Zamanı durduran 10 çarpıcı film

Zamanı durduran 10 çarpıcı film

Bize içinde yaşadığımız dünyanın güzelliğini ve çeşitliliğini hatırlatan on film bulduk. İzledikten sonra tüm endişelerinizin yok olduğunu hissedeceksiniz.

Günlük hayatın karmaşası ve kafa karışıklığı arasında, zamanın ne kadar hızlı aktığını ve etrafımızdan ne kadar harika şeylerin geçtiğini bazen fark edemiyoruz. Rüzgarda hışırdayan yaprakların sesini anlamaya, gökyüzünde parlayan ayı gözlemlemeye hiç zaman ayırmıyoruz. Ama bu filmler ile birazcık anın tadını çıkarabileceksiniz.

Zamanı durduran 10 çarpıcı film


1
Wild Flowers
Çek folkloruna dayanan bu yedi masal koleksiyonu, anlamlı ve şiirsel bir bakış açısı sağlar. Sizi, insanların doğaya daha yakın olduğu, mucizelere ve ormanlık ruhlara inandığı ... ve korkunç ve harika olayların insanın hayal gücünde bir araya geldiği bir zamana götürür.

2
Ashes and Snow
Gregory Colbert'in yaptığı bu belgesel filmin bir konusu yok, ancak yine de insanlığın doğa ile birliğini yansıtan şaşırtıcı, ölçülü güzellik tasviriyle sizi içine çekiyor. Burma, Etiyopya, Hindistan, Antarktika, Sri Lanka, Tonga ve diğerleri gibi gezegenin en inanılmaz ve egzotik köşelerinde geçen belgesel tam 13 yılda çekildi.

3
The Fountain
Bu filmde ana karakter Tom, karısı Izzy için ilaç bulmaya çalışır. Sağlığı her geçen gün daha da kötüleşiyor ama Tom laboratuvarında deneyler yaptığı için yanında olamıyor. Bir aşk dalgası, karısıyla birlikte olma ve ömrünü uzatma çabası ruhunda alevlenir. Darren Aronofsky'nin bu felsefi draması, özel efektler kullanılmadan canlı bir şekilde çekildi.

4
Samsara
Gezegendeki en muhteşem yerlere bir buçuk saatlik büyüleyici bir yolculuk. Yönetmen Ron Fricke, insanlık ile Dünyamızda meydana gelen olaylar arasındaki çözülmez bağı, yaşam ve ölümün hiç bitmeyen döngüsünü ve dünyanın karmaşıklığını ve çeşitliliğini ortaya koyuyor.

5
The Bear
Bu film, annesini kaybeden ve sonunda farklı, büyük ama yaralı bir ayıya bağlanan yavru bir ayının hikayesini anlatıyor. Birlikte sayısız olaydan sağ kurtulurlar, en korkunç olanı avcılarla çatışmaktır. Olağandışı olay örgüsüne mükemmel bir film müziği eşlik ediyor. Bunun etkisi, kendinizi doğal dünyaya sokmanıza ve vücudunuzdaki her hücreyle ritmini hissetmenize izin vermektir.

6
Happy People: A Year in the Taiga
İnsan eli değmemiş sert Sibirya havası. Görkemli Yenisey nehri ve sade yaşam tarzıyla küçük Bakhta köyü. İnsanlar bu tür bir yerde ancak kendilerine güvenerek hayatta kalabilirler. Yılın dört mevsimi ve dolayısıyla dört farklı yaşam tarzı vardır.

7
August Rush
Genç bir müzisyen olan August Rush, ailesinin kim olduğunu bilmiyor. Ama umutsuzca onları bulmak istiyor ve bazı nedenlerden dolayı gerçek bir müzisyen olabilirse onun müziğini duyacaklarına ve oğullarıyla yeniden bir araya geleceklerine inanıyor. Büyüleyici müzik bu filme tüm yol boyunca eşlik ederek gerçekten harika bir şey yaratıyor.

8
Baraka
Bu, neredeyse efsanevi bir belgesel film ve felsefi bir denemedir, muhteşem bir opera müziği eşliğinde - ve hiç konuşulmadan. Buradaki tek karakter, tüm çeşitliliği ve birbirine bağlı ihtişamıyla hayatın kendisidir. Bir göletin kenarında oturan maymunun bakışı, kozmosun derinliklerine bakış kadar derindir. Aborjin kabilelerinin dansı, ağaçların rüzgarda sallanması kadar doğal ve güzeldir.

9
Spring, Summer, Fall, Winter... and Spring
Bu, zamanın acımasız doğası hakkında büyüleyici ve sakince ortaya çıkan felsefi bir benzetmedir. Yaşam döngüsel olarak hareket eder ve Dünyadaki yaşam her yenilendiğinde hepimiz yeniden doğma fırsatı buluruz. Güney Koreli yönetmen Kim Ki-duk, bir öğretmen ve öğrencisi olan iki keşişe odaklanır ve uyum ve barış arayışında aşılması gereken engelleri ortaya çıkarır.

10
Chronos
Bu belgesel filmin ana karakterleri kültürel ve tarihi eserlerdir. Gözlemlediğimiz kadarıyla bu eserler, onları yaratan insanların hayatlarını emiyor ve insanlığın geçmiş çağlarının bozulmamış parmak izleri gibi tüm tarih boyunca bizlerle kalıyor.

Yazarın Diğer Yazıları

LG, Apple iPad Pro İçin Mini LED Ekran Üretecek! Önceki

LG, Apple iPad Pro İçin Mini LED Ekran Üretecek!

Sınırsız aşk hakkında 13 duygusal film Sonraki

Sınırsız aşk hakkında 13 duygusal film

Yorumlar

Bu içerik ile ilgili hiç yorum yazılmamış. İlk yorum yapan sen ol.


Yorum Yazın

Yorumu Kaydet
Teknoloji Bültenimize Abone Olun!

Teknoloji ile ilgili son gelişmelerden anında haberdar olmak için bültenimize abone olun. Sitemiz, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu'na (KVKK) uygun olarak üye bilgilerini gizli tutar ve hiçbir zaman izinsiz gönderim yapmaz.