçlü beyazperde uyarlamasıdır. Bu film, kahramanların hayatlarında yaşanan tüm umutsuzluk, trajedi ve acıyı ortaya koymayı ve canlandırmayı başarır. Diğer eserlerle kıyaslandığında bile Cathy ve Heathcliff'inkinden daha yıkıcı bir aşk hayal etmek oldukça zordur ...

13
Wicker Park
Matthew bir restoranda, iki yıl önce gizemli bir şekilde ortadan kaybolan eski kız arkadaşı Lisa'yı fark eder. Bu zamandan sonra bile, hala ona karşı tutkuludur ve yalanlar ve şüpheyle dolu duygusal bilmece yoluna adım atarken her şeyi unutur. Buna rağmen, ne yazık ki aşkının onu ne kadar ustaca bir entrikanın kurbanı yaptığının farkına bile varmadan onu takip etmekten kendini alıkoyamaz.

Yazarın Diğer Yazıları

Zamanı durduran 10 çarpıcı film Önceki

Zamanı durduran 10 çarpıcı film

Xiaomi, Geliştiriciler Konferansında MIUI 13'ü Tanıtacak! Sonraki

Xiaomi, Geliştiriciler Konferansında MIUI 13'ü Tanıtacak!

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.